Tasarımlarımızın Ana Fikri Nedir ?

Geri dönüşüme farklı bir boyut katarak hayatımıza renk katacak huzur dolu yaşam alanları oluşturmak.

Sıra dışı ürünler piyasaya sürerek dekorasyon ve tasarıma farklı bir boyut katmak istiyoruz.Avrupa ülkelerinde bu fikirler fazlasıyla mevcut.Ülkemizde ise yaygın olmamakla bu alanda bir girişimde söz konusu değil.Tamamen el becerisi hayal gücünün uç noktalarında ürünleri hayata kazandırarak Avrupa ülkeleri gibi bu pazarda yerimizi almak istiyoruz.Uzun zamandır düşündüğümüz bu proje için piyasa araştırması yaparak arz talep belirledikten sonra büyük ilgiyle karşılandığını gördüğümüzde bu iş için kollarımızı sıvadık.

Kullanacağımız Başlıca Ham Madde Ürünler Nedir ?

Sanayi ortamlarında işlevleri sonrası hurdaya ayrılan yağ varilleri,plastik kimyasal varilleri,kablo makaraları ve ağaç paletleri geri kazandırma yolunu bu şekilde seçtik.Bu ürünleri yerlerinde inceleyip işimize yarayacak diğer hurda statüsünde olacak metalleri de tasarımlarımızda kullanarak maliyetimizi de bu şekilde düşük tutmayı amaçladık.

Ürünleri Nasıl İşleyeceğiz ?

Öncelikle varil ürünlerinin işleme alınmadan önceki içlerindeki sıvı ve kimyasallardan arındırma süreci olacak.Bu konuda da gerekli temizlik ürünleri ve tazyikli yıkama makinesi ile bu işlemi gerçekleştirerek işlem görmeye hazır hale getireceğiz.

Oluşturduğumuz kalıplarımız  ve şablonlarımız bu alanda bize kolaylıklar sağlayacak.İstenilen ürün doğrultusunda üretim aşamasına geçmiş olacağız.

Bu Ürünler Hangi Alanda Kullanılabilecek ?

*Ev

*Bahçe Mobilyası

*İş Yeri 

*Umuma Açık Alanlar

*Sevimli Dostlarımıza Kümes Ve Kulübe

*Çocuk Oyun Alanları

Genel Olarak Ürün Gruplarını Biraz Daha Açıklayıcı Hale Getirelim.

Evlerimizde iş yerlerimizde bahçemizde alışılmışın dışında dekorasyon yapmak hemen hemen herkesin hayali olmuştur.Son zamanlarda tasarım ürünlere talep artışı gözlemlenir derecede artmaktadır.Ve bu ürünleri çoğu ithal ürünler olduğu için fiyatları oldukça yüksektir.Bu sebeple yerli üretim ile hayatımıza daha düşük maliyetli bu ürünleri kazandırarak daha huzur dolu ve yaşanabilir otantik ortamlar oluşturarak yaşam kalitesini artırmak heyecanı içerisinde üretmek istiyoruz.Görsel olarak aşağıda bazı ürünleri sıraladık.


   Amacımız Nedir ?
Tasarlayacağımız bu ürünler ile geri dönüşümü farklı bir boyuta taşımak istiyoruz.Bu alanda ulusal pazarda ülkemizi temsil etme amacındayız.

Fonlamaya Ve Desteğe Neden İhtiyacımız Var ?
Bu işleri yapabileceğimiz atölye ihtiyacımızı kendi çabalarımız ile tutmuş bulunmaktayız.Gerekli olan el aletleri gruplarını alabilmemiz için sizlerin desteklerinizi bekliyoruz.

Peki Bu Ürünleri Üretebilecek Beceriyi Nereden Edindik ?
2 arkadaş ikimizde meslek lisesi mezunuyuz.Geçmiş dönemlerde benim ve arkadaşımın fabrika ortamlarında kaynak,demir doğrama,ahşap doğrama ve boyahane alanlarında görevler aldık.Hem pratik olarak hemde teorik olarak becerilerimizi bu şekilde kazanmış bulunmaktayız.

İnandık ve bu yola çıktık.Desteklerinizi esirgemeyip bizlere yardımda bulunan herkese sonsuz teşekkürler.Aklınıza takılan soruları sormaktan lütfen çekinmeyiniz.

  • fonbulucu.com İlk Destek
    3 yıl önce
    1.000
    Destek
    1.000


TAKIM


Sercan Palakan

YORUM YAP

GÖNDER
 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin