Bir labirentten cikmak kolay ama bu herhangi bir labirent degil.

Panimaze 2

Hakkında

‘Panimaze 2’ hali hazırda store da bulunan Panimaze oyunun ilk düşünülmüş halidir. İlk etapta hedef platform mobil.

Oyuna başlarken seçecek olduğun karakter ile seviyeler halinde tasarlanacak olan labirentlerin çıkışını bulmaya çalışırken labirent içerisine yerleştirilecek olan tuzaklara yakalanmamlı ve yaratıklarla savaşarak hayatta kalmaya çalışmasın.

Baraj olarak adlandırığım seviyelerde sıradan seviyelerdeki engellere artı olarak çıkışın hemen önünde belirecek olan Unique yaratığı öldürüp farklı bir atmosferde geçecek olan sonraki seviyelere geçebilirsin.

Oyun ana ekranında sana verilen 2 ana karakter dışındaki karakterleri oyun içi toplayacağın puanlarla veya ödüllü reklam izleyerek elde edeceğin puanlarla aktif hale getirip son seviyeye olan serüvenine devam edebilirsin.

Oyuna bir hesap bağlayıp bölüm seçme ekranında arkadaşlarının hangi bölümlerde oynadığını görebilir daha önce bitirmiş olduğun bölümleri tekrar oynayabilirsin.

Hedefler

  • Oyunu en iyi halde kullanıcılara sunmak için gelecek desteğin büyük sayılabilecek bir bölümünü oyun içi görselleri en iyi şekilde geliştirip oyunun kalitesini maksimuma getirmek.

  • Yurtiçi ve yurtdışı geniş bir kitleye yapılacak doğru harcamalar ile sosyal medya yoluyla ulaşmak.

  • Desteğin beklenenin üstü olması durumda bu yola kaliteli bir ekip ile devam edip oyunu en kısa zamanda en iyi şekilde oyuncu ile buluşturabilmek.

Neden fona İhtiyacım var

Bu oyun fikri bir kaç senedir aklımda olan bir fikir lakin kullanmış olduğum sistem kaliteli 3d modeller ile çalışmama elverişli değil. Anlatmış olduğum Panimaze 2 nin ilk versiyonu olarak gördüğüm Panimaze kullanmış olduğum sistem ile tamamlayabileceğim kalite bir oyun. Fonun büyük bir kısmı sistem yükseltmeye harcanacak. Oyunu geliştirmede Unity 3d kullanıyorum ve Unity’nin asset store unda işime yarayacak bir çok öğe bulunmakta ancak çoğu belli bir ücret karşılığı satılmakta. Öğrenci olduğum için projemi hayata geçirip güvenmiş olduğum bu proje ile elde edeceğim gelir ile daha büyük işlere daha büyük bir ekiple devam edebilmek en büyük hayalim ve isteğim.

Son söz

Açıklamış olduğum oyun fikir aşamasını aslında tamamladı. Oyunun planı hazır ve bu projeye başlamak üzereyim. Fonu toplama durumunda bütün iş büyük bır hız kazanacak. Asıl hedefim PC oyunları geliştirmek lakin öncelikle mobil platformda bir şirket ismi duyurmaya çalışıyorum. Genç nüfus var olduğu sürece oyun sektörü yara almayacak ve hızla devam edecek bir sektör. Doğru yapılan planlama ve harcama ile bir çok kişiyi mutlu edebilecek bir alan. Gerek bir oyuncu olarak gerekse bir geliştirici olarak kitlenin nelerden hoşlandığını bilip emin adımlar atmaya çalışıyorum. Umarım birlikte bir dev yaratabilir ve dünya piyasasında bizde varız diyebiliriz. Teşekkürler.

Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

  • Bu projeye ilk destek veren siz olun.

TAKIM


Umut Burkut

YORUM YAP

GÖNDER
 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin