HAKKIMIZDA:

 

Dolmuş Dergi olarak 2019 yılında başlayan bu yolculuk, duygu ve düşüncelerin özgür olarak ifade edilmesi ve okuyucuya aktarılmasını hedef alır. Dolmuş Dergi; edebiyattan sanata, felsefeden tarihe, bilimden kişisel gelişime kadar birçok konuyu kendi bakış açısıyla yansıtır. Hayatın bütün renklerine ve herkesin kendi dünyasında yaşanan olaylara yeni bir soluk getiren Dolmuş Dergi, yeni bir yolculuk için her gün yeniden okuyucusuyla buluşmayı gözlüyor. 

 

Dolmuş Dergi şu anda 24  başarılı ve azimli üniversite öğrencisinden oluşan geniş ekibi ve 30’u aşkın yazarıyla her geçen gün daha da güçlenerek yoluna devam ediyor.

 

Dolmuş Dergi, kalitesini ve gücünü ekibinin ve yazarlarının dinamizmi ve heyecanından alıyor. Her gün yeni bir şeyler üretmek için erkenden yolculuğa başlayan Dolmuş Dergi ekip ve yazarları Dolmuş Dergi'nin gelişmesi için elinden gelen her şeyi fazlasıyla yapıyor.


Dolmuş Dergi'nin sıradan bir dergi özelliği taşımaması Dolmuş Dergi'yi diğer platformlardan ayıran en önemli özelliktir. Çünkü Dolmuş Dergi; bilgi, haber, içerik platformu olmasının yanı sıra sosyal sorumluluk projeleriyle de hayata fayda katmak istiyor. Sosyal sorumluluk projeleri olarak bilginin ulaşamadığı yerlere bilgiyi ulaştırmak ve genç bireylerin farkındalığını artırmak gibi projeler yapmayı hedefliyor. Bu projeler kapsamında Dolmuş Dergi; kütüphanesi olmayan okullara kütüphane kurmayı, Millet Kıraathaneleri ile genç bireylere eğitimler vermeyi hedefliyor. Bu hedefler doğrultusunda Dolmuş Dergi ekibi Ankara'nın Sincan ilçesindeki Millet Kıraathaneleri ile iletişime geçmiş ve bu farkındalığı yaratmak için adım atmıştır. İlerleyen zamanlarda çok daha büyük sosyal sorumluluk projeleri ile bu dünyaya iz bırakmak istiyor.


DOLMUŞ DERGİ OKUYUCU KİTLESİ OLARAK KİMLERİ HEDEF ALIR?

 

Dolmuş Dergi, spesifik olarak 15-30 yaş arasında yer alan bireyleri hedef alır. 

Dolmuş Dergi, elektronik olarak başladığı yayın hayatında yazılı basım yapsa da her daim elektronik olarak yayım yapmaya devam edecektir. Elektronik olarak yayım yapmasının sebebi okuyucuların kolay bir şekilde bilgiye erişmesini sağlamak ve olabildiğince az atık oluşturarak doğaya yarar sağlamaktır. Yazılı olarak sadece dergi sayılarını yayım yapmasının sebebi ise Dolmuş Dergi‘yi okumak isteyen fakat internet erişimi olmayan bireylere bilgiyi götürmektir.  


DOLMUŞ DERGİDE NE TÜR İÇERİKLER YAYIMLANABİLİR?


Dolmuş Dergi, yazı içeriği bakımından hiçbir yazarını sınırlandırmamaktadır. Aksine bireylerin yaratıcılığını artırmaya ve özgür düşünceye teşvik etmeye çalışmaktadır. Bu yüzden de Dolmuş Dergi; yazarlarına din, siyaset ve cinsel içerikli paylaşımlar haricinde bütün yazıları yazması için bir ortam oluşturmuştur.


Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

  • Bu projeye ilk destek veren siz olun.


TAKIM


Deniz Baran BEK
Ahmet Salih Kızılarslan-21973

YORUM YAP

GÖNDER

Projenin Ödülleri

 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin