Sivil Havacılığın Sosyal Adresi

Uçak Yolcuları Nedir?

Özet ile Uçak Yolcuları, sivil havacılık sektörüne hitap eden, sosyal bir biçimde şirketlere müşteriler tarafından feedback (uçuş başı anketler, yıllık "yılın enleri" anketi vb.) kazandıran, alınan feedbacklerin karşılığında da müşterilere puan kazandıran, rank sistemi olan, kazanılan puanların değerlendirildiği sosyal havacılık platformu girişimidir. 

Daha geniş kapsamda anlatmak gerekir ise;

Uçak yolcuları uçuş sonlarında uçuşlarına dair anlık anketleri doldurabilecekler. Doldurulan anketlerde sonuç çıktıları şirketlere uçuş/yolcu başına anlık olarak feedback olarak sunulacak. Yolcular bu anketleri doldurdukça hanelerine puan kazanacaklar. Kazanılan puanlar Uçak Yolcuları Market sayfasında kullanılabilir halde olacak (uçuş miline/puanına çevirim, fiziksel ve dijital ürünler vb.). Yolcular puan kazanırken şirketler anlık ve uçuş bazlı feedback alma imkanı yakalayacaklar. Yıllık dönemlerde "yılın enleri" seçilmek üzere genel bir anket oluşturulacak. Yolcular anketlerin haricinde grupların, profil sayfalarının, özel mesajlaşmaların olduğu özel sosyal platformda uçuşlarına dair sosyalleşme gerçekleştirebilecekler.

Neden Fon Desteğine İhtiyacı Var?

Proje sahibi olarak projeyi gerçekleştirmek için maddi olarak imkanım yok. Bunun için fon desteğine ihtiyaç duyuyorum. Sivil havacılık bölümünde son sınıf öğrencisiyim. 

Toplanan Fon Nelere Harcanacak?

Toplanan fon en başta kurulacak olan platform için temeline yatırım olarak kullanılacak. Website kurulacak, alt yapı hazırlanacak vb. 

Geleceğe Dair Potansiyeli ve İlerleme Basamakları Nedir?

Projeye dair kafamda başta ulusal akabinde global (en az 2 yıl sonra) şekilde alt yapısı özenle ve özel olarak kurulmuş olan bir platform mevcut. Alt yapının temeli hazır olunca ön kitleye sunulacak. Eksikler giderildikçe ayrılan reklam bütçesi ile tanıtımlar yapılacak. Olmayan ve rağbet göreceğine inandığım bir proje. Potansiyeli sizin takdirinizde.

Fotoğraf Galerisi
Henüz proje için resim eklenmemiştir.

Video Galeri

  • Bu projeye ilk destek veren siz olun.


TAKIM


Murad Kaan Enes Varal

YORUM YAP

GÖNDER
 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin

Ankara Kalkınma Ajansı
1
gün kaldı
Askıda Robotik Destek Ol

Askıda Robotik

Askıda Robotik, devlet okullarında STEM bazlı bir eğitim vererek 9-10 yaş grubunu teknoloji konusunda bilgilendirmeyi amaçlar.

DESTEK 2.700 HEDEF 27.000
Ankara Kalkınma Ajansı
0
gün kaldı
Gören Ellere Oyuncaklar İncele

Gören Ellere Oyuncaklar

FIRSAT EŞİTLİĞİ OYUNCAKLARLA BAŞLAR. İhtiyacına uygun oyuncak, her çocuğun hakkıdır.

DESTEK 17.600 HEDEF 30.000
Ankara Kalkınma Ajansı
1
gün kaldı
e-tercih Destek Ol

e-tercih

Ülkemizdeki üniversite/bölüm tercihlerini ücretsiz olarak ve herkesin kullanabileceği bir şekilde iyileştirmeyi amaçlayan sosyal girişim.

DESTEK 4.870 HEDEF 30.000