ÖNEMLİ:
BU BİR EntreCOM Girişimidir.

BU KAMPANYADA TOPLANAN DESTEKLER, HEDEF TUTARININ YARISINDAN FAZLA OLMASI DURUMUNDA KAMPANYA BAŞARILI SAYILIR ve TOPLANAN FON KAMPANYA SAHİBİNE AKTARILIR.


İnternette yazılım öğrenme ile ilgili çok fazla kaynak var. Doğru kaynağa ulaşmak oldukça zor ve vakit alıyor. Bu süreçte kaybedilen vakit ve yanlış kaynak seçimleri yazılım öğrenme sürecini sekteye uğratıyor. Bu durum ise hem motivasyon kaybına hem de başarısızlıkla sonuçlanan bir öğrenme deneyimine sebep oluyor.  


Codimis Nedir?

Codimis, internetteki farklı kaynaklarda yer alan yazılım eğitimleri arasında seçim yaparak öğrenmeye yeni başlayan kişilere filtrelenmiş kaynakları sunar. Bu kaynaklar profesyonel bir ekip tarafından hazırlanmış müfredata yerleştirilerek en uygun öğrenme sırasına göre kullanıcılara gösterilir. Beraberinde sağlanan alıştırmalar, örnekler ve iş hayatını simüle eden projelerle deneyim kazanma sağlanır. Kullanıcıların en doğru yöntemleri öğrenebilmesi için bu süreç mentorlarla desteklenir. Codimis, tüm bu özellikleri barındıran yazılım öğrenme rehberidir.


Codimis Neyi Amaçlıyor?

Yazılım öğrenmek isteyen, ancak kurslara binlerce lira bütçe ayıracak durumda olmayan kişilere ücretsiz olarak yazılım eğitimi vermeyi ve gönüllü mentorlar sayesinde kalifiye yazılımcılar yetiştirerek Türkiye'deki yazılım ekosistemine katkıda bulunmayı hedefliyor. Oluşturmakta olduğu topluluk ile yazılımcılar arasında bilgi paylaşımını, yardımlaşmayı ve dayanışmayı arttırarak Türkiye'nin önemli bir teknoloji merkezi olmasına katkı sağlamaya çalışıyor.
Hangi Aşamadayız?

Yaklaşık 6 ay önce başlayan yolculuğumuzda ekibimizi oluşturup projemizi detaylandırarak yola koyulduk. Şu an web sitemizi ve eğitim platformumuzu geliştirmek için çalışıyoruz. Tecrübeli yazılımcılardan oluşan gönüllü mentor ekibini genişleterek daha fazla kişiye birebir mentorluk verebilecek mentor ekibimizi oluşturuyoruz. Başlangıç kullanıcılarımızla farklı kanallar üzerinden yazılım öğrenme süreçlerini takip ediyoruz. Aynı zamanda bu alanda işe alım yapan kişilerle, yatırım fonları ve startuplar ile görüşüyoruz. Kısa vadede, yazılımcı adaylarının sistemdeki gelişimini birebir takip ederek, eğitimleri başarıyla tamamlayıp sertifika alan kişileri, kontak halinde olduğumuz şirketlere iş ve staj için yönlendirmeyi planlıyoruz.


Neden Desteğe İhtiyacımız Var?

 • Platformumuzu kurabilmek,
 • Gönüllü mentor ekibimizi genişletebilmek,
 • Eğitimlere ihtiyaç duyan kişilere ulaşabilmek,
 • İş ve staj imkanı sunacak şirketlere erişebilmek için sizlerin değerli desteklerine ihtiyacımız var. 


Bu Fonu Nasıl Değerlendireceğiz?

Fondan elde edeceğimiz gelir ile öncelikli olarak ihtiyaç duyacak kişilere ulaşabilmek için reklam harcamalarına ve gerçekten istekli olup eğitim almakta zorlanan 10 kişiye tamamen ücretsiz mentorluk hizmeti sağlamak için kullanacağız. 

Fotoğraf Galerisi
Henüz proje için resim eklenmemiştir.

Video Galeri

 • A. Oğuz Gülay
  1 yıl önce
  50
  Destek
  50
 • Ecem Çuhacı Küçük
  1 yıl önce
  1.000
  Destek
  1.000


TAKIM


Caner Ünal
Mahmut Uğur Taş-23215
Elif Betül Taş-23217
Muhammed Altuğ-23218

YORUM YAP

GÖNDER

Projenin Ödülleri

 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin