Merhaba !

Yeşil Fuar Nedir;

    Yeşil fuar asistanı akıllı telefonlarda kullanılabilecek bir applicationdur. İçerik bilgi sağlayıcı ve yönlendirici olarak kullanımının yanında ibeacon gibi dünyada yeni yaygınlaşan ve NFC QR kod okuyucu gibi azda olsa bilinen teknolojiler ile kişiye özel bir hale getirilecektir.

    Fuar katılımcıları asistanı Fuar girişinde kayıt masasında yükleyerek (hızlı yükleme için ibeacon teknolojisi sayesinde bluetoothlarını açmaları yeterli) kayıt formu doldurmadan bilgilerini asistan üzerinden girerek fuara giriş yapabilecektir.

    Katılımcılar isterlerse fuar içi firma araması yapmak fuar hakkında bilgi almanın yanında hiçbirşey yapmadanda ekranlarına gelen bildirimlerle fuar içi yerleşim planı, lokasyon bilgisi, fuar içi indirim tanıtım ve şovları gibi bilgileri hiçbir çaba sarfetmeden alacaklardır.    

   


   Örneğin katılımcı bir hole yaklaştığında ekrana fuarın tamamına değil o hole ait yerleşim planı düşecektir. Ve o hole özel tanıtım indirim veya bilgileri görecektir.

   Bunun yanında yeşil fuar ismindeki yeşil kısmının nereden geldiğini düşünürsek. Yeşil fuarın altyapısının oluşturulduğu fuarlarda kullandığı teknoloji sayesinde hedef broşür, katalog, afiş, kartvizit, fuar tanıtımları gibi kağıt üzerine basılı ürün kullanımını minimuma indirmek. Bu hem ağaç kullanımını hemde fuar sonrası oluşan çevre kirliğini azaltmak için bizim çıkış noktamızı oluşturmaktadır.

   Aynı zamanda bu çevre bilincini ve farkındalığını arttırmak için katılımcılarımızdan ilk kuruluşta istediğimiz onay ile fuar boyunca onları rahatsız etmeyecek sayılarda (3-5 adet gibi) ekranlarına reklam almalarını sağlayarak bu reklam gelirlerinin tamamını TEMA ve benzeri kurumlara gönderilecektir.

    Katılımcı firmaların stand görevlilerinin kartvizitleri istedikleri tanıtım broşürleri katalog ve afişleri gibi bilgiler fuar öncesinde bir çalışma ile sisteme yüklenmiştir.

    Gelen misafirin istedikleri kirtvizit için görevlilerin üzeinde bulunan qrkod, nfc etiketlerine yada broşur katalog gibi bilgileri istediğinde stand masalarında firma logosunu taşıyan nfc etiketlerine telefonlarını uzatmaları yeterli 1sn gibi bir sürede tüm bilgileri sonradan takip edebilecekleri arşiv bilgilerine düşecektir.

    Telefonlarına kayıt yapabilecekleri gibi aynı zamanda bir bulut sistemi üzerindeki bilgileri telefonların hafızalarını zorlamadan online olarakda erişebileceklerdir.


Sürdürülebilirlik;

   Biliyorsunuz ki bir projenin amacı ne olursa olsun şirketleşebilmek ve sürdürülebilirliği sağlamak için kazanımlarının başında maddi kazanç vardır.

   Yeşil fuar uygulaması fuar misfirlerine tamamen ücretsiz bir asistanlık sunmaktadır. Sadece onlardan ricamız kendi istekleri ile max. 1dk gibi bir zamanlarını vererek gelirin tamamının Tema vakfına devredilecek olan reklamlara müsama göstermeleri.

   Fuar katılımcıları ise karşılığında reklam ve tanıtım giderlerini min. düşürecekleri bir hizmet karşılığında uygulama içinden katılacakları fuarı 3 seviyede satın alacaklardır.


  • Standart Paket : Katalog ,kartvizit karekodları ve harita bildirimleri.

  • Pro Paket : Katalog ,kartvizit karekodları ,harita bildirimleri fuar içinde belli bölgelerde bulunan beacon kampanya bildirimlerinden faydalanma imkanı.

  • Promium Paket : Fuar içi tüm imkanlardan faydalanma ve kendine ait beacon ile stand çevresindeki tüm ziyaretçilere ulaşım ve fuar sonu raporlama imkanı. (Bu paket ziyaretçileri sürekli bir rahatsızlık sağlamaması için belirli sayıda tutulacaktır.)

   Hedef katılımcıların %70'inin standart, %20'sinin pro ve %10'unun prömium paket satın alması.
Ortalama bir firmanın fuar katılımında kartvizit, katalog ve broşür giderleri min.2000tl ve üzeridir. 

    En üst paket olan Prömium paket 1000tl bandında bir fiyat olması planlamaktayız. Alacağı etkileşim kolay raporlama ve teknolojik prestij düşünüldüğünde kazan kazan ilkesine uyduğumuzu düşünüyoruz.


İBEACON NEDİR

"Temelde bir bölgeye yerleştirilmiş vericilere yüklenen verilerin dağıtımı için kullanılan iBeacon, telefonunuz geçerli alana giriş yaptığında size bu vericilerin ilettiği bilgilerin ulaştırılması için kullanılıyor.
   Böylece fiyatını ya da bedeni,ni sormak istediğiniz bir ürün için mağaza yetkilisini bulmak zorunda kalmıyorsunuz.
   Şu an için kullanım alanının çok da yaygın olmadığını söyleyebileceğimiz iBeacon uygulaması geleceğin teknolojilerine ışık tutan bir işaret fişeği olabilir."

Son olarak uygulama görselleri biraz kötü kusura bakmayın taslak çalışma görselleridir. Çalışmalar sürmektedir...

DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.

Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

  • Bu projeye ilk destek veren siz olun.

TAKIM


Mehmet Makar

YORUM YAP

GÖNDER
 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin