KAMPANYA KOCAELİ VALİLİĞİ İZNİ İLE DÜZENLENMİŞTİR. 

Ahbap Derneği de bu kampanya için Erzak Desteği sağlamıştır. Katkıları için teşekkürler.
25.000 TL DESTEK İÇİN TEŞEKKÜRLER ŠKODA TÜRKİYE

KAÇOD ve ŠKODA işbirliği kapsamında İyilik Araçlarımız hastanede tedavi gören çocuklara destek paketlerini ulaştırmaya başladı. Bununla birlikte evlerinde kalan ve tedavi için hastaneye gitmesi gereken çocukların transferi de ŠKODA İyilik Araçları ile gerçekleştirilecek.


Kampanya kapsamında kemoterapi alan 2500 çocuğumuza gıda, hijyen malzemeleri ve yol destekleri verilecektir. Tüm mali veriler şeffaf bir şekilde sürekli kampanya sayfasında paylaşılacaktır. 


Pandemi süreci evet sizleri çok korkuttu ama bizleri çok daha fazla korkutan bir süreçteyiz maalesef.
Sizlerden bir anne olarak rica ediyorum.
2500 çocuk şu anda sizlerden beslenmek ve temizlenebilmek için destek istiyor.
Kanser çocuğumdan uzak dur.Ben Burcu Temizkan. Kanser Çocuğumdan Uzak Dur Derneği Kurucu Başkanıyım. Kanser Çocuğumdan Uzak Dur derneği 2016 yılında kuruldu.

Kurulma sebebimiz maalesef küçük oğlum Çınarı nöroblastom sebebi ile kaybetmemizdi. 

3 yıl boyunca devam eden tedavi sürecini atlatamadık ve oğlumuzu kaybettik. Dolayısıyla da bunun arkasından bir dernek kurulması gerektiğine inandım.Derneğin kurulmasındaki en büyük amaç şuydu, lösemiler biliyorsunuz Türkiye’de ve Dünyada gerçek anlamda farkındalığı sağlanmış bir çocukluk çağı kanseri. Tümörlü kanserlerle ilgili maalesef çalışan bir dernek, bir vakıf ya da herhangi bir kuruluş yok ve çok fazla bilinirliliği de yok.  Benim hastanede de gördüğüm ve yaşadığım kadarı ile Çocuklarımızın en büyük ihtiyacı olan beslenme ve hijyen malzemeleriydi. Kemoterapi aldıkları süre içerisinde bağışıklık sistemleri tamamen sıfırlanıyor ve çocuklarımızın çok ciddi beslenmesi ve temiz olmaları gerekiyor.


Ailelerimizin gücü sebebiyle bu temizliği sağlamakta bazen mümkün olmuyor. En elzem ihtiyaçları temizlik malzemeleri ve gıda ürünleriydi. Biz sadece hastanede yatış süresince çocuklarımıza bunları tedarik etmeye başladık.

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesindeki çocuk onkoloji bölümündeki çocuklarımıza destek olmakla başladık ilk olarak. Diğer çocuk onkoloji olan servislere de hastanelerimize de ya da bize ulaşan çocuklarımızın ve ailelerinin isteklerine karşılık vermeye çalışıyoruz elimizden geldiği kadar.


Tabi ki biz çok daha yeni ve küçük bir dernek olduğumuz için herkese ulaşmamız çok mümkün olamıyor. Ama bu destekleri de sizlerin de desteğiyle büyütmek istiyoruz. 

Çocuklarımız için Kocaeli Valiliğinin de izniyle bir beslenme ve temizlik kampanyası başlatmış bulunuyoruz.

Hedefimiz 2500 çocuğa her ay bu ihtiyaç paketlerini götürebilmek.


Hastanelerimizde dışardan çocuklarımızın yemek yemesini doğru bulmuyoruz ve kendimize ait mutfaklarımız var. Annelerimiz orda çocuklarını beslemek için yemeklerini yapıyorlar.

5 gün boyunca, 21 günde bir 5 gün kemoterapi almak üzere hastaneye yatıyor çocuklarımız.

Bizim tedavilerimiz maalesef uzun süren tedaviler. Bu tedavilerin 2.5, 3 yıl hatta bazen 3.5, 4 yıla uzayabiliyor tedavi sürelerimiz. Bunları devam ettirmeye çalışıyoruz. Bu süreçte de ailelerin normal standartlarda bir mali geliri bile olsa, maalesef bir müddet sonra yetişememeye başlıyorlar. Anne ve çocuk serviste çok uzun süre zaman geçirdiği ve babalarımızın da kapıda bekleme süresi çok uzun olduğu için işsiz kalma ihtimali çok yüksek oluyor. Çünkü dışarda birinin anneye ve çocuğa maddi manevi destek olması gerekiyor. Yiyecek gibi kıyafet gibi İstediklerini getirebilmesi gerekiyor. Aldıkları kemoterapi sebebi ile çoğunlukla kan ürünleri lazım oluyor çocuklarımıza. Dolayısıyla kan naklini gerçekleştirmek üzere babalarımızın da kan arayışı oluyor. Birçok özel sektörde çalışan babamız maalesef işsiz kalmakta bu sebepten dolayı.


Bizim gibi derneklerin de desteklerini çoğaltması gerekiyor. Sizlerin de desteği ile bu durumu aşabileceğimize inanıyorum. Kanser tedavisi gören çocuklarımız için elimizden ne geliyorsa onu yapmaya çalışıyoruz.

Ufak ya da büyük bağışlar diye düşünmeyin, en ufacık bir destek kocaman büyür ve daha çok çocuğa ulaşırız.

Pandemi süreci evet sizleri çok korkuttu ama bizleri çok daha korkutan bir süreçteyiz maalesef. Neden diyeceksiniz! Sizler Pandemi, Covid-19 sebebi ile maskelerle yani tanışmış olabilirsiniz. Ama biz bu maskelerle, bizim çocuklarımız ve annelerimiz bu maskelerle çok uzun zamandır beraberiz. İnanın sağlıklı insanlara göre hayati tehlikesi çocuklarımızın çok daha fazla. Her zaman enfeksiyon riski ile karşı karşıyayız. Bunu atlatsak bile kanser hala bizimle kalıyor maalesef ve hala hasta çocuğumuz çok fazla. 

Ben bir anne olarak, hele ki bu üzüntüyü yaşamış bir anne olarak, dünyaları yerinden oynatabilirim çocuğum için. Eminim ki birçok anne de böyle düşünüyor. Bize inanmanızı, bizi anlamanızı umuyorum. Çünkü kanser iyileşir.

Bizimle birlikte yürümenizi istiyoruz.
Çok büyük şeyler istemiyoruz aslında.
Belki bir günlük öğününüzü belki bir günlük harçlığınızı, belki bir günlük kahvenizi eksik içmenizi istiyoruz sadece.

Sizlerden bir anne olarak rica ediyorum. 2500 çocuk şu an da sizlerden beslenebilmek ve temizlenebilmek için destek istiyor. Kanser çocuğumdan uzak dur. 

               

Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

 • çiğdem aslantaş
  1 yıl önce
  100
  Destek
  100
 • Sezgin Bulut
  1 yıl önce
  25
  Destek
  25
 • ŠKODA Türkiye
  1 yıl önce
  25.000
  Destek
  25.000
 • Gizli Destekçi
  1 yıl önce
  1.200
  Destek
  1.200
 • Olcay Alptug Akdag
  1 yıl önce
  25
  Destek
  25
 • Çiğdem Aslantaş
  1 yıl önce
  100
  Destek
  100
 • Çiğdem Aslantaş
  1 yıl önce
  2.500
  Destek
  2.500
 • Özen Yıldız
  1 yıl önce
  500
  Destek
  500
 • Hakan Yıldız
  1 yıl önce
  6.000
  Destek
  6.000
 • SMS Destekleri
  1 yıl önce
  4.500
  Destek
  4.500


TAKIM


Burcu Temizkan
Hakan Yıldız-6
G. Damla Varnalı-24512
Çağla Şal-24520
Onur Kadıoğlu-24519
Çiğdem Aslantaş-22695
Dilek Seferoğlu-23

YORUM YAP

GÖNDER

Projenin Ödülleri

 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin