Projenin Kısa Bir Özeti

Bu projeyle yardımlaşma alanında bir dönemin kapanıp çağımızın gereksinimlerine uygun yepyeni bir dönemin doğuşuna destek olun.BU PROJE NELERİ DEĞİŞTİRECEK ?

Bu proje sizlerin desteğiyle hayata geçirebilirsek hep birlikte yardımlaşma anlamında çok şeyler başarmış olacağız.
Bu proje yardımlaşma alanındaki birçok problemi, endişeleri ve kuşkuları çözmüş olacaktır. Bu proje dünyanın yardımlaşma alanında ilk, şeffaf, açık, küresel, bağımsız, hiçbir merkeze bağlı olmayan ilk mobil uygulaması olacaktır.
Yardımlaşma adı altında yapılan kurgular, hileler, sokakta meslek haline getirmiş duygu sömürüsü yapan ve üst aramalarında milyarlarca para çıkan bu gibi kişiler yüzünden yardımlarımız ve sadakalarımız gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmadığı ve bizi yardımlaşmadan soyutlayan bu çağ dışı uygulamalara bu proje ile hep birlikte bir son vereceğiz.YARDIM ETMEYİ SEVİYORUZ...
Biz yardımlaşmayı ve yardım etmeyi seven bir milletiz. Her ne kadar zaman zaman güvenimizi kötüye kullanan kişiler ve kurumlar olsa da biz her şeyin yardımlaşmayla çok daha güzel olacağını biliyoruz ve buna inanıyoruz. En büyük amacımız yardımlarımızın nereye ve kime ulaştığını bilmek ve gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktır. Bu platformda herkes kime yardım ettiğini görecek ve yardımlarının hangi amaçla kullanıldığını videolu ve resimli geri bildirimlerle bilgilendirilecektir. Açık ve küresel bir platform olan bu projenin kapsayıcılığı çok büyük olmakla beraber başta kimlerin faydalanabileceği hakkında siz destekçilerimizi bilgilendirmek isteriz. Şehit aileleri, gaziler, engelliler, her türlü afetzedeler, hiçbir sosyal güvencesi olmayan kişiler, gönüllü aş evleri, gönüllü hayvan barınakları, gönüllü yetimhaneler, eğitim gönüllüleri, ibadethaneler, cami inşaatları, gönüllü Kur'an kursları, acil tedavi ihtiyacı olan kişiler vs. herhangi bir sebepten (gıda, giyim, eşya, para, kırtasiye) her türlü zaruri eşya ihtiyacı olan herkes bu uygulamada profil açabilecektir.
Uygulama içerisindeki ''Yakınımda Ara'' butonu ile kullanmadığınız her türlü eşyanızı kişiyi görerek kendi elinizle de verebilirsiniz. Uygulama içerisinde satılacak olan cevherlerden tanesini 1 kuruştan 5 TL'ye 500 cevher satın alarak tek tuşla 500 ihtiyaç sahibi kişilerin profil kumbaralarına göndererek damlaya damlaya göl olur sözüyle 5 TL'ye 500 kişinin sofrasındaki çorbaya tuz olabiliriz. Gelin hep birlikte bir başarı hikayesi yazalım...SEVİMLİ DOSTLARIMIZ İÇİN ETKİN ÇÖZÜMLER:
Bu uygulama üzerinden sevimli dostlarımıza kucak açan gönüllü bakımlarını üstlenen gönüllü hayvan barınaklarını kuran kişilerde sevimli dostlarımız için ve barınaklar için profil oluşturabilecekler. Onların temel ihtiyaçlarından tedavilerine kadar birçok problemlerinde uygulamamız içerisinde geliştirilecek algoritma ile ve bu programa dahil edeceğimiz özel veterinerler ile iletişim kurularak acil durumdaki sevimli dostlarımızı en yakındaki özel veterinerlere müdahale edilmesi sağlanacaktır. Müdahale sonrasında sevimli dostlarımız için oluşturulmuş ortak kumbaradan tedavi ücretleri karşılanacaktır ve sevimli dostlarımız için hızlı ve yerinde çözüm üretmeyi ve onların sorunlarını büyük ölçüde çözmeyi hedefliyoruz. Aynı zamanda bu konuda mücadelesini sürdüren sokak hayvanlarını koruma dernekleri gibi ve birçok kuruluş uygulama içerisinde profil açarak açık ve küresel olan bu platform üzerinden hayvanseverlerden daha etkin ve kapsayıcı bir şekilde bağış ve yardım alabileceklerdir.İHTİYACIMIZ OLAN NE ?  VE ÖDÜLLERİMİZ NELER ? 
Biz kendi imkanlarımız ve çabalarımızla projemizi belli bir aşamaya getirmiş bulunuyoruz. Projemiz şu anda prototip aşamasındadır. Tam anlamıyla bitirilip hayata geçirilmesi için sizlerin desteğinize ve yardımınıza ihtiyacımız var.
Bu projeye vereceğiniz destekle birçok yardıma ihtiyacı olan kişilere de destek vermiş olacaksınız.  Bu projeye destek olan sizlere desteğiniz karşılığında somut ödüller göndermeyi tabikii çok isterdik. Sizler de takdir edersiniz ki biz startup bir şirketiz. Yani yeni bir girişim şirketiyiz. İnandığımız bu projemiz için bütün maddi birikimlerimizi seve seve tükettik. Çünkü biz projemize çok inanıyoruz ve hayata geçtiği zaman bir çok kişinin hayatında olumlu etkiler yaratacağını biliyoruz. Birçok alanda kullanılmasını öngördüğümüz bu projemize destek olan herkesin isimleri uygulamanın açılış sayfasına bu projenin hayata geçirilmesine destek olanlar olarak belirli sürelerle isimleriniz ve bilgileriniz yazılacaktır. Desteklerinizden dolayı şimdiden hepinize Medcezir ailesi olarak sonsuz teşekkür ederiz.

YAPTIĞIMIZ İŞ NEDEN FARKLI ? NEYİ DEĞİŞTİRMEK İSTİYORUZ ?
Hayatımız olağan akışında ilerlerken zaman zaman hepimiz bazı eksikliklerin varlığını hisseder veya daha iyi olması gereken şeyler hakkında düşüncelere kapılırız. Empati sepeti ailesi olarak bizler de herkesin zaman zaman yaşadığı bu durumu iletişim ve yardımlaşma üzerine yaşadık. Bir toplumu toplum yapan yardımlaşmak gibi konularda ne kadar az imkana ve platforma sahip olduğumuzu saptadık. Bizde yardımlaşma alanında hissettiğimiz ihtiyaçlarımız doğrultusunda bazı araştırmalar ve analizler gerçekleştirdik. 2 yıl gibi uzun bir araştırmadan sonra tüm bunların düşüncede kalmaması için var gücümüzle çalışmaya başladık. Gerçek ihtiyaç sahiplerini bulmaya dayalı çağımızın gereklerine uygun olacak şekilde yardımlaşma kültürümüzü teknoloji ile harmanlayarak herkesin rahatlıkla ulaşıp kullanabileceği şeffaf, bağımsız, geri bildirime sahip bir platforma dönüştürdük.


Bize maddi olarak destek sağlayamayacak olsanız bile , projemizi çevrenizdeki insanlarla paylaşarak onların yardım etmelerini sağlayabilirsiniz.

Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

 • fonbulucu.com İlk Destek
  2 yıl önce
  200
  Destek
  200
 • Gizli Destekçi
  2 yıl önce
  100
  Destek
  100
 • Çimen Geçgil
  2 yıl önce
  60
  Destek
  60
 • Gizli Destekçi
  2 yıl önce
  50
  Destek
  50


TAKIM


Çimen Geçgil

YORUM YAP

GÖNDER

Projenin Ödülleri

 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin