Girişimci Bilgileri:

Hakan Dikbakan : Çukurova Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği öğrencisidir. Yaklaşık 6 yıldır 2.Dil Edinimi , Dijital Pazarlama ve E-Ticaret ile ilgilenmektedir. Daha önce çevirmenler için bir Pazar yeri olan dijitalcevirmen.com kurucu ortaklığı ve Amazon-Ebay’de E-Ticaret üzerine çalışmalar yapmıştır.

Ali Bulut : Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği çıkışlıdır. Yaklaşık 10 yıldır çeşitli aşamalarda yazılım projelerinde görev almıştır. 3.5 yıl Digitürk transmisyon departmanında yazılım mühendisi olarak çalıştı. Dünya’da ilk kez 4k canlı maç yayını gerçekleştiren ekipteydi. ITU  Arı Teknokent bünyesinde bulunan Tradesoft firmasında borsa yazılımı üzerine çalısmalar yaptı. Live video streaming üzerinde uzmanlastı.


Kaan KISACIK: Eletronik Mühendisi, girişimci ve mentor. 2009 yılı Varna Teknik Üniversitesi Elektronik Mühendisliği mezunu, üniversiteden mezun olur olmaz kendisini endüstriyel ve bina otomasyon sistemleri içinde bulmuş. 2012 yılı sonunda daha önce iki yaz öğrenci olarak gittiği Amerika’ya bu sefer temelli olarak taşınıp, profesyonel hayatına California’da devam etmiş. 2015 yılında Sled Tech isminde startup’ı ile Los Angeles’lılara Türkiye’de sarı dolmuş tarzı toplu taşıma sistemini daha inovatif  bir sistem olarak, araçların arkasında bisiklet asacağı, wifi, bilgisayar açabilmeleri için yolcuların dizüstü bilgisayar koyacağı tarzı yenilikler ile yatırımcı görüşmelerinde bulunup, başarısızlık sonrası mühendisliğe devam edip ayni zamanda startuplara hem mentorluk hem de part time yazılımcılığa devam etmektedir.


Doğukan Tunçbilek : Çukurova Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı 2016 mezunu. 2007 yılından beri yazılım uzmanlığı ve danışmanlığı yapmaktadır. Daha önce endüstriyel yazılımlar, nesnelerin haberleşmesi, derin öğrenme, big data gibi farklı alanlarda ve farklı sektörlere yönelik bir çok proje geliştirmiş ve yönetmiştir.

 İş Fikri:

Talkius Öğrencilerin fiziken başka bir ülkede bulunmadan o ülkenin dilini konuşan insanlarla pratik yapabildiği ve eğitim alabildiği bir platform. İngilizce dışında İspanyolca , Almanca , Çince , Japonca gibi 12 dilde hem eğitimler hem de eğitmenler sitede mevcut olacak. Bunun yanı sıra Latince , Farsça gibi daha niş, eğitiminin ve yabancı hocasının zor bulunduğu diller de de eğitim veren bir platform olacak. Öğrenciler öğrenmek istedikleri dilin önce eğitimini alabilecek yada eğer dili biliyorsa hem yabancı hoca ile pratik yapabilecek hem de öğrenmek istekileri dil ile ilgili dinleme , okuma , kelime, gibi eğitimlerle dil becerilerini kuvvetlendirmiş olacak . Ayrıca site içerisinde öğrencilerin daha fazla vakit geçirmelerini ve sosyalleşmelerini sağlayacak video chat , oyunlaştırma ve soru cevap odaları ile öğrencilerle sürekli birebir iletişim halinde olan sosyal bir platform da yaratmış olacağız.


Sorun:

Türkiye'de herkesin bildiği gibi Yabancı dil öğrenme ve kullanmada sıkıntılar yaşanıyor. Türkiye'de Yılda 250 bin öğrenci İngilizce kurslarına yaklaşık 300 milyon TL ödüyor buna rağmen İngilizce yeterliliğinde 88 ülke arasında 73. sırada , TOEFL verilerinde ise 77 puanla Avrupa’da sondan ikinci sırada yer alıyor ve Avrupa Ülkeleri arasında Türkiye nüfusunun %82 ‘si  A1 seviyesinde İngilizce bilmiyor . Bu sorunları da ha yakından test etmek için bir beta sürümü yayınladık ve yaklaşık 2000 kişilik bir anket yaptık ve böylece öğrencilerin  Pratik eksikliği , Grammer bilgisi ve Zaman sıkıntısı yaşadıklarını teyit ettik. Biz edulango ekibi olarak öğrencilerin Öğrendikleri Dil becerilerini yabancı hocalar ile pratik yapmasını sağlamak, Dil bilgisi-Dinleme-Yazma Kelime-Okuma Çalışmaları ile Eksik Oldukları Konuların Öğrenilmesini Sağlamak , Yabancı Hocaların yazacağı değerlendirme sonucunda sıkıntı yaşadıkları alanları takip edebilmelerini sağlamak ve en önemlisi Öğrencilerin kendi boş vakitlerine göre bir zaman çizelgelerine göre ders alabilecekleri bir platform fikri düşündük.


Pazar Profili:

Hedef kitlemiz başta Sonuç odaklı ve bilgi ile zamana değer veren Türkiye’de “beyaz yakalı” dediğimiz genç profesyoneller olmak üzere Dil Bilen Pratiğe İhtiyaç Duyan Öğrenciler , Sıfırdan İleri Düzeye Yabancı Dil Eğitimi almak isteyen öğrenciler​ , TOEFL-IELTS-CRI-YDS-KPDS Gibi Akademik Sınavlara Hazırlananlar , İngilizce Dışında İspanyolca Almanca Gibi Dillerde de Eğitim Almak İsteyen Öğrenciler , Mesleki Dil Eğitimi Almak İsteyen Öğrenciler , Latince , Farsça gibi daha Niş Dillerde de Eğitim Almak İsteyen Öğrenciler , İş Görüşmesi Öncesi Özelleştirilmiş Eğitim Almak İsteyen ,Ticaret Dilleri Olan Çince , Arapça gibi Dillerde Eğitim Almak isteyen Öğrencilerden oluşmaktadır.

Pazarın Büyüklüğü :

 Dijital dönüşümle birlikte hızla büyüyen sektörlerden biri haline dönüşen online eğitim sektörüne ait büyüklük, 2010'da global çapta 32 milyar dolar iken, 2015'te 165 milyar dolara, 2017 sonunda ise 200 milyar dolarlık hacme ulaştı. 2020 yılı sonunda öngörülen rakam ise sektör hacminin 325 milyar dolar seviyelerinde olacağı yönünde. İngilizce için ise İngilizce eğitimi 2015 yılında dünya çapında 36 milyar dolarlık bir pazar hacmine ulaştı. 2020 yılı için tahminler 90 milyar dolar yönünde. Türkiye'de bu rakam 78 milyon dolar civarlarında ve her yılda %20 büyüme sağlıyor. Çünkü Türkiye'de henüz internet penetrasyonu maximum seviyede değil bu yüzden pazar potansiyeli çok fazla bu yüzden de yabancı şirketler için bir fırsat teşkil ediyor.

Rakip Analizi:

Online Yabancı Dil Eğitim pazarında Türkiye pazarında faaliyet gösteren Engoo , Konuşarak Öğren , Cambly , English Ninjas yer alıyor. Türkiye’de faaliyeti bulunmayan İtalki , Babbel , 51talk gibi şirketler pazarda lider konumdalar. Ancak Bu şirketler dili bilen ve pratik yapmak isteyen öğrencileri hedefliyorlar. Biz Talkius ekibi olarak öğrencilere öğrenmek istedikleri dilde eğitim alma şansı tanıyoruz ve kazandıkları dil becerilerini hem yabancı hocalarla hem de dinleme , okuma , kelime çalışmaları gibi eğitimlerle dil becerilerini kuvvetlendirmiş oluyoruz . Ayrıca İngilizce dışında Korece , Çince hatta Latince , Farsça gibi daha niş dillerde de hem eğitimler hem de yabancı hocalarımız olacak. Yazılımsal anlamda 3.parti bir program kullanmadan öğrenciler direkt olarak dünyanın bir diğer ucundaki hocaya bağlanabilecek ve aldığı eğitimi kaydedip daha sonra izleyebilecek. Öğrenciden uzak bir eğitim modelinden ziyade öğrenci ile bire bir iletişim halinde olan ve takıldıkları soruları anında sorabilecekleri soru-cevap odaları ve sitede daha fazla vakit geçirmelerini sağlayacak oyunlaştırma ve video chat imkanı sunuyoruz. Dezavantajlarımız da ise öğrencilerin sistemi tanıması ve denemesi için ücretsiz ders imkanı sunmak istiyoruz ancak pazarlamada yeterli bütçeye sahip değiliz.


Kısa Vadeli Hedeflerimiz (1. yıl):

·       İlk 1 yıl içerisinde bulunduğu piyasaya tamamen girmek ve web ve mobil tabanlı olarak sektörün tanınan bir Yabancı Dil Eğitim şirketi olabilmek.

·       İlk 6 aylık dönemde 10.000 kullanıcıya sahip ve 200 aktif Dil öğrenen Öğrenciye sahip olmak

·       Yabancı Dil Paketi satışından 250.000 lira ciro elde etmek

 Orta ve Uzun Vadeli Hedeflerimiz (1 yıl üzeri):

·       10 Yıllık süreç içerisinde Yabancı Dil Eğitimi alanında Türkiye Pazarında sektörün ilk 5 firması arasına girebilmek. Küresel pazarda ise sektörün tanınan bir işletmesi olabilmek. Mevcut bilgi birikimlerini ve çevrelerin kullanarak sürekli güçlenen bir şirket yapısı oluşturmak.

 • 200.000 üzerinde kullanıcıya ve her yıl 20.000 aktif Öğrenciye sahip olmak
 • Yazılım ekibini genişletmek (20 kişi) ve özelleşmiş departmanlara ayırma
 • 5 milyon dolarlık ciroya ulaşmak

Müşteriye Ulaşım Kanalları:

Müşteri ulaşım ilk olarak mevcut müşterilere portföyünden yola çıkarak referans sistemini kullanmak bununla beraber Sosyal Medya ve Platformlar da kendimizi tanıtmak. Halihazırda elimizde ki 100.000 bin kişilik portföyümüze mail ve mesaj yolu ile ulaşmak. Web Sitemizi üzerinde tanıtım yaparak müşterilerimizin bize ulaşmasını ve verdiğimiz hizmetleri öğrenmesini sağlama. Billboard reklamları ve üniversite tanımları. İnfluencer Marketing ile Youtube ve sosyal medya reklamları .Yabancı Dil öğrenme amacı ile açılmış Telegram , Whatsapp ve Facebook gruplarını kullanmak ve Online eğitmenlik yapan Eğitmenlerimizin kendi öğrencilerini Websitemize yönlendirmelerini sağlamak

Neden Fona İhtiyacımız Var ?

Toplanan fonu kısa vadeli hedeflerimiz için kullanacağız. Uzun vadeli hedeflerimiz için sitenin kendi geliri ve eğitimlerden kazandığımız gelirleri kullanacağız. Başlangıç için bu fona ihtiyacımız var.


1. Site İçerisinde Canlı Yayın bağlantı yazılımı

2. Reklam ve sosyal medya hesapları için kullanılacak tasarım, video gibi maliyetler.

3. Güvenlik ve sunucu maliyetleri


MADDİ DESTEĞİN YANINDA

YAZILIM , SUNUCU , OFİS VE DİĞER TEKNİK KONULARDA DA DESTEK VEREBİLİRSİNİZ.

DESTEK VEREN HERKES ÖZEL İNGİLİZCE EĞİTİM PAKETİNDEN ÜCRETSİZ YARARLANABİLİR

Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

 • Metehan Avcı
  2 yıl önce
  20
  Destek
  20
 • Hasan Kuruşoğlu
  2 yıl önce
  20
  Destek
  20
 • Can Seçgin
  2 yıl önce
  20
  Destek
  20
 • Hakan Gokalev
  2 yıl önce
  20
  Destek
  20
 • Gizli Destekçi
  2 yıl önce
  20
  Destek
  20
 • Gizli Destekçi
  2 yıl önce
  50
  Destek
  50
 • fonbulucu Platformları
  2 yıl önce
  5.000
  Destek
  5.000


TAKIM


Hakan Dikbakan
Ali Bulut-17183
Kaan Kisacik-18456
Doğukan Tunçbilek-19063

YORUM(4)

Mücahit Dağ
Mücahit Dağ 10 Eylül 2019

Gerçekten güzel fikir tebrikler n

Furkan Aydınöz
Furkan Aydınöz 10 Eylül 2019

Fikir harika ingilizcenin öğretilemediği ülkemizde en azından yabancı insanlarla bir araya gelmek çok büyük faydalar sağlayabilir.

Emre Fidanlı
Emre Fidanlı 13 Eylül 2019

güzel fikir

Dolunay Canbulat
Dolunay Canbulat 22 Eylül 2019

Modern dünyada dil bilen insanın önemi giderek artıyor. İnsanlar dil öğrenmek için dediğiniz gibi büyük paralar döküyor. O nedenle ücretsiz olursa harika fikir.

YORUM YAP

GÖNDER

Projenin Ödülleri

 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin