Dövizsiz Ticaret, Faizsiz Yaşam mümkün! Ekonomik, Ticari, Siyasi ve Külterel Farkındalığa sahip miyiz?

Dövizsiz Ticaret, Faizsiz Yaşam Mümkün mü?
Ekonomik, Ticari, Siyasi ve Külterel Farkındalığımız gerçekten var mı?


Farkında olmak güçlü olmaktır. Farkındalığımızın artırılmasına yönelik tespitlerimi, tarihe ışık tutan anları da beraberinde vererek sizlere sunuyorum.

Kitaptan bir bölüm...
28 Şubat’ın Siyaset tarihimizde kara bir leke olarak anılması lazım. Ki Milletin sandık iradesi dediğimiz Demokrasiye etik, ahlaki, silahlı, külahlı, üstü kapalı sunturuflu, hakareteamiz, hiçbir müdahale olmasın. Bu konuyu çalıştığımızda gördük ki 12 Eylül 80’de “Our Boys Succeded” Bizim çocuklar başardıcılar 28 Şubatta da faaliyetteydiler.28 Şubat hakkında çok yazıldı, çizildi. Benimde Demokrat Parti’nin 7. Genel Başkanlığını yaptığım dönemde yakinen şahit olduğum bu müessif ve ma teessüf (hoşa gitmeyen, elem veren) pis müdahale ile bir sarışın kadının hırsından istifade edilerek.

Erbakan kabinesi ve de Meclisin aritmetiği bozularak bozuk niyetlilerin elinde oyuncak olan bir hükümet kurdurulmuştur. Bu ayıplı yapının başında günün Cumhurbaşkanı Süleyman DEMİREL vardır ve Şakacıbaşısı Hüsamettin CİNDORUK naylon demokratı ve de adalar birliğinden şaibeleriyle ayrılıp dokunulmazlık kapmış Yalım EREZ. TOBB’da ki halefi Fuat MİRAS, KESK’den Derviş GÜNDAY, TİSK’den Refik BAYDUR, DİSK’den Rıdvan BUDAK, TÜRK İŞ’den Bayram MERAL. 5’li çetesi ile her Cuma biz bu hükümeti ne ederiz de yıkarız diyerek toplantı üstüne toplantı yapanlar. Ali KALKANCI’lar, Fadime ŞAHİN’ler hep bu abdestsizlerin Cumasızların kararlarıdır; Yargıtay Başsavcısı Vural SAVAŞ, DGM Başsavcısı Nuh Mete YÜKSEL, Jandarma Plan Prensipler Bş. General Osman ÖZBEK ve arka planda Genel Kurmay Adli Müşaviri dönemin Paşası, Maşası, işte dâhili bedhahlardır.

Tansu ÇİLLER ve Mesut YILMAZ kısa bir hükümet kurdular protokolle birbirlerini akladılar, şimdi kanserle savaşıyorlar!!!ABD’den Derviş geldi; 5 Banka hortumlandı, Ekonominin içi boşaltıldı. Milletin 30 yıllık birikimi çalındı.

Erbakan Hocanın ve hükümetinin can acıtan siyaseti neydi? Her halde Bir numarada Ekonomide israfı ve haksız kazancı kaldıran “Havuz Projesi” olmalı. İki numarada; 36 tane yaptığı Enerji yatırımından bir tane kötü irtikap kokusu çıkmayışıdır.

Yapılanları bir bir hatırlarsak neması ve maması kesilenlerin kimler olduğu daha iyi anlaşılacaktır.

1996 yılı sonunda 20 milyar dolar olması beklenen bütçe açığı 15 milyar dolara, 45 milyar dolar olması beklenen iç borç ise 22 milyar dolara düşürüldü.
Refah-Yol hükümeti, hükümeti devraldığında % 76’lar seviyesinde olan repo oranı, Şubat 1997 tarihinde % 50’ler seviyesine çekildi, fark % 26’dır.
% 170 seviyelerinde devralınan hazine borçlanma faizi, Şubat 1997 tarihinde % 83’ler seviyesine düşürüldü, fark % 87’dir.
Enflasyonla mücadelede büyük başarılara imza atıldı. Zira toplumun tüm gelir gruplarına enflasyon üzerinde 40-50 puanlık bir reel gelir sağlanmıştır.
28 Haziran 1996 tarihinde 550 puan olan borsa endeksi, Şubat 1997’de 1700 puana yükseltilerek rekor kırıldı. 54. hükümet 26 Haziran 1996 tarihinde kurulmuştu.
Kaynak paketlerden Ocak 1997 itibariyle 11,78 milyar dolar, Nisan 1997 itibariyle 13,33 milyar dolar bir gelir sağlandı. Yani, toplam 25,11 milyar dolar zamsız, vergisiz bir gelirin havuza aktarılması sağlandı.
1995 tarihinde işbaşında bulunan 53. Hükümet döneminde bütçeden tarımı desteklemek için ayrılan pay sadece 19 trilyon iken, 1996 yılı içinse önceki hükümet tarafından öngörülen destekleme fonu sadece 38 trilyon TL idi. Refah-Yol, 1996 yılı ikinci yarıda yaptığı hamle ile 1996’daki desteklemeyi, 60 trilyon TL’ye çıkardığı gibi, 1997 yılı içinde de 95 trilyona yükseltti. Aradaki fark 57 trilyona ulaştı.
.............................................................. 
Gelelim D8’lere;
Bu senaryoyu uluslar arası boyutta incelediğimizde gördüğümüz vehameti de paylaşalım ve kayda düşürelim istedik. D8 protokolüne imza koyanları bir hatırlayalım;
Bizde Erbakan Hoca’yı 28 Şubat post modern darbesi ile yediler ........ .... ......... .... .... .......
Devamı için kitabı hemen satın alabilirsiniz....

Fotoğraf Galerisi
Henüz proje için resim eklenmemiştir.

Video Galeri

 • Metin Kızmış
  1 yıl önce
  30
  Destek
  30
 • Hakan Yıldız
  1 yıl önce
  2.000
  Destek
  2.000

TAKIM


Yalçın Koçak

YORUM YAP

GÖNDER
 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin