Yetenekli öğrencilerin kendilerine uygun işletmeler ve girişimlerle buluştuğu, para kazandığı ve sosyalleştiği ​​bir öğrenci platformuyuz.


Öğrencilerin staj yeri bulmaktaki zorluklarını ortadan kaldırıyoruz.

Nasıl mı? Firmalara staj yapmak için başvuru yaparız. Sonrasında stres içerisinde olumlu veya olumsuz geri dönüş bekleriz. İşte sizi bu belirsizlik ortamından kurtarıyoruz. Şirketlere tek tek başvuru yapmaya gerek yok. Stajyer olmak isteyen öğrenciler, staj yapmak istedikleri tarih ve şehirleri giriyor. Şirketler ise aradıkları stajyer öğrencilerin özelliklerine göre filtreleme yaparak aradıkları stajyer/stajyerleri beklemeden ücretsiz bir şekilde seçip çağırabiliyorlar. Öğrenciler ise gelen talepler arasından kendine en uygun staj yapmak istediği şirketi tercihte bulunabiliyor.

Stajyer listesine girmek için: Staj Bul

Stajyerlere ulaşmak için: Stajyer Bul

                                        


Öğrencilerin ve Mezunların ek işler yaparak para kazanmalarına olanak sağlıyoruz.

Daha fazla görev yüklenmesi için bu adımdan komisyon almıyoruz. Böylece part-time, full-time ve yapılacak iş başına ücret veren diğer siteler de bu platforma kayıt olup ücretsiz bir şekilde öğrenciye ulaşabiliyor. Üstelik bekleme süresi yok. İlan çok çabuk yayına alınır ve teklif veren öğrencilerle doğrudan ve ücretsiz olarak  iletişime geçebilirler. Yüklenen görevleri ise sadece okumakta olan üniversite öğrencileri yapabilsin seçeneği ile öğrenci olmayanlara karşı ilanı gizleyebilirler.

Görevler Listesini görmek için: Görevler Sayfası


                     

Öğrencilerin  tamamladıkları bu görevler onlara ileride referans olacaktır.

Öğrenciler tamamladıkları bu görevler aracılığı ile bilgi ve tecrübelerini geliştirmiş olacaklardır. Daha sonra bu referans bilgileriyle birlikte istedikleri zaman  özgeçmişlerini pdf dökümanı olarak indirebilecekler. Bu özgeçmiş pdf'inde otomatik QR code oluşturulacak ve insan kaynakları bu kodu okutarak kullanıcının referans görevlerine ulaşabilecektir.


Blog sayfası ile yazı yaz kazan;

Herkesin içinde bir yazar ruhu barındırmaktadır. Kimimiz şiir, kimimiz hikayeler yazdık. Sonucunda şiirlerimiz karşılıksız, hikayelerimiz tozlu raflarda unutulmaya kaldı. Öğrenciye Gelir bloğu ile hem yazdıkların sana herkese açık profilinde refarans olabilir hem de yazdıklarından maddi kazanç sağlayabilirsin. 


Yazana ulaşmak için okuyucular maddi destekte bulunmak zorundadırlar. Ayrıca kar amacı gütmeyen öğrenciye gelir sitemiz için biriken kazançlar bloggerlar arasında paylaştırılacak ve yazılarına devam etmeleri için onları destekleyeceğiz. 

                             


ogrenciyegelir.com'un hikayesi;

Ben Hüseyin Furkan Öztürk. Bu projeye başlama niyetim; okurken edindiğim tecrübeler doğrultusunda bir çok öğrenci mezun olduğunda iyi kurumlarda işe başlamak için bir yarışa giriyor. Bu yarışa kimileri 2-3 adım kimileri ise 8-10 adım önde başlıyorlar.

Bir hocanın birden fazla dersi hakkıyla vermesi nasıl mümkün olmuyorsa bir öğrencinin de tüm derslerde başarılı olması mümkün değil. Ancak işe alım sürecinde ilk bakılacak not ortalaması olacağı için böyle bir yarış ortamında gerilere düşmemek adına öğrenciler ödevlerini bu alanlarda yetenekli arkadaşlarına yaptırıyor ve yardım talep ediyorlar. Göze çarpacak ölçüde başkalarının derslerine yardımcı olan ve ödevleri yapanların çoğunluğu kendi not ortalamasını önemsemez ve düşüktür. İşe alım sürecinde bu tür donanımlı öğrencilerin haklı isyanına cevap vermek adına böyle bir girişime imza attım. Çünkü başkalarının derslerine ya da şirketlerde çalışanların işlerine yardımcı olan bu donanımlı gençlerin yeteneklerinin sergilendiği, taktir ve maddi kazanç elde edecekleri bir girişim olsun istedim. Ayrıca iş başvurularında not ortalamasından daha önemlisi kişilerin bireysel referansları olarak bitirdiği bu işlerden bir özgeçmiş sunsunlar isterim. 


Ekibimiz;


Hüseyin Furkan Öztürk
2011 de Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim sistemleri bölümüne başlamış ve o tarihte start up ekosistemiyle tanışmış ve kendisini bu ortamdan soyutlayamadığı için bir türlü mezun olmak kısmet olmamıştır. ogrenciyegelir.com projesi 7. girişimi olup geçmiş projelerinden edindiği tecrübelerini buna aktarmaktadır. Yatırımcılara karşı yaşadığı şansızlığını sizlerin desteği ile kırmak istiyor. Hem Projenin Webte Full Stack developer olarak rol alıyor hem de takımını yönetiyor.
Gizem Nur Soylu
Kocaeli Üniversitesi Yüksek Lisans Öğrencisi. Halkla ilişkiler konusunda yetenekli konuştuğu her insana kendisini sevdirmeyi başaran bıcır bir kız. Yabancı dile hakim ve yurt dışı tecrübesi bulunuyor. Ayrıca geçmişin lisanslı futbol hakemliği bulunuyor.Hakan Akyol
İstanbul Biruni Üniversitesi Odyoloji bölümü öğrencisi. Sosyal medya yöneticiliği uzmanlık alanlarından. Photoshop ve tasarım konusunda yetenekli. Saha Satış pazarlama konusunda deneyimli bir öğrenci.
Eray Alparslan
Bilkent Üniversitesi bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri bölümü mezunu. Projenin Mobil developer alanında çalışıyor. Android ve IOS native yazma becerisine sahip. Ayrıca siber güvenlik alanında deneyimli bir arkadaş.


Hedeflerimiz;

Türkiye'nin her üniversitesinde temsilcimiz olan öğrenci kulüpleri aracılığı ile öğrencilere ulaşabilmek ve onlara ekonomi ve kariyer anlamında fayda sağlayacak iş imkanları sunabilmek,

Siz de biliyorsunuz ki bir toplumun öğrenci kitlesine hitap edebilirseniz aslında o ülkenin geleceğini de teminat altına alabilirsiniz.  Sadece Türkiye'nin değil diğer ülkelerle de temasa geçip o ülkenin gençlerine hitap edebilmek istiyoruz. Gençlerin akıl ve zamanlarını bilim ve ekonomi adına kullanabilmek ülkemiz adına büyük önem taşımaktadır. 

Facebook ve linkedin'in öğrenci kitlesine hitap etmek istiyoruz.

Topladığımız parayı ne için harcayacağız;

Furkan Öztürk'ün uzmanlık alanlarından biri olan dijital marketing için başkalarından ayrılan maliyet düşüren bulduğu bir algoritma bilgisi sayesinde facebook reklamlarından siteye çektiği bir ziyaretçinin maliyeti 5 kuruşa geliyor. Her 4 ziyaretçiden 1 si kayıt olmaktadır. Daha fazla öğrenciye yardımcı olabilmek adına Türkiye geneline yayılmak için bu toplanacak olan parayı reklamlarda kullanacağız. İstediğimiz Fon hayata geçmiş olan bir projenin gerçekten marka olabilmesi ve hizmet sunması adına oldukça düşük ama yeterli bir miktardır.


Destekleriniz için şimdiden teşekkür ederiz....

Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

  • fonbulucu.com İlk Destek
    4 yıl önce
    100
    Destek
    100


TAKIM


Hüseyin Furkan Öztürk

YORUM(2)

fonbulucu.com İlk Destek

Projeni, ekibinle beraber 2-3 dakikalık bir video ile anlatırsan daha kolay ve daha çok destekçi bulabileceğini unutma. Başarılar dileriz.

fonbulucu.com İlk Destek

Fonlama öncesi Proje sayfanın linkini sitende ve üyelerinle paylaş, onları destek vermeye çağır ve beğeni sayını artır.

YORUM YAP

GÖNDER

Projenin Ödülleri

 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin