Projenin adı Yeni Nesil Okul. Çünkü ; gelişen teknoloji ve hayat şartları gereğince herkes telefon , tablet ve bilgisayarlara olan isteği gün geçtikçe artıyor, onlarsız yaşayamaz hale geliyor. Bu nedenle bu negatif zaman kaybını pozitife çevirmek için öğrenmek ve öğretmek isteyen herkesin kullanacağı bir uygulama düşündüm .

Bu uygulama görüntülü konuşmayı içinde barındıran istenildiğinde yalnızca mesaj ya da görsellerle iletişim kurularak insanların birbirine bilgi aktarımında bulunmasını sağlayacak . Örneğin : Uygulamayı kullanan A kişisi Matematikte X konusuna çok fazla hakim, aynı şekilde de B kişisi matematikte X konusunu öğrenmek istiyor ve burada kullanıcılar birbirilerini bulup bilgi alışverişi yapabiliyor . Bunu da profillerinde işaretledikleri hakim oldukları ders ve konular ve öğrenmek istedikleri ders ve konular olarak görüp birbirleriyle eşleşebiliyorlar .

Yeni Nesil Okul uygulaması sadece okul derslerini değil her türlü ilim ve bilgiye sahip insanlara ev sahipliği yapacaktır . Tekrar bir örnek ile açıklayayım. Örneğin ; C kişisi fotoshop kullanımını çok iyi biliyor ve bunu insanlara aktarmak istiyorum yine profilinde belirli olduğu için başka bir D kişisi ( fotoshop programını öğrenmek isteyen kişi) C kişisi ile iletişim haline geçip bilgi alışverişinde bulunabiliyor . Uygulama dizaynı içerik teması gibi adımları tasarladım insanları kolayca kullanacağı basit ama faydalı bir uygulama yapmak istiyorum . Uygulamayla ilgili farklı düşünceler de var kafamda ancak bazı şeyler fona bağlı olduğu için yazmaya cesaret edemedim. Örnek verecek olursam uygulamada her branş için uzman bir öğretmen aktif halinde bulundurmak isterim. Belli zaman aralıkların da soru çözümü veya konu anlatımı yapan öğretmenlerden bahsediyorum. Dediğim gibi görüntülü konuşma ses iletişimi gibi etkenler olduğu için maliyeti biraz artıyor uygulamanın . Kâr amacı gütmek değilde topluma faydalı olmak isterim. Umarım fonlanmaya sunulur ve gerekli ilgiyi görür projem. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim . 

Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

  • Bu projeye ilk destek veren siz olun.

TAKIM


Emrullah Işık

YORUM(4)

Mehmet Okan Balcı
Mehmet Okan Balcı 02 Temmuz 2020

Teknolojinin araçsallaştırıldığı bugünlerde, teknolojiyi eğitim gibi temel bir ihtiyaç için amaçsal bir bakış açısıyla kullanma önerisi desteklenmeye değerdir. Kendinizi ifade edişiniz ve kendinizden emin tavrınız projenize dair güven duygusu yaratıyor. Başarılı olmanız dileğiyle..

Nurullah Işık
Nurullah Işık 02 Temmuz 2020

Faydalı olacak bir proje , gençleri teknolojiyi doğru kullanmaya yönlendirecek bir uygulama olacağına eminim . Umarım fonlanmaya sunulur .

Sedat Işık
Sedat Işık 02 Temmuz 2020

Güzel düşünülmüş bir proje en kısa zamanda tamamlanması dileğiyle.

Hasan Bakırcı
Hasan Bakırcı 02 Temmuz 2020

Lise son öğrencisiyim ve özel ders alacak durumum pek yok böyle bir uygulamanın düşünülmesi bile beni çok mutlu etti kısa zamanda gerçekleştirilirse bende aktif olarak kullanabilirim.

YORUM YAP

GÖNDER
 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin