e-Gönüllü Kuruluş Hikayesi
e-Gönüllü fikrinin ilk tohumları kurucumuz Büşra Şahin'in Üniversite öğrencilik yıllarında yaşadığı gönüllülük faaliyetleri sırasında ortaya çıkmıştır.

Bandırma'da 2 gün boyunca ekip arkadaşları ile birlikte 750 öğrenciye yazılıma giriş eğitimi veren Büşra, eğitimi Türkiye'nin farklı bir bölgesine gidip vermek istediğinde maddi, zaman ve efor yetersizliklerinden dolayı eğitimimi gerçekleştirememiş ve deneyimiyle ilgili mediumda "Coğrafyanız Kaderiniz Değildir" makalesini yazmıştır.Yazdığı makale üzerine birçok değerli yorum alan Büşra Mayıs 2020'de EntreCom girişimcilik programı desteğiyle birlikte e-Gönüllü sistemini kurmaya başlamıştır.
Volunteer as a Service sistemi ile kuralan e-Gönüllü şu an bünyesinde bulunan sivil toplum kuruluşlarını sağladığı e-Gönüllü havuzu ve gönüllü yönetim sistemi alt yapısı ile sivil toplum faaliyetlerine destek sağlamak için canla başla çalışmaktadır.

İTÜ Çekirdek ve BTM İstanbul kuluçka merkezleri tarafından desteklenen e-Gönüllü faaliyetlerini büyütmek için desteklerinizi beklemektedir.

e-Gönüllü

Sivil toplum faaliyetlerini dijitalleştirerek fiziksel sınırları ortadan kaldırmayı hedefleyen bir sosyal girişimdir.
 • Offline yapılan tüm sivil toplum faaliyetlerini online'a taşır.
 • Sağladığı admin panelleriyle sivil toplum kuruluşlarına; gönüllü listesini görebilme, çağrı çıkabilme, eğitim atayabilme gibi özellikleri sağlayarak "gönüllü yönetim hizmeti" sunar.
 • Gönüllülerine sağladığı admin panelleriyle birlikte gönüllülerin STK'ları takip edebilmesine, iletişime geçebilmesine ve projelerine başvurabilme imkanı sağlamaktadır.
 • Sertifier, Paraşüt, Raklet gibi teknoloji şirketleri ile sağladığı işbirliği kapsamında Sivil toplum örgütlerinin bir araya getirirerek STK'ların teknoloji faaliyetlerinden mimumum fiyatla yararlanmalarına destek sağlamaktadır.
 • Sağladığı kurumsal sosyal sorumluluk projeleri anlaşma sağlayarak çalışan bireylerin motivasyonuna da katkı sağlaması amacıyla çalışanları birer e-Gönüllü haline getirerek STK'ların dijitalleşme süreçlerine katkı sağlar.

Anlaşma sağladığımız sivil toplum kuruluşları


  Anlaşma sağladığımız teknoloji şirketleri

  Partnerliklerimiz

  Destekçilerimiz

   Başarı Hikayesi:

    e-STK'larımızdan Kalben Derneği; devlet korumalı çocuklara koruyucu aile bulma & çocukların eğitimlerine destek bulma faaliyetleri sağlamaktadır.

   Kalben Derneği'nin e-Gönüllü aracılığıyla çıktığı dijital gönüllüler aranıyor çağrısı sonucu Türkiye'nin dört bir yanından öğretmenler destek sağlamak için çağrıya başvurmuş ve başvuran adaylarla birlikte 1 yıllık eğitim programı ayarlanmıştır.

   e-Gönüllü aracılığıyla coğrafi zorunluluk aranmaksızın çocuklara Türkiye'nin dört bir yanından ulaşılmıştır.    "Sevmek fiilinden gelen Dünyanın en güzel fiili, yardım etmektedir."


   e-Gönüllü'ye sağlacağınız destek ile:

   • Sivil toplum faaliyetlerine dijitalleştirerek sürdürülebilir fırsat eşitliği sağlanmasına destek sağlamış olursunuz.
   • Sitemizin https://egonullu.com/partnerliklerimiz bölümünde Destekçilerimiz alanına sizleri ekliyoruz.
   • Takipçilerimizle paylaştığımız haftalık e-bülten yayınlarımıza sizleri de destekçilerimiz olarak eklemekteyiz.

   Dijital Gönüllülük Sistemini hep birlikte Türkiye'ye yayalım.

   Haydi gelin hep birlikte sürdürülebilir fırsat eşitliğini münkün kılalım!
   • Sivil topluma yeni bir bakış açısı getirelim.
   • Fiziki sınırları ortadan kaldırarak insanlara bulundukları coğrafyadan dijital gönüllü olmalarına imkan sağlayalım.

   e-Gönüllü olmak ister misiniz?

   • https://egonullu.com/cagrilar sayfamızdan desteğini bekleyen Sivil toplum kuruluşlarına e-Gönüllü olmak için başvurabilir, sivil toplum faaliyetlerine destek sağlayabilir,
   • Sosyal medya hesaplarından bizleri paylaşabilir, sesimizi duyurmamıza destek sağlayabilirsiniz.
   • Sağlayacağınız fonlamalarla faaliyetlerini tüm Stk ve gönüllülere ulaştırmamıza destek olabilirsiniz.   DESTEKLERİNİZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ.

   Fotoğraf Galerisi

   Video Galeri

   • Güvenç Koçkaya
    1 yıl önce
    100
    Destek
    100
   • Mustafa Semi Kazdal
    1 yıl önce
    100
    Destek
    100
   • Hasan Çimen
    1 yıl önce
    20
    Destek
    20
   • Elif Erim
    1 yıl önce
    20
    Destek
    20
   • Okan Kursun
    1 yıl önce
    250
    Destek
    250
   • Ecem Çuhacı Küçük
    1 yıl önce
    20
    Destek
    20
   • fonbulucu Platformları
    1 yıl önce
    10.000
    Destek
    10.000


   TAKIM


   Büşra Şahin

   YORUM(2)

   Muharrem Can YAVUZ
   Muharrem Can YAVUZ 09 Ocak 2021

   Merhaba Kolay Gelsin Benim bir projem var Sizlerle paylaşmak istiyorum hayata geçer ise çok güzel bir proje olmuş olup Hemde toplumun her kesimine hitap edecek olan bu projemin hedeflediği 3 hedef var vizyonumuz misyonumuz ve projemiz hakkında ki bilgileri sizlerle detaylı olarak paylaşmak ister ve destek Talep ederim.nnnMail: muharremcanyavuz155@gmail.comnGSM: 0(539)2471618

   YORUM YAP

   GÖNDER
    Diğer Projeleri İnceleyebilirsin