Aslında bu proje kendimi bulmamla ilgili bir konu. Beden eğitimi bölümü mezunuyum. Bir çok ticari alanda girişimcilik denemelerim oldu. Ama asla mutlu olamadım. Kendimi hiç bir işte bulamadım. Çünkü çok güçlü bir hayal gücüm var ve hep daha ilerisini düşünürüm.

Sonra kader mi diyelim kendim ettim kendim buldum mu diyelim. Ticari olarak battım ve ceza evine girdim. Orada okuduğum kitaplardan yapay zeka ile tanıştım. Ve evet benim yapmam gereken bu dedim. Ceza evinden çıktım işsizim. Araştırdım kitaplar okuyorum. Başta güzel bir bilgisayara ve Python eğitimine ihtiyacım var. Bunları tamamlayıp ilk projemi yapacağım.

Projem sözel düşünme gücüne sahip internette sosyal medya hesabı plan bir zeka yapacağım. Sonra kütüphanesine kategorilere ayrılmış PDF kitaplar yükleyeceğim. Bunları tamamladıktan sonra bu kitapları okuyan ve sosyal medya sayesinde insanlarla iletişim içinde olan yapay zekaya kitap yazdıracağım. Bu konu hakkında kitap yazsaydın ne yazardın diye sorulduğunda o kategoride okuduğu kitaplardan yaptığı analizler ve sosyal medya etkileşiminden kazandığı insanımsı duygularla belki de 10 dakikada bir kitap yazıp verecek. Bu devrim niteliğinde bir buluş olabilir.

Proje adımlarım şu şekilde ilerleyecek;

  1. Adım: Yazılım - Donanıma uygun dizüstü bilgisayar alımı yapılacak.
  2. Adım: Python Eğitimi
  3. Adım: Yazılım Süreci
  4. Adım: Yazay Zeka'ya sosyal medya hesabı açılması
  5. Adım: Projenin bitişi ve firma kuruluşu
  6. Adım: Ödüllerin Dağıtımı.


Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

  • Bu projeye ilk destek veren siz olun.

TAKIM


Mahmut özgür kamacı
Yağmur Kamacı-24348
Toprak Kamacı-24349

YORUM YAP

GÖNDER
 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin

Ankara Kalkınma Ajansı
5
gün kaldı
e-tercih Destek Ol

e-tercih

Ülkemizdeki üniversite/bölüm tercihlerini ücretsiz olarak ve herkesin kullanabileceği bir şekilde iyileştirmeyi amaçlayan sosyal girişim.

DESTEK 4.870 HEDEF 30.000
Ankara Kalkınma Ajansı
5
gün kaldı
Askıda Robotik Destek Ol

Askıda Robotik

Askıda Robotik, devlet okullarında STEM bazlı bir eğitim vererek 9-10 yaş grubunu teknoloji konusunda bilgilendirmeyi amaçlar.

DESTEK 2.700 HEDEF 27.000
Ankara Kalkınma Ajansı
0
gün kaldı
Gören Ellere Oyuncaklar İncele

Gören Ellere Oyuncaklar

FIRSAT EŞİTLİĞİ OYUNCAKLARLA BAŞLAR. İhtiyacına uygun oyuncak, her çocuğun hakkıdır.

DESTEK 17.600 HEDEF 30.000