Elinizdeki Tehlikenin Farkında mısınız?


Bizler, çıktığımız bu uzun maratonda girişimci ruhumuzu ortaya koyarak insanlara; yüksek teknolojide, özgün ve yaratıcı tasarımlarıyla bütünleşebilecek ürünler sunabilmek adına tüm samimiyetimizle çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Ortaya çıkardığımız ve çıkaracağımız her ürünün üretim aşamasından pazarlanmasına kadar geçen zaman diliminde büyük bir heyecan duyuyoruz. Girişiminde bulunduğumuz bu sektörde yenilikçi, rekabetçi, sorumluluk sahibi aynı zamanda ülkemizdeki girişimcilik potansiyelini destekleyen bir marka haline gelmeyi hedefliyoruz.

Liseli genç girişimcilerden oluşan Tulpar ekibi olarak insanlığa sağlık vaat eden ürünler sunmak için çalışıyoruz.

Yaptığımız Ar-Ge çalışmaları, iş seyahatleri, reklam ve tanıtım giderleri için belli bir bütçeye ihtiyaç duyuyorduk. Bu bağlamda geliştirdiğimiz ürüne fon bulabilmek adına katıldığımız “Fikirler Yarışıyor” Ocak ayı yarışmasında 4817 oy alarak projemizi gerçekleştirme fırsatı bulduk.

Bu süreçte kendimize kısa ve uzun dönemli hedefler belirledik. Bugün ise takım arkadaşlarımızla birlikte projemizin uzun dönemli hedeflerine ulaşabilmesi için karşınızdayız. Bundan sonraki süreçte iş fikrimizi hayata geçirebilmek için bu platformda yer alacağız. Bu nedenle ürünümüzü piyasada görmek isteyenlerin desteklerini bekliyoruz.

İş fikrimizden ve Ürünümüzden Bahsetmek Gerekirse;


Ürünümüzü cep telefonların yaymış olduğu elektromanyetik radyasyonu (EMR) ve olumsuz etkilerini asgari düzeye indirecek bir telefon kabı(RadOff) olarak belirledik. RadOff telefon kabının en önemli özelliği ise elektromanyetik radyasyonu endüstriyel kenevir liflerinden oluşan kompozit sayesinde engelliyor olmasıdır. Bu konuda kenevire alternatif olarak geliştirilen karbon kumaş üzerinde de Ar-Ge çalışmalarına devam ediyoruz. Bahsedilen ham maddelerden daha farklı ürünler oluşturarak yurtiçi ve yurtdışı pazarında tanınabilmeyi hedefliyoruz.

Telefon kullanan tüm bireyler hedef müşteri kitlesini oluşturmakla birlikte sağlığını ön planda tutan ve sağlıklı ürün kullanmak isteyen bilinçli bireyler odağımızı oluşturur.

Akıllı Telefon Kullanıcılarının Problemlerini Nasıl Çözeceğiz?


Günümüzde vazgeçilmezimiz olan cep telefonları, bilgisayarlar, televizyonlar ve  klima gibi daha pek çok elektronik cihaz çalışırken çevreye elektromanyetik radyasyon yayarlar. Çeşitli frekans aralıklarındaki ışınımlar elektronik cihazların çalışma verimlilikleri üzerinde olumsuz (bozucu) etki oluşturabildikleri gibi bitkiler, hayvanlar ve insanlar üzerinde de olumsuz etkiler meydana getirebilirler.

Söz konusu zararların insan sağlığına olan olumsuz etkileri uzun vadede azımsanamayacak kadar fazladır. Günümüzde sıkça rastlanan lösemi, beyin tümörü, kalp rahatsızlıkları, Parkinson,  Alzheimer, kanserle birlikte hamilelerde düşük riskinin artması gibi, uluslararası bilimsel araştırmalar ile kanıtlanmış birçok rahatsızlığın sebebi elektromanyetik radyasyon olabilmektedir. Bu nedenlerden dolayı ürünümüzde kullandığımız  endüstriyel kenevir lifleri ile cep telefonlarının yaydığı elektromanyetik radyasyonu en alt düzeye indirmeyi başardık.


Basında Biz: 

HaberTürkMemurlarNet | Optimus Haber | Vtrende

Beyaz Gazete | EskişehirNet | ObzorLife | Vilook 

YeniŞafak | Yeni Akit

DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUZ...

Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

  • fonbulucu.com İlk Destek
    3 yıl önce
    6.000
    Destek
    6.000


TAKIM


Tulpar Şirketi
Hüseyin Çağrı-6161
Emrullah Çelik-6068
Nurullah Çelik-4437

YORUM(4)

Burçin Özdemir
Burçin Özdemir 11 Temmuz 2019

Başarısı günden güne artan bir çalışma, hem kaliteli hem de faydalı bir fikir olmuş. Ekibin bu takım ruhu ve ürünlerine olan güveni sizi de tatmin ediyor. Kaliteli, kullanışlı, tasarımı çok güzel olan bu kaplığı üretmek ve bu denli ses getirmek anca böyle bir ekibin başarısı olabilirdi zaten. Sonuna kadar destek veriyorum, başarılarınız daim olsunnn....

Beyza Köse
Beyza Köse 11 Temmuz 2019

Cep telefonu kullanan her bireyin ihtiyacı olan bir ürün. Söz konusu elektromanyetik radyasyon maruziyetini bugüne kadar hep görmezden geldik. Farkındalık oluşturabilmek adına gerçekten çok önemli ve büyük bir adım. Bir de bu işi genç girişimci arkadaşlarımızın yapıyor olması daha da gurur verici. Sabırsızlıkla ürününüzün piyasaya sunulmasını bekliyoruz.

Keziban Erdoğan
Keziban Erdoğan 11 Temmuz 2019

Gün içerisinde, başta küçük çocuklarımız olmak üzere ellerindeki telefonlarda sürekli oyun oynuyorlar ve radyasyonun etkisinde kalıyorlar.Bu yüzden bu projeyi ilk okuduğumda çok etkilendim ve Tulpar ekibinin üzerinde çalıştığı bu projenin çok kıymetli olduğunu düşündüm.Özellikle ben, bu noktada gençlerin yaptıkları girişimlerin daha fazla desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum ve gençlerimize süreçte başarılar diliyorum.

Abdurrahman Ekecik
Abdurrahman Ekecik 03 Eylül 2019

Hoş bir proje olmuş, aklıma takılan bir soru var bu cihaz radyasyonu engelliyor iyi hoşta sinyal gücünü düşürmez mi? nBaşarılar dilerim :)

YORUM YAP

GÖNDER

Projenin Ödülleri

 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin