Yerli/milli mühendislik yazılımımızı, sanayimizin ve Ar-Ge kültürümüzün gelişmesi için yenilikçi bir yaklaşımla hizmete sunmaktayız.

Simularge, ihtiyaç duyduğunuz bir çok mühendislik çözümünü bir platform ile bulutta sunuyor.


Günümüz dünyası, yüksek teknoloji dolu mühendislik eserleri ile donatılmış durumda. Artık sadece uçakları ve roketleri değil, kendi kendine gidebilen otonom araçları, özel şirketlerin yaptığı uzay uçuşlarını, eşyaların internetini ve tüm bu sistemlerin birbiri ile uyumunu konuşur hale geldik. Elimizde kullandığımız bir akıllı telefonun tasarım aşamasından, üretim aşamasına ve sonra kullanıldığı her anda ayrı bir mühendislik dalının payı var.

Ürünler ve sistemler daha karmaşık hale geldikçe de, daha dayanımlı ve istenilen özellikle bir parçanın tasarlanması da zorlaşmaya başlıyor. Aslında mühendisler bu konuda donanımsız değiller. Böyle sistemleri çözebilmek için, yıllardır çeşitli algoritmaları kullanıp duruyorlar. Computer Aided Engineering (CAE) yani Türkçe'siyle Bilgisayara Dayalı Mühendislik, bilgisayarlarda kullanılan çeşitli yazılımlar ve simülasyon araçları ile mühendislik yapmamızı sağlayan disiplinin adı. Dünyada yaklaşık $6 Milyarlık bir pazara sahip olan bu alanın 2023 kadar $10 milyar'a kadar büyümesi ön görülüyor.


Uçakların aerodinamik hesaplarında, bir binanın üstündeki yüklerin hesaplanmasında ya da yapay bir insan kalbinin simülasyonlarında kullanılan bu programların maalesef bazı kötü yanları var:

 • Programlar yurtdışı menşeili ve çok pahalı ( >50 000 USD )
 • Kullanımı zor, özel uzmanlık gerektiriyor.
 • Güçlü bilgisayarlarla beraber çalıştırılması lazım. Ve tüm analizin hızı o tek bilgisayarın kapasitesi ile sınırlı.
 • Yapılan analizlerin doğru olup olmadığı ile alakalı düzgün bir mekanizma, organizasyon yok.
 • Mühendislerin, tasarımcıların birbirleri ile düzgün dosya transferi edebilecekleri. Ortak çalışabilecekleri ortamlar eksik kalıyor.
 • Tüm bu sorunlar, çalışmaların aksamasına ve projelerin geç bitmesine sebep oluyor.


Çalışan mühendis sayısı arttıkça, kullanım maaliyetleri ve proje uyumsuzlukları git gide büyümeye başlıyor. Sonuç olarak nihai ürünün çıkışı gecikiyor ve rekabette öne çıkma şansı kaybediliyor. Aslında tüm bunların çözecek, elde edilecek katma değerler hem Ar-Ge & Ür-Ge bütçelerini arttıracak, hem de rekabet gücünü arttıracak bir çözüm var. Simularge bu çözümü sizlere, mühendisliği bir platform olarak buluta taşıyarak çözüyor.


Peki biz neleri farklı yapıyoruz? 

 1. Sadece bir internet browser ile üstünde  çalışabileceğiniz bir mühendislik yazılımı ve  platformu geliştiriyoruz.
 2. Güçlü bir bilgisayara ihtiyaç duymadan, basit bir  laptopla hatta bir tabletle bile kullanabileceğiniz  bir arayüz yaratıyoruz.
 3. Bu arayüz, o pahalı ve karmaşık programlardan  çok daha sade ve anlaşılır halde size sunuluyor.
 4. Üstelik analizlerinizden bulutun gücünden  yararlanarak istediğiz kadar işlemci ile tüm simülasyonun çok yüksek hızlarla çalıştırılmasını sağlayabilirsiniz.
 5. Birbiriniz ile model paylaşmak, tek bir düğmeye bir kere basmak kadar basite indirgenmiş olacak.
 6. Sistem üstünden takım arkadaşlarınızla rahatça tartışma, ya da konunun uzmanlarından kolayca  danışmanlık alma imkanına sahip olacaksınız.
 7. İsterseniz yarattığınız modelleri, sistem üzerinden satarak kendinize ek gelir elde edebileceksiniz.
 8. Projelere özel akıllı yapay zekamız, size tasarımlarınızla ilgili yorumlar yaparak ürünün daha da iyi hale getirilmesi konusundan size yardım edecek.
 9. Ve tüm bunları çok basit bir üyelik sistemi ile elde edeceksiniz!Simularge tüm bunlara ulaşmak için çok başarılı ve tecrübeli iki ortak ile ortaya çıktı. Şirketimizin Yönetim Kurulu başkanı olan Büryan Turan, Hacettepe Nükleer Mühendislik Bölümü'nü 3. olarak bitirdikten sonra TOBB Üniversitesinde Makina Mühendisliği alanında Yüksek Lisans yaptı. Daha sonra, yaklaşık 5 yıl boyunca, GE Aviation firmasında, yanma odası tasarımında çalıştı. Hem ısıl, hem de mekanik tasarımlarda bulunan Büryan Hanım, 2017 yılından itibaren bulut tabanlı mühendislik üzerine kafa yormaya başladı. Elde ettiği başarılar ile Simularge AŞ'yi kurarak startup dünyasına resmi olarak adım attı.


Diğer kurucu ortak Dr. Erhan Turan ise, Boğaziçi Üniversitesi, Makine Mühendisliği bölümünde yaptığı doktora çalışmalarını 2010 yılında tamamladı. Çoklu fizik modellerinin (Multiphysics) sayısal yöntemler ile çözülmesini sağlayan bir altyapıyı tasarladıktan sonra, İsviçre'nin ETH Zürich Üniversitesine, doktora sonrası araştırmacı olarak katıldı. Mühendislik Simülasyonlarının Süper Bilgisayarlar'la modellenmesi üzerine çalışmalarda bulunan Erhan Bey, 2013 Türkiye'ye dönerek GE Aviation'da çalışmaya başladı. Ortağı Büryan Hanım'la da burada tanışan Dr. Turan, yeni nesil uçak motorlarının tasarımı yapan takımları yönetti. Her iki ortağın da, çeşitli akademik yayınları ve patenti bulunmaktadır.


Simularge, 2017 yılında, İTÜ Çekirdek tarafından düzenlenen, yaklaşık 10.000 başvurunun alındığı Big Bang yarışmasından finale kalarak kendine ilk 20'de yer buldu. İstanbul Sanayi Odası'ndan, Otomotiv ihracaatçıları Birliği'nden, IBM'den ve HP'den çeşitli ödüller kazandı. 2018 yılında da, TÜBİTAK BİGG programı kapsamında desteklenmeye hak kazandı. Mayıs ayında da SAHA kümelenmesine üye olup, ülkenin bu alandaki atılımına güç vermeye başladı.

Projemiz Startus Magazine tarafından en inovatif Startup firmaları arasında gösterildi.

Yine Startup100'de, Türkiye'den en iyi 10 startup arasında yer aldı.


Simularge olarak biz şu ana kadar çok fazla şey yaptık ve başardıklarımızı  test.simularge.com adresinde gönüllü herkese ücretsiz bir şekilde açtık. Ama yapacak daha çok şeyimiz var ve bu hayali gerçekleştirmek için sizin yardımlarınıza ihtiyacımız var.


Yazılımımız ve girişimimiz hakkında aklınızdaki sorulara cevap bulabileceğiniz bir röportajımızı aşağıdaki videoda bulabilirsiniz.


Gelin bize destek olun,..

Bir Türk firması olarak tüm dünyaya aslında ne kadar iyi olduğumuzu gösterelim!


Saygı ve sevgilerimizle,

Simularge 


Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

 • Gizli Destekçi
  4 yıl önce
  1.000
  Destek
  1.000
 • Burak Yılmaz
  4 yıl önce
  50
  Destek
  50
 • Çiğdem Akbaş
  4 yıl önce
  200
  Destek
  200
 • Ümit Kirenci
  4 yıl önce
  100
  Destek
  100
 • fonbulucu.com İlk Destek
  4 yıl önce
  100
  Destek
  100


TAKIM


Büryan Turan

YORUM(1)

fonbulucu.com İlk Destek

Tanıtım metninde ekran görüntülerine yer vermeniz, ekibinizi fotoğrafları ile tanıtmanız ve kendi ağzınızdan projenizi anlattığınız bir video çekip burada yayınlamanız destekleyenlerinizi artıracaktır. Unutmayın! 2-3 dakikalık videolar her zaman daha çok dikkat çeker. Başarılar dileriz.

YORUM YAP

GÖNDER

Projenin Ödülleri

 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin