Yazar ve yazar adayları için bilgi ve önerilerin paylaşıldığı sosyal platform. Hedefimiz, yazar ve yazar adaylarının deneyimlerini paylaştığı, sorularına yanıt bulduğu bir platform olmak.

Yazar Olmak Platformu Ne İşe Yarar?

Temmuz 2017’de yazarolmak.com yalnızca deneyimlerimi, öğrendiklerimi paylaştığım bir blog olarak yayın hayatına başladı. İlerleyen süreçte arkadaşlarımla beraber okurların, yazarların ve yazar adaylarının yazma sanatıyla ilgili düşüncelerini paylaştığı basit bir e-dergi haline geldi. Fakat okur sayısı arttıkça ve gelen maillerde yazar adaylarının eserlerini “değerlendirmemizi” istediklerini gördükçe bu işe daha profesyonel bir şekilde sarılmamız gerektiğini fark ettik.

Yazar Olmak, yazarların, yazar adaylarının ve okurların yazma sanatına olan ilgilerini arttırarak deneyimlerini paylaştığı bir platform haline geldiğinde, birçok insanın edebiyata, kitap okumaya ve yazmaya ilgisinin de artacağını düşünüyoruz. Bu hususta yazarolmak.com’un bir blog’dan öteye ulaşmasını arzuluyoruz. Böylece yazarlar, yazar adayları ve okurlar birbirleriyle çok daha rahat iletişime geçecek ve fikirlerini özgürce dile getirebilecekler.

Yazar Olmak ekibi, yazar ve yazar adaylarının ilgisini yazma sanatı üzerinde tutabilmek, vazgeçmemelerini sağlamak adına sürekli güncel içerikler üretirken, aynı zamanda gönderilen eserleri ya da bilgilendirme yazılarını da yayımlayarak okurlarına farklı bakış açıları sunmayı amaçlamaktadır.

Minimal bir sosyal medya mecrası haline gelmek, üyelerin okuma listeleri oluşturmasını, paylaşmasını, takip ettikleri kişilerin paylaşımlarına etkileşimlerde bulunmalarını sağlamak ve yazma sanatına olan ilgilerini arttırarak arzularını gerçekleştirmelerine yardımcı olmak istemektedir.

İşlevsellik Bakımından Yazar Olmak

Sosyal medya:

 • 1.       Kullanıcı dostu bir arayüz ile hali hazırda kullandığımız blog altyapısını bir sosyal medya altyapısı ile birleştirmek ve böylece kullanıcılarımıza daha kolay kullanılabilen, minimalist bir “timeline” sunmak istiyoruz.
 • 2.       Bu timeline sayesinde takip edilen kullanıcıların paylaştığı okuma listeleri, kitap yorumları ya da eleştirilerine hızlı bir şekilde ulaşılabilecek. Aynı zamanda kullanıcılar dilerlerse sistemden eser gönderebilecekler ve Yazar Olmak ekibi bu eserleri inceleyerek tüm kullanıcılarıyla blog üzerinden paylaşacak. Böylece yazar ya da yazar adayı hem eserlerini daha fazla kişiye ulaştırabilecek hem de deneyimlerinden diğer yazarlar ve yazar adayları faydalanmış olacak.
 • 3.       Mobil uygulama sayesinde internet sitesinde yer alan tüm bilgilere hızla ulaşabileceksiniz. Aynı zamanda yazarların, yazar adaylarının arkadaşlık kurabileceği bir platform haline getirmeyi arzuladığımız Yazar Olmak, en güncel haberleri de üyelerine hızla ulaştıracak.

Yazmaya teşvik:

 • 1.       Gönderilen eserlerin yayımlanması durumunda başlangıçta çok cüzi miktarda dahi olsa eser sahibine ödeme yapılacak. İlerleyen süreçte eser sayfasındaki reklam kazancının büyük kısmının eser sahibine ödenmesi hususunda çalışmalar gerçekleştirilecek.
 • 2.       Yazarlardan, okurlardan yazar adaylarına tavsiyeler içeren, röportajların bulunduğu ve hem ülkemizdeki hem de dünyadaki güncel edebiyat haberlerini bulabileceğiniz bir basılı dergi olsun istemez miydiniz? Bu derginin popüler kültüre azıcık dahi olsa kaymaması, salt fayda sağlaması için elimizden geleni ardımıza koymayacağız.
 • 3.       İlerleyen süreçte belirli aralıklarla (ilk olarak üç aylık süreçlerde) bir üyemizin kitabını yayımlamayı arzuluyoruz. Bu süreçte yazar adayından hiçbir ücret talep edilmeyecek. Yazar Olmak, edebiyat dünyasına daha fazla yazar ve eser kazandırmayı amaçlamaktadır.

Son Söz

Yazar Olmak, yazarların, yazar adaylarının ve okurların yazma sanatına olan ilgisini arttırmayı amaçlayan, bu süreçte de kendisini geliştirmeye devam etmeyi öncelikli hedef haline getirmiş bir ekip tarafından yönetilmektedir. Tamamen fikir özgürlüğüne yönelik bir tutum sergileyeceğimizi ve iyi kötü, doğru yanlış kararını verecek merci olmadığımızı, hiçbir zaman da olmayacağımızı beyan ederiz. 

Fotoğraf Galerisi
Henüz proje için resim eklenmemiştir.

Video Galeri

 • Gizli Destekçi
  4 yıl önce
  50
  Destek
  50
 • fonbulucu.com İlk Destek
  4 yıl önce
  100
  Destek
  100


TAKIM


Baturalp İlkay Gülten

YORUM(1)

fonbulucu.com İlk Destek

Proje sayfandaki bilgileri artırarak ve galeriye projen ile ilgili görseller ekleyerek destekleyenleri artırabilirsin... Haydi başla...

YORUM YAP

GÖNDER
 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin