Miss Dolap Nedir?

Her gün kullandığımız ürünlerden zehirli maddeleri eksiltme , yerine kimyasalsız ürünler koyma girişimidir.

Pek çokları gibi bizim de özellikle çocuk sahibi olduktan sonra ortasına daldığımız, organik-katkısız-koruyucusuz-doğa dostu-ekolojik-biyoçözünür bilmecesine verdiğimiz yanıttır.

Marketten aldığımız, içeriği belirsiz ürünlerinden uzaklaşıp yerlerine kabul edilebilir alternatifler koyma serüvenimizi belgelediğimiz yerdir.

Bizimle beraber araştırmak, öğrenmek, denemek ve paylaşmak isteyenlerle buluşacağımızı umduğumuz noktadır.

Miss Dolap’tan önce temizlik;

  • Yüzeyleri geçici bir süreliğine kirden, mikroptan arındırdık ama yerlerine zehirli kimyasallardan oluşan tabakalar koyduk.
  • Vücudumuzdaki, saçımızdaki doğal yağları kuvvetli kimyasallarla yok edip, sonra onları nemlendirici özellikli başka kimyasallarla geri kazanmaya çalıştık.
  • Bugün alerji, astım, egzema, bronşit, migren, hormonal bozukluklar, üreme bozuklukları, doğum kusurları, kanseraldı başını gitti. Bunların, yediğimiz-içtiğimiz böcek ilaçlarıyla, kullandığımız temizlik ve kozmetik ürünleriyle bağlantısı her geçen gün biraz daha sağlamlaştı.


Miss Dolap’tan sonra temizlik;

  • Ürün etiketlerini okumayı; oralarda yazılanları ve yazılmayanları deşifre etmeyi, dolayısıyla da daha doğru seçimler yapmayı öğrendik
  • Tekerleği yeniden icat etmedik: Bizden önceki kuşakların zaten bildiği, zamanla vakit ve enerji tasarrufu uğruna unuttuğumuz yöntemlere, reçetelere geri döndük
  • Ekmeğe sürülüp yenilebilecek kadar zararsız ürünler ortaya çıkardık
  • Temizlikte ve kozmetikte daha ekonomik alternatifler sunduk
  • Her aşamasına kadın eli değdirdik; kadınlar üretti, kadınlar reçeteleri oluşturdu, kadınlar paketledi, kadınlar pazarladı. Üstelik gelirimizin bir kısmını da yine kadın eğitimine ve kadın istihdamına ayırdık
  • Temizlikte ve kozmetikte daha ekonomik alternatifler sunduk


Tüm bunları yaklaşık 1 yıldır yapmaya çalışıyoruz. Satışlarımızın artması ve ürünlerin daha yaygın kullanılması için iyi bir pazarlama ve satış stratejisine ihtiyacımız var.

Bunun için de donanımlı bir e ticaret sitesi yaptırmak ve iyi bir sosyal medya danışmanlığı almak istiyoruz. Hibelerle kadın istihdamına yönelik projeler yürüttüğümüz için bu ihtiyaçlarımıza ayıracak bir bütçemiz olamıyor maalesef. Bu nedenle de destek verebileceklere bu yolla ulaşmaya karar verdik.

Bu ürünler daha çok tanınsın, bilinsin, kullanılsın istiyoruz. Hem insan sağlığı hem de doğanın korunması için.

DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUZ.

Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

  • Bu projeye ilk destek veren siz olun.


TAKIM


Devrim Gündeşli
Emel Sevgi Öngör-22190
Fahriye Cengiz-22192
Seda Doğar-1895
Tuna Şahin-22193

YORUM YAP

GÖNDER

Projenin Ödülleri

 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin