Bir anne kendi barınağında 350 köpeğe bakıyor! 350 köpeğin bize ihtiyacı var.

Merhaba! Benim adım Ahmet Öznacar. Fagot sanatçısıyım ve hobi olarak yazılımla uğraşıyorum. Hayvanlara destek olmak amacıyla geliştirdiğim, Helpet adında bir mobil uygulamanın kurucusuyum ve gücüm yettiğince hayvanlara destek olmaya çalışıyorum.
Bir gün hayvanlara olan sevgim beni İnci Anne Barınağı’yla buluşturdu. Barınağın varlığını bir öğrenci kulübünün standı sayesinde öğrendim. Ne yazık ki İnci anne barınağından çok az kişinin haberi var. İnci annemiz kendi yaptığı barınakta 350'den fazla köpeğin bakımını sağlıyor.
Barınağa gitmek için dar bir toprak yoldan gitmeniz gerekmektedir. Dümdüz toprak yola girdiğinizde, hayat dolu barınağa yavaş yavaş yaklaşmaya başlıyorsunuz. Uzaktan köpekler sizi gördüğünde, kuyruk sallayarak yanınıza gelmeye başlıyor. Barınağın girişine yaklaştığınızda, oyuncu köpeklerin etrafa saçmış oldukları koltukların içindeki pamukları görebilirsiniz.
Köpekler her gün, İnci annenin barınağa gelmesi meraklı gözlerle bekliyor ve İnci anneyi gördükleri an, ona doğru heyecanla koşmaya başlıyorlar. 
İnci Anneyi ilk gördüğümde sıcak enerjisini hemen hissetmiştim ama gözleri de bir hayli yorgundu. Sonuçta yüzlerce köpeğin yükü kendi üzerindeydi.
Barınağa girdiğinizde en az 50 - 60 tane köpek üstünüze atlamaya başlıyor. Hiçbiri size zarar vermiyor ve kendilerini sevmeniz için size yaklaşıyorlar. Ortalama olarak günde en az 6 - 7 paket 15 kg mama harcanıyor. İnci anne çoğu zaman bu kadar mama bulamadığından bazen çöplerden bile mama toplamak zorunda kalıyor. İnci anne o kadar iyi yürekli ki bazen böyle bir insan ancak bir melek olabilir diye düşünüyorum. Bulduğu mamaları her gün kendi elleriyle yoğurup, büyük kaplara dökerek köpekleri besliyor. Onun sevgisiyle yoğurup hazırladığı yemek kapları barınağa dağıtıldıktan sonra, yüzlerce köpek sıra halinde mamaları yemeğe başlıyor. 
Barınakta yemek problemi kadar önemli bir sorun daha var. Köpeklerin bütün tedavilerini İnci anne kendi başına karşılıyor ve maddi durumu olmadığında hafif hasta olanları kendi tedavi etmek zorunda kalıyor.
Barınağın en önemli sorunlarından biri ise, bulunduğu arsanın etrafına binaların yapılıyor olması. Birçok inşaat firması İnci anneyi tehdit etmeye başlamış ve çıkması için zorluyorlar. 

İnci annenin en büyük korkularından biri arsanın elinden alınmasıdır. Hatta İnci anne bu yüzden bir gece bile rahat uyuyamadığını söylüyor. İnci annenin de sağlık sorunlarının gittikçe artmasından dolayı, acil olarak iyi insanların desteğine ihtiyacımız var. Bir anne 350 köpeğe bakabiliyorsa, onlara destek olabilecek sayısız anne ve babaların olduğuna inanıyoruz.


Eğer destek bulabilirsek;


·  İnci anne artık çöplerde yemek aramayacak ve 350 köpek rahatlıkla beslenebilecektir. Günde ortalama en az 6 - 7 paket 15 kg'lık mama gerekmektedir. Ortalama aylık 3 ton mama ihtiyacı karşılanacaktır. 

·  Köpeklerin sağlık kontrolleri yapılacak ve tedavi masrafları karşılanacaktır. Türkiye'de devlet köpeklerin kısırlaştırma işlemini ücretsiz olarak yapmaktadır ama hijyenik olmayan şartlarda yapıldığından köpekler hastalanıp ölüyorlar. İnci anne köpeklerin kısırlaştırma işlemini veterinerlerde, hijyenik ortamlarda yaptırabilecektir.

·  Barınakta köpeklerin kışın korunması için daha fazla kulübe yapılabilecek ve kötü durumda olan kulübeler tamir edilebilecektir. 


Bir annenin, yüzlerce köpeğe bakması ve onlara hayat olması büyük bir mucizedir. İnci anne onları kendi canından fazla seviyor ve onları doyurmak için çöplerde bile yemek arıyor. Kısaca, sayısız cana hayat olabilmek için kendi canından veriyor. Bu yardım çağrısı, sayısız köpeğe ve İnci anneye umut olabilmek içindir. İnci anneye destek olmak için, iyi yüreklere ihtiyacımız var. Biliyoruz ki, hayvan severler olduğu sürece her zaman umut olacaktır. Unutmayın;

"Onların bize ihtiyacı var"

Desteğiniz için teşekkürler!

Ahmet Öznacar

Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

  • fonbulucu.com İlk Destek
    3 yıl önce
    100
    Destek
    100


TAKIM


Ahmet Öznacar

YORUM(1)

fonbulucu.com İlk Destek
fonbulucu.com İlk Destek 23 Ağustos 2019

İnci Anne, sen çok yaşa...

YORUM YAP

GÖNDER

Projenin Ödülleri

 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin