Türk lirası endeksli digital para


Tdijits nedir?

Tdijits, kendi içinde tam bir otomasyon yapıya sahip olup akıllı bir sözleşmeye dayalı dijital bir varlık olma yolunda kimi adımlar atılmış bir projedir. Dayandığı destek noktası Türk Lirası (TL) olan bu proje, kendini 1 TL nin uluslararası piyasadaki fiyatına göre endekslemiştir (1 Tdigits = 1 TL). Tdijits kendini blokeli varlıklar (Türk lirası) üzerinden tam otonom şekilde yaratıp, dijital olarak ulusal ve uluslararası piyasaya sürecektir. Bu otonom dijital sözleşme, blokeli varlıklar ile oluşturulan Tdijits miktarını tam bir eşleşme içinde eşitleyecektir.
Geliştirme aşamasındaki üç alternatif Tdijits oluşturma methodu üzerine çalışılmıştır/çalışılmaktadır. 
1. Omni Layer Protokolü kullanılarak Bitcoin Blockchain ağı üzerinden Tdijits leri oluşturmak.
2. Ethereum ERC20 ağı üzerinden Tdijits leri oluşturmak.
3.Kendi blok zinciri üzerinden otonom bir şekilde oluşumunu sağlamak.
Her yöntemin kendi içinde kimi sorunlu noktaları bulunsa da en sorunsuz olanı kendi blok zinciri üzerinden ilerleme şeklinde gözükmektedir ve Tdijits bu altyapı kurulumu üzerine inşa edilecektir.
Tdijits madencilik üzerinden üretilmeyip kendini var olan blokeli varlıklar üzerine tanımlamaktadır.

Ülkemizde birçok dijital para girişimi olmuştur lakin bunları başarısızlığa götüren en büyük etken kendilerini tanımladıkları nokta olmuştur. Dağıtık defterler algoritmasını bilinç olarak kaydetmeden atılan her proje zaten bu teknolijide yok olmaya veya hiç var olmamaya birer sonuştur. Tdijits tamamıyla kendi blok zincirini oluşturup başka teknolijiler içinde var olmaya çalışmayacaktır. Sürekli güncelleştirilebilir bir yazılımsal kaynak ile ilerleyip uzun vadeli etkileşimlere açık bir yapıda olacaktır. 

Tdijits Yol Haritası

Whitepaper oluşturulması ve birçok dile çevrilmesi
Blok zincirin oluşturulması (Testnet ile paralel ana zincirin inşası)
Cüzdanın oluşturulması
Akıllı sözleşme ile blok zincirin birleştirilip otonom hale getirilmesi 
Web sitesi ile ön satışa sunulması ve üretilen Tdijits lerin cüzdanlara aktarımı
Ulusal ve Uluslarası piyasalarda Tdijits listelenmesi  
Sürekli güncellenebilir yapısıyla, kullanım alanlarının hayatın her alanında yaygınlaşması...


Tdijits varlık nedenleri

Ülkemizdeki borsalar Türk Lirasını bir dijital varlık olarak görüp kendi içlerinde değişim işlemlerini yapmaktadırlar. Bu işlem mantığı ise kendi içinde bir çok sorun oluşturmaktadır. Bu işlem mantığı Türk Lirasının maddi değeri ile işlem değeri arasında bir açı oluşmasına neden olmakta ve Türk Lirasını dijital piyasada daha kırılgan hale getirmektedir. Tdijits kendini maddi bir özneye dayandırıp, ana öznenin yani Türk Lirasının bu kırılganlığının önünde bir duvar görevi üstlenecektir. Buda hem Türk Lirasını hemde Tdijits güçlendirecek ve çift yönlü yarar sağlayacaktır.
Ülkemizdeki borsalarda günlük işlem hacmi 50 milyon lira civarıdır. İlk etapta hedeflenen ulusal piyasalarda yapılacak işlemlerin Tdigits üzerinden gerçekleşmesi olacaktır ki, günlük 50 milyon liralık bir işlem hacmine sahip Türk lirası destekli Tdijits mimarisi uluslararası piyasalarda kendine çok çabuk yer edinecek ve listelenmeye başlayacaktır. 
Tdijits Ulasal ve Uluslararası alanda yapılacak ödemelerin bir kaç saniye içinde gerçekleşmesini sağlayarak zaman ve gereksiz ödemelerin önüne geçebilecektir.
Tdijits mimarisi ilerleyen süreçlerde bankalarla ve birçok ödeme sistemiyle entegre olabilecek bir yapı üzerine inşa edilip, yazılım sürekli güncellenebilir bir yapıda olacaktır.


Tdijits; Türk Lirasının Çatallanması 
Tdijits kendini Türk Lirası üzerinden otonom oluşturması Türk Lirasında bir çatallanmaya neden olacak buda 2 katlı bir kaldıraca neden olup güçlü bir işlem hacmi yaratacaktır. Dijital ortamda  çatallanan Türk Lirası maddi diğer varlıklar karşısında daha değerlenip, kendine yeni hareket alanları bulacaktır. Tdijits, Türk Lirasının dijital borsalarda aktif bir sigortası olacaktır bu yönüyle de Türk Lirasını güçlendirecektir.


Tdijits Kullanım Alanları

Ulusal ve Uluslararası borsalar
Ulusal ve Uluslararası Para gönderimleri
Ulusal ve Uluslararası Fatura ve Hizmet Ödemeleri
Güncellenebilir yazılımı sayesinde Otoyol ödemelerinden Vergi ödemelerine, Sinema bileti almaktan markette alışveriş yapmaya kadar hayatın her alanında kullanılabilir bir çözüm...Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

  • Bu projeye ilk destek veren siz olun.


TAKIM


Emrah Yaşar

YORUM YAP

GÖNDER
 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin