18 Yaşında üç Türk Genç Girişimicisi olarak yaptığımız bu çalışmanın  bizleri ne kadar mutlu ettiğini ve gururlandırdığını söylemek isterim.

Clefiks Dijital Müzik platformu projesini büyük bir heyecanla geliştirdik. 'Clef' müzikte Sol Anahtarı demektir. Projemizin müzikte tüm kilitleri açacak bir anahtar olacağına inanıyoruz.


Uzun zamandır aşina olduğumuz Spotify, Fizy platformları gibi görünse de asıl amaçladığımız kitle Fizy’nin veya Spotify’ın kitlesi değil elbette. Bu bizi fazla klişe yapardı. Hedef aldığımız kitle, amatör kitle. Yani keşfedilmemiş müzikleri ve keşfedilmemiş  sanatçılar! Yarattıkları özgün içeriklerle sadece belli bir yerde kalmış olan sanatçıları kendi bünyemize katıp onları hedefledikleri kitlelere ve bu işin endüstrisine yollamayı amaçlıyoruz.Bildiğiniz gibi dijital müzik platformlarında paylaşılan şarkıların çoğu üstünde müthiş bir profesyonellikle, Mixing & Mastering uygulanan şarkılardan ibaret ki öyle olmak zorunda da zaten. Ama gözlemlediğimiz kadarıyla insanoğlu bu boğucu endüstrinin arasında kendini yalınlıkla yani bir enstrüman bir ses veya bir arka fon bir ses veya direkt olarak sadece enstrümanlarla yapılmış enstrümantal sesleri aramaya çıkmış bulunmakta. Bunun üzerine geliştirdiğimiz platformumuza 30’un üstünde sanatçısıyla, 120’nin üzerinde arşivinde aktif parçasıyla ve yanında çıkarmış olduğumuz mobil uygulamamıza hepinizi davet etmekten onur ve gurur duymaktayız.

Sitemizden müzik dinleyip, amatör sanatçılarımıza destek olmanızı bekliyoruz!

EKİP ARKADAŞLARIMIZ
Kurucu Ortak: Mert ÖZDEMİR
Kurucu Ortak: M. Sercan ŞAHİN
Pazarlama & Sanatçı: Berkay BİLGE


Şimdi sıra geldi sizlerin destekleri ile daha da büyümeye. Açtığımız bu kitle fonlama kampanyası ile elde edeceğimiz gelirleri globalde var olmak için kullanacağız.

Web Sitemiz Yenilendi!

Yeni arayüz ve sistemsel değişikler ile sanatçı ve kullanıcı için daha kolay ve anlaşılabilir bir hale gelen clefiks profesyonelleşmede bir adım daha ilerledi. Sizde şimdi clefiksi ziyaret edip yenilikleri keşfedebilirsiniz.

Anasayfa

Sanatçılar Sayfası 


Sizleri bizlere destek olmaya çağırıyoruz.


Hepinize destekleriniz için teşekkür ederiz.

Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

 • Özen Yıldız
  4 yıl önce
  700
  Destek
  700
 • Cengiz Akpınar
  4 yıl önce
  160
  Destek
  160
 • Gizli Destekçi
  4 yıl önce
  50
  Destek
  50
 • Gizli Destekçi
  4 yıl önce
  1
  Destek
  1
 • Özgüncan Gümrah
  4 yıl önce
  5
  Destek
  5
 • Nedret Bilge
  4 yıl önce
  100
  Destek
  100

 • 4 yıl önce
  50
  Destek
  50
 • Mutlu Özgüler
  4 yıl önce
  500
  Destek
  500
 • Gizem Çınar
  4 yıl önce
  20
  Destek
  20
 • Onur Alp Şahin
  4 yıl önce
  4
  Destek
  4
 • Hakan Yıldız
  4 yıl önce
  20
  Destek
  20
 • fonbulucu.com İlk Destek
  4 yıl önce
  100
  Destek
  100


TAKIM


Sercan Şahin

YORUM(5)

Mert Özdemir
Mert Özdemir 27 Haziran 2018

Desteklerinizi bekleyen bir proje :)

fonbulucu.com İlk Destek

Platformda yayınlanan diğer bir proje olan AkustikZone ile işbirliği yapabilecek ve gelşmeye çok açık bir proje. Özellikle de 18 yaşlarında gençlerin proje sahibi oluşu desteklemenin ne kadar gerekli olduğunu gösteriyor.

Tuğçe Toker
Tuğçe Toker 27 Haziran 2018

Başarılı ve ihtiyaç olan bir projeye benziyor.Başarıların devamını dilerim. Fonlamanın açılmasını bekliyorum:)

Gizem Çınar
Gizem Çınar 28 Haziran 2018

Amatör şarkılar, amatör sanatçılar! Demişsiniz. Sanki tam olamamış, kalitesiz şeyler algısı uyandırıyor. Her ne kadar devamında başka bişey kastedildiğini anlasak da... :) nProjeniz için verdiğiniz emek belli, sitenize de baktım umarım başarırsınız.

Sercan Şahin
Sercan Şahin 28 Haziran 2018

Aslında haklısınız amatör sanatçı değilde tanınmamış sanatçı diyebiliriz o kadar güzel sesler var ki şuan para ile ünlü olanlardan çok daha iyi sesler var.

YORUM YAP

GÖNDER

Projenin Ödülleri

 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin