Küçük,Büyük kardeşlerimizin İslam ülkesine, Dünyaya geliş amacımız ve Kur'an , haya , edep , ahlak, arapça , hafızlık vb.. Çerçevesinde kardeslerimizin eğitim barinaklarin yapimina ve ihtiyaclarina destek olmak.

MERHABALAR ;
Ben Mustafa TÜYSÜZ. Sakarya/Kaynarca 1997 doğumluyum. Eğitim hayatıma Kaynarca Merkez İlköğretim
Okulunda başladım ve onuncu sınıfın sonuna kadar Kaynarca Anadolu İmam-Hatip lisesinde devam ettim. Babamın iş değişikliği ve kardeşlerimin okulu dolayısıyla on birinci sınıfın başında Adapazarı Anadolu İmam-Hatip
Lisesine geçiş yaptım. Lise hayatım, ilkokul hayatım zorlu geçmesine rağmen 2016 Haziran ayında mezun
oldum. Mezun olduktan 1 sene sonra yurt dışına hafızlık yapmaya gittim.(GÜRCİSTAN-TİFLİS)'te hem talebe okutmaya başladım, hem de  kendim okuyordum. Orada talebe okutmak, Kur'an-ı Kerim okumak ve okutmak yasaktı. Eksi 25 derecede soğukta talebe okutmak, yiyecek bulmak çok zordu . Ancak o zor şartlarda talebe okutmanın ne kadar zor ve bir o  kadarda   güzel  duygu olduğunu hissettim. Babam beni zor şartlarda okuttu. Ama bana en önemli miras bıraktı. Allah sevgisi , Peygamber sevgisi , Kur'an-ı Kerim ve Kur'an-ı Kerime hizmet sevgisi . 2018/05/15 ayında Vekil İmam-Hatip olarak İstanbul Hacı Faik Sert kaya Camii'n de göreve başladım. 3,5 ay görevimin ardından Cami'deki görevim bitti. 4 aylık bir boşluğun  ardından yeniden İstanbul Şirinevler Mehmet Akif Camii'n de  göreve başladım.

Bu projemin amacı şuan bulunduğum Cami'nin inşaat halinde olması ve minik hocalarımızın barınma , ihtiyaçlarının karşılanması içindir.

Ben zorluk nedir bildiğim için bu minik talebelerimiz , hocalarımız için Türkiye'nin değil , Dünyanın her yerine gidip barınma ve diğer ihtiyaçlarını gidermek istiyorum.

Bunu yapan yokmu ? Var. Ancak Genç Hafız, Genç Hoca olarak bu islam bayrağını devralmak. Sizlerin yardımlarıyla bir yerden başlamak. 4-5 yaşlarında ilk Müslümanlardan olan  Hz Ali gibi. Genç yaşında Peygamber Efendimizin ''Onu feth eden komutan ne güzel komutan , Onu feth eden ordu ne güzel ordu'' sözüne mazhar olan , layık olan Fatih Sultan Mehmed Han Hz'leri gibi ve o ordu gibi olmak.

Bu alanda başlattığım projede bütün Müslüman kardeşlerimizin yardımına ihtiyacım var. 

''ŞÜPHESİZ Kİ SADAKA VEREN ERKEKLERLERLE, SADAKA VEREN KADINLAR VE ALLAH'A GÜZEL BIR BORÇ VERENLER VARYA, (VERDİKLERİ) ONLARA KAT KAT ÖDENİR. AYRICA ONLARA ÇOK DEĞERLİ BİR MÜKAFAT DA VARDIR''
(HADİD SÜRESİ 18. SÜRE / 57 AYET) 'e hepimiz mazhar olmamız için. 

DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUM.

Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

  • Bu projeye ilk destek veren siz olun.

TAKIM


Mustafa Tüysüz

YORUM YAP

GÖNDER
 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin