Gelincik Kırmızı filmi Eylül ayında çekimlerini bitirdi. 

Başrolünde Gülden Dudarık, Savaş Özkul ve Volkan Özbay'ın oynadığı film 90'lı yıllarda geçen günleri anlatıyor. Senaryosu ve yönetmenliği Özlem Özel'e ait. Tek amacı ise; unutulursa geri gelmeyecek kayıp geçmişimizi hem hatırlatacak hem de kayda alacak bir film yapmak.

Filmin Konusu

Afyonkarahisar ili Dinar Belediyesi tarafından desteklenen projenin ana teması bir ağabey ve kardeşinin anne babalarının ölümünden sonra ayakta kalma çabasını, ağabeyin zengin olma hayallerini, kardeşinin ise aradığı sevgiye giden yolunu anlatıyor. 

Filmde Neler Göreceğiz?

Evlenecek kadınlar için yakılan ağıtları, tef ve teç çalan kadınların şarkılarını, halı dokuyan ve yufka yapan kadınları. Şimdi yapmazsak, bunu sinema diliyle anlatmazsak kaybolacak ağıtlar ve şarkılar olacak. Projemiz toplumsal değeri olan ve toplumun her kesimine dokunan bir projedir. Her şeyin bir anlamının olduğu günleri tekrar yaşatacağımıza ve göstereceğimize inanarak yola çıktık.

Oyuncular

Gülden Dudarık

22 Ağustos 1983 doğumlu, Adanalı oyuncu. 2003 yılında satış danışmanlığı yaptığı kozmetik firmasının yüz güzellik yarışmasına katılarak birinci seçildi. 3 sene sonra TMC yapımı ve Adana'da çekilecek bir dizide oynaması için teklif yapıldı ve oyunculuk kariyeri de böylece başlamış oldu. Bugüne kadar çeşitli yapımlarda rol almıştır. En bilinen yapımlardan biri; Burak Özçivit'in de rol aldığı 2008 yapımı Baba Ocağı dizisi. Dudarık, bu dizide Cemile rolü ile hayatımıza girmişti.

Savaş Özkul

Savaş Özkul, 1983 yılı Erzurum doğumlu oyuncu. Yaşamını İzmir'de devam ettiriyor. Oyunculuk eğitimleri alan Özkul, birçok reklam ve dizide küçük roller ile oyunculuğa başladı ve "Bizim Küçük Günahlarımız" adlı filmde başrolde oynadı.

Volkan Özbay

11 Eylül 1976 doğumlu Volkan Özbay, evli ve bir kız çocuk babasıdır. Ortaokul yıllarında TRT için çekilen Atatürk Belgeseli ile sahne hayatına adım attı. 26 yılı aşkın bir süredir sahne ve sahne sanatları üzerine birçok farklı projede yer aldı. Bazıları; Ferhunde Hanımlar, Kafkas Cephesi Beyaz Savaş, Fikri Sahne Çocuk Tiyatrosu...


Neden Destek İstiyoruz?

Çekimlerimizi gerçekleştirdik. Şimdi filmin post production aşamasında sizin desteğinize ihtiyacımız var. Filmimizin bitimi ile birlikte planımız yurt içi ve yurt dışı festivallere gönderilerek gösterimi yapılması denenecek, imkan dahilinde ilçelerde halka açık gösterim yapılması sağlanacak.

Desteğiniz için teşekkürler...

Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

  • fonbulucu.com İlk Destek
    3 yıl önce
    50
    Destek
    50


TAKIM


Özlem Özel

YORUM(1)

fonbulucu.com İlk Destek
fonbulucu.com İlk Destek 11 Ağustos 2018

Projeni, ekibinle beraber 2-3 dakikalık bir video ile anlatırsan daha kolay ve daha çok destekçi bulabileceğini unutma. Başarılar dileriz.

YORUM YAP

GÖNDER
 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin