Kısaca Hikayemiz

SOSYAL HİKAYE PLATFORMU

Hikayeler, hayatı anlamlandırmanın en güzel yoludur. Sokaktan geçen, gözleri gözlerimize değen, belki yürürken omuzları omuzlarımıza çarpan insanları düşünün.

Kaçını tanıyabiliriz?

Kaçı hakkında bilgi sahibi olabiliriz?

Kaçını anlayabiliriz?

Ya da her biri diğerinin aynı olan günlerimizi ve gecelerimizi nasıl değiştirebiliriz?

Bizleri üzen, yoran gerçeklikten uzaklaşmak veya daha neşeli ve mutlu bir gerçekliğe yol almak deneyimine nasıl yaklaşabiliriz?

Deneyimlerimizi paylaşan insanlara nasıl samimi bir şekilde yaklaşabiliriz?

Bunların hepsini hikayeler aracılığıyla yapabiliriz. Ayrıca duygu ve düşünce dünyamızı belki de insanlara daha iyi anlatabileceğimiz bir yol olarak hikayeleri görebiliriz. Wetell, insanların hikayeleriyle insanlara ulaşması, dünyayı daha güzel bir yer haline getirebilmesi için tasarladığımız bir sosyal hikaye platformudur. Wetell ile hikayeleri bir iletişim, anlam ve etkileşim aracı haline getirmeyi düşünüyor ve istiyoruz. Peki, Wetell bunu nasıl yapacak?1-) Profil Edinme ve İleti:

Wetell'e üye olan herkesin bir hikaye anlatıcısı profili olacak. Bu profil sayesinde insanlara hayatının, düşündüklerinin, hissettiklerinin hem biricik hem de evrensel parçasıyla insanlara ulaşabilir ve insanların hayatına dokunabilirsiniz. 

2-) Hikaye Anlatma:

Profilinizde, isterseniz en sevdiğiniz, en çok korktuğunuz veya benim için bir dönüm noktasıdır diyebileceğiniz vs. anılarınızı anlatabilirsiniz. İnsanlara tecrübe kokan hikayeleri veya hikayenizi aktarabilirsiniz. Bununla birlikte tamamen kendinize ait olan bir 'kurgu' eser yazıp insanların beğenisine sunabilirsiniz. Mesele bir hikayenin anlatılmasıdır. Uygulamada 499 karakter kullanma ve flood özellikleri olacaktır. Ayrıca beğenilen hikayeler üstlere çıkacaktır.

3-) 'Like' ve Genel Yayın Araçları:

Hikayeleriniz okurlarınız tarafından beğenilebilir ve siz de başkalarının hikayelerini beğenebilirsiniz. Paylaşımlar beğenildikçe üstlere çıkacaktır.


Bunlara ek olarak, Wetell'de sadece şahıs profiller değil firmaların da profilleri olabilecek. Firmalar da insanlara hikayesini anlatacak. Lokal, küçük ve orta çaplı işletmeler (KOBİ) de hikayelerini anlatacak ve değer üreterek daha fazla insana kendilerini ifade edebilecekler. İnsanların duygu dünyalarıyla daha çok buluşabilecekler. Onlara kendilerini daha iyi bir şekilde yansıtabilecekler. 


Wetell’in Özgeçmişi ve Devam Eden Hikayesi

Wetell fikrine başlangıç olarak hikaye toplama ve yayınlama işini yaptığımız '@hikayeist' adlı bir İnstagram sayfamız var. Yürürlükte olan bu sayfada insanlar 'hikayelerini' bizlere anlatıyor ve biz de diğer insanlara aktarıyoruz. Şimdi Wetell ile doğrudan insanlar arası iletişim kurulacak. 

Sosyal Hikaye Platformumuz mockup aşamasındadır. Tanıtım için 'wetell.webflow.io' adresinde jenerik bir website yapılmıştır. Aplikasyon mock-up çalışmaları devam etmektedir ve 2 ay sonra kullanıcı testleriyle müşteri deneyimi arttırılarak çalışmalara hızla devam edilecektir.


Beklentimiz

Projemiz insanların insanlarla insanca iletişim kurması ve farklı etkileşim yollarıyla birbirlerini, doğayı ve farklılıkları keşfetmeleri üzerinedir. Günümüzde dergiler, sosyal medya hesapları, kitap kafeler, sokak edebiyatı ile birbirlerine ulaşmak isteyen insanlar bulunmaktadır. Kitap seslendirme, yine farklı bir anlatım yolu olarak podcastlarle kelimeler insanlardan insanlara farklı biçimlerde ulaşmaktadır. Biz bu ekosistemi bir araya getirmek ve insanların birbirleriyle hikayelerini paylaşmalarını sağlamak istiyoruz. Sosyal medyanın daha samimi, anlamlı ve edebi bir yer haline gelmesini istiyoruz. İşte bu sebeple Wetell var! Bu kısım, sosyal medyamızın sosyal sürdürülebilirlik sağlayan yönüdür.

Sosyal medyamızın ekonomik sürdürülebilirlik yönü de şu şekildedir: Lokal bazlı reklam çalışmaları. Hikayeler bir etkileşim yolu olduğu gibi değer yaratma özelliğine de sahiptir. Marka değeri oluşturmak için bir hikayeniz olması gerekmektedir. Sosyal medyada oluşturulan içeriklerle belli markalara yönlendirme yapılabilmektedir. Hatta hayatınızdaki hikayelere bir bakınız:

Bakkal amcadan aldığımız plastik topla sabahtan akşama kadar okul bahçesinde geçirdiğimiz haftasonlarının ardından dondurmacı da meybuzlara doyamadığımız o günlere,

İnternet cafeler de yaptığımız turnuvalara hatta internet cafeleri birer takım olarak benimseyip diğer internet cafelerle yaptığımız maçlara,

Sabahın ilk ışıklarıyla çaycıdan söylediğimiz çayın yanı sıra kıtır kıtır taze simitlerle yaptığımız kahvaltılara...

Gördüğünüz gibi lokal markalarımız bizim hikayelerimizin merkezindedir. Hikayeler aracılığıyla markalar insanlara çok daha kolay dokunabilmektedir. Burada Wetell’in lokal firmaların değer önerilerini ve marka değerlerini yaratmada hikayeleri kullanarak KOBİ'lere ekonomik fayda sağlayacağı düşünülmektedir. KOBİ’leri tercih etmemizin sebebi devasa firmaların onları yutabilmesidir ve teknoloji geliştikçe bu daha olası hale gelmektedir. Hikayeler aracılığıyla müşteri ve KOBİ’ler arasındaki bağlantıyı anlamlandırmayı, sağlamlaştırmayı ve istikrarlı hale getirmeyi düşünüyoruz.


Dağıtım Kanalı ve Reklam

Dağıtım kanalı olarak galeryapp, android studio, ios düşünülmektedir. Reklam sosyal medya kanallarında verilecektir.


Wetell Hikaye Anlatıcıları

Ekibimiz 4 kişiden oluşmaktadır. İlk olarak ben Kurumsal İletişim ve Ürün Yönetimi görevindeyim. Diğer arkadaşlarım uzmanlıklarına göre projeye katkı sağlamaktadırlar:

2-Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama

3-UI/UX Design

4-İş Geliştirme ve Proje Yönetimi


Destek Nasıl Kullanılacak?

Sunduğunuz destekleri, teknik destek almak, reklamlarla daha fazla hikayeciye Wetell dünyasını kazandırmak ve KOBİ’lere kendimizi tanıtmak için kullanacağız. Desteklerinizle yazacağımız hikayenin bir harfi de siz olabilirsiniz. 

Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

 • Rabia Çetinkaya
  1 yıl önce
  25
  Destek
  25
 • Gizli Destekçi
  1 yıl önce
  100
  Destek
  100


TAKIM


Murat Öztürk
Ali TARIM-23088
Muhammed Ali Fırat-23162

YORUM YAP

GÖNDER

Projenin Ödülleri

 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin