Merhabalar, ben Ceyhun. 20 yaşında İngiliz Dili ve Edebiyatı 1. Sınıf öğrencisiyim. Yaklaşık 5-6 aydır RPG Maker MV oyun motoru üzerinde çalışıyorum. Son zamanlarda hayata geçirmek istediğim bir fikir üzerine ilk oyunumu geliştirmeye karar verdim.


Başta her şey gayet iyiydi. Oyunun dayandığı hikaye bizzat benim tarafımdan yazıldığından oyuna aktarmakta zorlanmıyordum. Ancak işin zor kısmı sonradan baş gösterdi. Kullandığım oyun motoru RPG Maker MV sınırlı mekanikleri olan bir motor. Bu sınırları aşmak ve ortaya diğer oyunlardan farklı, özgün ve yaratıcı bir içerik koymak için internet üzerinde bir sürü Tileset'ler ve Plugin'ler bulunuyor.

Bu içeriklerin üreticileri yurt dışında yaşadığı için dolayısıyla plugin ve tileset'lerde dolar/euro üzerinden satışa konuyor. Bu durumla karşılaştıktan sonra çıkmaza girdim ve kafamdaki hayal ettiğim oyunu gerçekleştirememe endişesine düştüm.


Tüm bunlara ek oyunu yayınlamayı planladığım platform olan Steam de bir oyun yayınlamak için 100$ talep edince işler benim için bir hayli zorlaştı ve desteğe ihtiyacım olduğunu farkettim. Yukarıda ücretsiz plugin/tilesetler  ile hazırladığım ufak bir test videosu var. 

Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

  • Bu projeye ilk destek veren siz olun.


TAKIM


Ceyhun Eriş
Cihan Ünsan-24197

YORUM YAP

GÖNDER

Projenin Ödülleri

 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin