Vicdanları diri, gönülleri huzurla dolu bir nesil için 'biz' olmazsak geleceğimiz olmaz.

DURUN...

ÖNCELİKLERİNİZİ GÖZDEN GEÇİRİN...

GÖRDÜKLERİNİZ İLE GÖRMEDİKLERİNİZ ARASINDA SİZİ SİZ YAPAN NEDİR? 

İnsanlığa bir faydam olsun (inbifo) platformu ile hayatı anlamlı kılmak için uzun ve meşakkatli bir yola çıkmak ve bu yolda dimdik durmak imkansızlıkları aşmayı gerektiriyor. Her şeye rağmen bir insana faydası olursa diye mücadele etmekten vazgeçmiyor vicdanım. Vicdan derken, hepimizde var olan lakin kullanma aşamasında cimrileştiğimiz, görmezden geldiğimiz, umursamadığımız vicdanlarımızdan bahsediyorum. Sizlere yüzyılın projesi diye nağralar atarak akıl oyunlarına girmeye gerek duymuyorum. Bunu zaten yeterince yapan var ve ben toplumsal birlik anlayışına, dayanışmaya, görmediklerimizi hissetmeye, yoksunluğunu çektiklerimizi başkalarına ulaştırmaya dikkatinizi çekmek istiyorum. İnbifo.com Yeni Nesil Sosyal Paylaşım Platformu kullanımından doğan Reklam, Sponsor, Devlet desteği gibi ortak havuzda biriken gelirleri kurum, kuruluş ve halkın kalkınmasına adanmış sistemin adıdır. İnsanlığa fayda sağlamanın tek yolu cebinizden geçmez. Harcayacağınız 1 dakika neden boşa gitsin? 

  Örn; Kullanım esnasında yorum, paylaşım vs. biriktirdiğiniz puanları dilediğiniz kuruluşa yada ihtiyaç sahibine hediye edebilirsiniz. Tabi ki ihtiyaç durumunda kuruluşlar yada diğer kullanıcılar da size gönderimde bulunabilir.

Bir şeker tanesi çayı etkilemez, binlercesi birleşirse çay şekerli olur :) insanlığı güzelliklerle donatmak için bir olmalıyız, birlik olmalıyız.

Hayata nereden baktığınızı düşünün, her bakış farklı bir güzelliğe yol açar. 

DERNEKLER


 • Bünyesinde barındıracağı derneklerin faaliyetlerini tüm toplumun öğrenmesini sağlayarak ihtiyaç anında hangi derneğin kime ne fayda sağladığını göstererek içine düşülen sıkıntıların giderilmesini sağlamak.
 • Dernekler ve diğer kurumlar arası senkronize yapılaşma sağlayarak yardımlaşma faktöründe doğru adımlar atılmasını ve yeniliklere öncü, geleceğin dernek anlayışını oluşturmak.
 • Dernek faaliyetlerini takip etmeye alışacak genç nesillerimizin toplum yararına uğraşları günlük aktivite haline getirerek zararlı unsurlardan uzaklaşmalarını sağlamak.
 • İnsan, Doğa, Hayvan gibi tüm faaliyet alanlarındaki derneklerin daha kolay bütçeler elde ederek yapmak istedikleri projeleri uluslararası platformlara taşımasını sağlamak.
 • Sivil Toplumun bel kemiği niteliğindeki derneklerin toplumun kalkınmasında öncü kuruluşlar olarak istihdam sağlamasına olanak sunmak.


VAKIFLAR

 • Aslında dernekler çatısı altında yer alan yazımı aynı şekilde burada da dillendirmek gerekir ama eklemeler üzerinden devam etmek daha anlamlı sanırım.
 • Vakıf anlayışını değiştirmek pekte mümkün değil. Ulaşılmaz, ayrışmış, içe kapanık yapılaşmalarını daha ılımlı, tüm insanlığı ve insani değerleri ön plana çıkaran niteliklere ulaştırmak bizlerin elinde. 
 • Geleceği kurma yolunda enerji sarf eden vakıfların her birey üzerinde doğru yaklaşım sergileyerek tarafsız şekilde ülkemizi temsil etmesine olanak sağlamak.

Her ne şekilde olursa olsun ayrışmaların son bulacağı bir toplum anlayışı ile geleceğimizi teminat altına alma çabalarımız içerisinde tüm kurum ve kuruluşların ilk önceliği insan olmalı. Zihinleri özgür bırakmazsak sınırlarımızda esir oluruz.

SENDİKALAR


 • Sendikaların faaliyetlerini ön plana çıkarmasına olanak sağlamak.
 • Bireysel yardım ve destek çalışmalarını sağlamak.
 • Aynı sebeplerle haksızlıklara uğrayanların birbirleri ile fikir alışverişi yapmasını sağlamak.
 • Kanun ve hakların nasıl yürütüleceği konusunda uzmanlaşan sendikaların çalışmalarını tabana indirgeyerek her bireyin bilinçlenmesini sağlamak.

Sendika maddesi belki de en ihtiyaç duyulan kuruluş olarak inbifo sisteminde yer almakta. Ülkemizde bu kadar sendika faaliyette iken milyonlarca kişinin halen çözümsüz arayışlar içerisinde olması çok manidar geliyor. Çarkın dişlilerinde bir bozukluk olursa tüm aksam bozulur. Halkın, hakkını savunamamasının en büyük sebebi bireysel çabalarla bürokrasinin içerisinde kaybolmasıdır. İşte bu nokta da inbifo sistemi içerisinde yer alacak sendikalar dinamik bir yapıya dönüşerek çözümsüzlüklere daha etkin yaklaşımlar sergileyebilecek. Çalışmaları ve mücadeleleri herkes tarafından incelenebilecek.

EĞİTİM KURUMLARI

Her şeyin başladığı yer. Geleceğe tüm saflığımızla kucak açtığımız, ülkemize, ailemize, dostlarımıza hizmet etmek için bilgi ile donatıldığımız ikinci yuvamız.

 • Okullar arası bilgi, proje, eğitim desteği, malzeme desteği, öğrenci dayanışması gibi bir çok etkiye sahip faaliyeti göstererek eğitimin eşitliğini sağlamak.
 • İhtiyaç sahibi okul ile kurumlar (dernek,vakıf,sendika,özel okul) arasında koordinasyon sağlayarak eğitim faaliyetlerini yükseltecek çalışmalarda bulunmak.
 • Öğrencilerin dayanışma, yardımlaşma, birlik ve paylaşım anlayışını edinmesini sağlayarak ileride edinecekleri mesleklerde bu anlayışla ülkesine daha sağlıklı hizmet etmesine yardımcı olmak.
 • Ülke çapında öğrenci kaynaşmasını sağlayarak birbirlerine rakip değil, birbirlerini tamamlayıcı unsur olduklarını öğrencilerin hissetmesini sağlamak.
 • Öğrencilere Eğitim Bursu bulmayı sağlamak.
 • İnbifo sisteminde biriken puanları proje geliştirmede, etkinliklerde yada ihtiyaç sahibi okullara destek olarak kullanabilir, bu ek gelir ile uluslararası eğitim materyallerine daha kolay ulaşarak Bilim, Sanat ve Teknoloji alanlarında gelişmeler sağlanabilir.
 • Örn; Bir okulun maddi durumu iyi ve değiştirdiği sıraları ne yapacağını bilmiyor? Kırsal kesimde bu sıralara ihtiyaç duyan okul bu sıraları neden kullanamasın!
 • Örn; Kilometrelerce karda kışta yürüyerek eğitimini tamamlamaya çalışan çocuklar teknoloji ile buluşmaktan neden geri kalsın? 
 • Örn; Kendi ihtiyaçları için kermes düzenleyen binlerce öğrencisi bulunan büyük bir okul neden bir köy okulu için kermes düzenleyerek oradaki çocukların da bu vatanın evladı olduğunu hatırlamasın!
 • Örnek verilecek MİLYONLARCA faktör var ve ADALET isteyerek gece gündüz başkalarına sitem ettiğimiz şeyleri neden bizler yapmıyoruz. 

Terlikle kış günleri okula gittiğim zamanları hatırlıyorum, yada herkesin lacivert ceketi varken benim başkasından aldığım 2 beden büyük siyah bozması ceketim vardı. İnbifo ile sınırların ötesinde bir hareket bizleri bekliyor aslında. İçerisinde hayat var, insani değerlere hizmet var, görünmeyeni gösterecek vizyon, insanlığı yüceltecek misyon var.


SPOR KULÜPLERİ


Gerek Amatör gerekse Profesyonel branşlarda hangi alan olursa olsun insanın gelişimine fayda sağlayan tüm spor etkenlerini bir araya getirerek kitlesel başarıların önünü açmak arzusu ile Spor kulüpleri bölümünü sistemimizde kurguladık. Profesyonel başarılarımızın artması için doğrudan gerekli olan bu oluşum sayesinde her branş kendini daha verimli şekilde geliştirebilecek. Sağlıklı yaşam için vazgeçilmez olan spor, disiplin, güvenlik, eğlence, azim, başarı gibi insan ihtiyacına dayalı ayrışımlar sergilemekte.

 • Çocukların spor faaliyetlerine devamlılığını sağlamak için etkinlikler düzenlemek, hediyelerle motive etmek.
 • Başarılı ancak maddi imkanları kısıtlı ailelere destek olmak.
 • Büyük taraftar kitlelerine sahip kulüplerin diğer amatör kulüplere destek çıkarak bilgi, deneyim, tecrübe, tesis, malzeme yardımlarında bulunmalarına olanak sağlayarak taraftarların dayanışmalarına örnek olmak.
 • Aynı bayrak altında mücadele eden her spor branşının önceliği ülke menfaatleri olduğu bilinci ile tüm spor camiasını tek bir amaç için hedefe yönelterek uluslararası başarılara ulaşmak.
 • Küçük yaştan itibaren özellikle savunma sanatı, jimnastik, yüzme gibi branşların her bireye temel eğitim olarak verilemesini sağlamak.
 • Maddi yetersizliklerden kulüp giderlerine yetişemeyen yetkililerin sadece spora ve başarıya odaklanmasına ve maddi desteği bulmasına olanak sağlamak.


İnbifo da öyle bir yapı oluşturulmak isteniyor ki kimine göre ütopya, bana göre GELECEK. Geçmişte bizlere sunulmayanı gelecek nesillerimizden esirgemeyelim. 


KİŞİSEL TALEPLER

 • Burs talebinde bulunarak ister para ister puan toplayarak ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.
 • İşten çıkarıldınız ve kira, elektrik, su gibi acil ödemeleriniz var. Toplumsal dayanışma amacı güden inbifo oluşumundan bu ödemeleriniz için kişisel talep sayfası oluşturabilirsiniz.
 • Yüksek sağlık giderlerine, tedavi ve ilaç masraflarına çözüm bulamayan ihtiyaç sahipleri kişisel talepler sayfasından talep oluşturabilir.
 • Bir ihtiyaç sahibine yardım etmek istiyorsunuz lakin maddi durumunuz buna izin vermiyor. Kişisel talepler sayfasından bir talep oluşturarak kitleleri harekete geçirebilir, elde ettiğiniz gelirler ile dayanışma örneği gösterebilirsiniz.
 • Ev hanımısınız ve çocuklarınıza bakmak zorunda olduğunuz için eşinize maddi destek sağlayamıyorsunuz. Kişisel talepler sayfasında talep oluşturun, durumunuzu anlatın, özgün paylaşımlar yapın. Hem inbifo gelir havuzundan pay elde edin hem de hayırsever kişi ve kuruluşlardan destek bulun.
 • Puanları biriktiriyorsunuz ama ihtiyaç sahibi değilsiniz. Dilediğiniz kuruluşa yada ihtiyaç sahibine puanlarınızı dilediğiniz oranda hediye ederek hayata desteğinizi ortaya koyun.


İNBİFO sistemi; merhamet, vicdan, vefa, sağduyu sahibi insanların var olacağı bir platform olarak Ülkesine ve Milletine  hizmet etmek için var gücü ile çalışıyor. Elbette bir kişinin mücadelesi böyle büyük bir oluşum için yetersiz kalır. Beklediğimiz destek insanımıza verdiğimiz değerdendir, milletimize olan sevgimizdendir, mazluma olan şefkatimizdendir. Para her şey demek değildir. Önce geçmişimizi okuyabilmemiz gerekir. Para bir kağıt parçası, önce yüreklerimizdeki kumbarayı bağışlayabilmemiz gerekir. İnsanlığa Bir Faydam olsun diye bir yola baş koydum. Masallardan uyanma zamanımız geldi artık. Tüm yapay kahramanları unutun, bir gün değil, bir kişiye değil, ALDIĞINIZ NEFES TÜM İNSANLIĞA FAYDA SAĞLASIN.

İhtiyaç Duyulan Ödeneğin Harcanacağı birimler;

www.inbifo.com web sitesinin temel geliştirmeleri için ( sunucu , video tasarımı, müzik, görsel hazırlama ) 4.000 tl,

İos/Android Aplikasyon ihtiyacını karşılamak için ios 8.000 tl/ Android 5.000 tl,

İnbifo derneğinin kurulabilmesi için 4.000tl - 5.000 tl arası,

Reklam ve tanıtım faaliyetleri (Radyo yayını, Broşür, Ceo çalışmaları vs.) 8.000 tl

NOT: Sosyal platformlarınızda inbifo.com un yaygınlaşması için manevi desteğinizle insanlığa fayda sağlayabilirsiniz.


'' Ceo çalışmalarında, Aplikasyonların yapımında yada kabiliyeti doğrultusunda İnsanlığa fayda sağlama düşüncesinde olan herkes bağlantı kurarak yardımcı olabilir. Aslında bu yaklaşım inbifo nun ruhuna da hitap edeceği için daha memnun olurum.'' Ülke çapında toplumsal dayanışmayı sağlamak için İNSANLIĞIN bu fona ihtiyacı var. Daha özgün ve yenilikçi tüm projelerimin başlangıcı olan İNBİFO ya desteğinizin gelecekte açacağı güzelliklerde sizlerin de payı olsun. Saygılarımla,


 


Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

 • Bu projeye ilk destek veren siz olun.


TAKIM


Hüsamettin Çelik

YORUM YAP

GÖNDER
 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin