Hollanda Rotterdam Konservatuvarı’nın Klasik müzik, bestecilik bölümünde okurken,  2015 yılında fikrimi  hayata geçirmeye başladım. Yeni bir perküsyon aleti icat etmek istedim. Mevcut olan perküsyon müzik aletlerinin bana yeterli gelmemesi nedeni ile yeni bir perküsyon aleti icat etmek istedim .


Bu makine Klasik müzik ve Modern müzikte, mekanik sesleri akustik olarak düzenleyen ve yeni tarzda bestelenmiş müzikler için yeni bir perküsyon aletidir. Bu Perküsyon makinesi, Klasik ve Modern müzikte kullanılacak olan, titreşim kaynaklı ve belirli ya da belirsiz frekanslarda düzenli olarak ses üretebilmektedir. Metal ana gövde üzerine yerleştirilen servo motorların ve DC motorların kullanıcının tercihine göre belirli bir düzende ve ritimde çalışması ile motor ana gövdelerinde oluşan titreşimin metal ana gövdeye iletilmesi sonucunda metal ana gövde üzerinde oluşan titreşim ve titreşime bağlı sesin ortama aktarılması prensibine bağlıdır.


Bu projenin tüm uluslararası faydalı model patent hakkı bana aittir. Şimdiye kadar prototip üretimi için harcanmış ve harcanmaya devam eden paraya ihtiyaç duymaktadır. 2015 yılından bu yana geliştirilmektedir. Ürün araştırılıp geliştirilmesi için belirli seviyede parasal ve manevi desteğe ihtiyaç duymaktadır. Ürün tamamlandıktan sonra bütün Klasik müzik ve Modern müzik orkestralarına satılabilecektir. Hedef bu ürünü tamamlamak ve dünya üzerinde bulunan tüm orkestralara bu ürünü ulaştırabilmektir.

Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

  • Bu projeye ilk destek veren siz olun.


TAKIM


Berkay Akçay

YORUM YAP

GÖNDER

Projenin Ödülleri

 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin