Adım Ahmet Tarık Yıldız. 19 yaşında lise son sınıf öğrencisiyim.Kendimi bildim bileli enerji ve teknolojiyi hep önemsemişimdir. Eğer hayallerimi gerçekleştirebilirsem, teknoloji şirketi kurup benim gibi projeleri olan kişiler ile çalışıp  onlara fon sağlamak. Bugün insanlık teknoloji ile adeta iç içedir. İnsanoğlu nasıl su olmadan yaşayabilmesi mümkün değilse, teknolojinin de enerji olmadan var olması mümkün değildir. Ben de bu sebepten dolayı Güneş Enerjisi ile şarj olabilen telefon tablet bilgisayar bataryası ve kılıf geliştirdim.telefona kabına entegre edilmiş güneş paneli


GÜNEŞ ENERJİLİ TELEFON TABLET BİLGİSAYAR NEDİR? 


Bugün baktığımız da insanlar telefonsuz dışarıya çıkamıyor. Telefon artık vücudumuzun bir parçası haline geldi. Sürekli kullanmaya bağlı olarak bataryası yani şarjı hızlı bir şekilde bitmektedir. Batarya hızlı bittiği için yanımızda şarj aleti ya da powerbank taşıyoruz. Bunlar yanımızdayken bize rahatsız veriyor veya unutulma riskine karşılık yanımızda bulundurmuyoruz. Bunlar yanımızda olmayınca  şarj sorunu çekiyoruz. Böyle bir sorun ile karşılaşmamak için telefonun ekran arkasına ince bir güneş paneli entegre edeceğim(tablet ve bilgisayar içinde geçerli.) Hassas bataryalı telefonlar da ise güneş panelini ekranın arkasına değil telefon kılıfının üzerine entegre edeceğim. Kılıfın üzerine entegre edilmiş güneş paneli usb kablosu ile bağlanmış olup oradan gelen enerjiyi telefona aktaracak ( tablet ve bilgisayar kılıfı ve çantası içinde geçerlidir.) Böylelikle şarj sorunu ortadan kalkmış olacaktır. Geleceğin en büyük projelerinden ve yatırımlarından olabilecek olan bu proje ülkemizdeki ekonomiye de katkı sağlayacaktır. 

Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

  • Bu projeye ilk destek veren siz olun.


TAKIM


Ahmet Tarık Yıldız

YORUM(1)

Ömer Faruk Top
Ömer Faruk Top 22 Haziran 2020

ben bunu 5. sınıf fen projesi olarak yapmış ve 50 tlye maletmiştim keşke patentini alsaydım

YORUM YAP

GÖNDER
 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin

Ankara Kalkınma Ajansı
1
gün kaldı
Askıda Robotik Destek Ol

Askıda Robotik

Askıda Robotik, devlet okullarında STEM bazlı bir eğitim vererek 9-10 yaş grubunu teknoloji konusunda bilgilendirmeyi amaçlar.

DESTEK 2.700 HEDEF 27.000
Ankara Kalkınma Ajansı
0
gün kaldı
Gören Ellere Oyuncaklar İncele

Gören Ellere Oyuncaklar

FIRSAT EŞİTLİĞİ OYUNCAKLARLA BAŞLAR. İhtiyacına uygun oyuncak, her çocuğun hakkıdır.

DESTEK 17.600 HEDEF 30.000
Ankara Kalkınma Ajansı
1
gün kaldı
e-tercih Destek Ol

e-tercih

Ülkemizdeki üniversite/bölüm tercihlerini ücretsiz olarak ve herkesin kullanabileceği bir şekilde iyileştirmeyi amaçlayan sosyal girişim.

DESTEK 4.870 HEDEF 30.000