Hayvanat Bahçesine Kilitli Kalmış Hayvanlarının Üzüntüsü

Herkese merhaba;

Ben Tufan. 33 yaşındayım. Evliyim süper bir eşim ve çok tatlı bir oğlum var. İş yaşamımda özel bir tekstil firmasında tedarik planlama bölümünde çalışıyorum.

İş yaşamının dışında küçük yaşlarımdan itibaren fotoğrafçılığa ilgi duymuşumdur. Ara Gürel, Coşkun Aral diğer yabancı  ustaların hikayelerini dinleyerek, fotoğraflarını inceleyerek, fotoğrafların ve fotoğrafçılığın anlamını öğrenmeye çalıştım. Fotoğrafların bir anlamı ve hikayesi olması gerektiğine inandım.


Bu nedenle bende fotoğraf hobime anlam katmak üzere bir proje üzerinde çalışmaya başladım. Bir gün eşimle ve oğlum ile Ormanya'yı ziyaret ederken bir yandan fotoğraflar çekiyordum ve görselde gördğünüz albino kanguruyu gördüm. Sonbahar günlerinin kasvetli havasında sessizce duruyordu. Sonra kendime şu soruyu sordum "Acaba bu kangurunun yeri burası mı? Doğada özgür bir yaşamı hakketmiyor mu?"

O günden sonra Türkiye'deki hayvanat bahçelerini dolaşıp, hayvanların üzüntüsünü ortaya koyacak bir fotoğraf çalışması başlatma kararı aldım.


Bu projede ziyaret edeceğim hayvanat başçeleri aşağıdaki il ve ilçelerdeki hayvanat bahçeleri olacak.

Ormanya(tamamlandı), Darıca, Bursa, İzmir, Antalya, Kayseri ve Gaziantep.

Amacım projenin tamamlanması ile fotoğrafları bastırıp, sergi açmak ve elde edilen geliri Hayvan Hakları Derneklerine bağışlamak. Uzun vade hedefim bu projeyi Dünya'ya yaymak.

Fonda toplanacak parayı ulaşım, konaklama, fotoğraf baskı, sergi alanı kiralama ve bir kaç ekipman temini için kullanacağım.

Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

Not: Projeyi canlı olarak takip etmek isteyen bağışçılar internet sitem üzerinden projeyi takip edebileceklerdir.

Tufan ANTURAN


Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

  • Bu projeye ilk destek veren siz olun.


TAKIM


Tufan Anturan

YORUM YAP

GÖNDER
 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin