3 Boyutlu yazıcı ile mama kabı ve su kabı yapmak

Merhabalar,

İsmim Okan, 25 yaşındayım. Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun oldum. Bir çok şirkette Bilgi İşlem departmanlarında yönetici olarak görev aldım. Şu an da da özel bir şirkette Bilgi İşlem Departmanı yöneticisiyim.

Bu fikir aklıma ilk olarak nereden geldi onu anlatayım sizlere, çalıştığım şirket Otomotiv sektöründe plastik parça üreticisi olarak hizmet vermektedir. Doğal olarak bir çok plastik malzemenin yapım aşamasını görüyorum. Mahallemde ufak derme çatma tahtalarla yapılmış bir kedi evi var. Belediyemiz sağ olsun, mama kaplarını koymuşlar fakat zamanla kirlenmişler ve şu anda kullanılamaz durumdalar.  İlk başta kendi semtimden başlayıp Manisa'mızın her yerinde dostlarımıza bu şekilde yardımcı olmak istiyorum. Barınaktaki dostlarımızın da yeri gelsin mama yeri gelsin mama kaplarının yenilenmesine ihtiyaçları var.

Bir yazılımcı olduğum için bu kötü durum karşısında ben ne yapabilirim diye düşündüm ve aklıma bu şekilde bir çözüm geldi. Sizlerinde desteği ile ilk olarak 3D printer almayı planlıyorum. Daha sonra mama kaplarının yapımı için ham madde ihtiyacım bulunmakta. Printer ve ham madde temini yaptıktan sonra mama kaplarımızı gün içinde elimden geldiği kadar çok basıp dostlarımızın ihtiyacını karşılamak istiyorum. Ham madde yurt dışından alınacağı için şu anda 5 mama kabının maliyeti neredeyse 20$ yani 140 TL gibi bir fiyata karşılık geliyor. Sizlerin de yardımı ile dostlarımızın mama kaplarını yenileyerek yemeklerini temiz bir şekilde yemelerini sağlayacağımıza inanıyorum.

Ek olarak barınakta sahiplenmeyi bekleyen ve sokaktan sahiplenebileceğimiz bir sürü dostumuz var. Pilot şehir olarak kendi şehrimden başlayıp daha sonra tüm Türkiye'nin de dahil olabileceği bir mobil uygulama yapmak istiyorum. Sahiplendirmek isteyen arkadaşımız dostumuzun fotoğrafını uygulamaya yükleyerek diğer arkadaşlarımızın bilgilenmesini sağlayacaklardır. Şuanda telefon ile tanıdıklarımızı arayarak minik dostlarımıza yuva buluyoruz ama mobil uygulama sayesinde daha çok insana ulaşma imkanımız olacaktır. Minik dostlarımıza sıcak bir yuva bularak onlara destek olmamız gerekmektedir. Yardımlarınızı bekliyorum :)
Fotoğraf Galerisi
Henüz proje için resim eklenmemiştir.

Video Galeri

  • Bu projeye ilk destek veren siz olun.

TAKIM


Okan Gürcan

YORUM YAP

GÖNDER
 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin