Bu sayfa Christchurch Katliamı'ndan etkilenenlere destek vermek için tasarlanmıştır. This page is designed to channel support to those affected by the Christchurch Massacre.

BU KAMPANYA
New Zealand Islamic Information Centre (NZIIC) Aracılığı ile
MAĞDURLARA DESTEK KAMPANYASIDIR.Yeni Zelanda'da iki Camii'ye düzenlenen terörist saldırıda 50 kişi hayatını kaybetti ve 48 kişi yaralandı.

Bu kampanyayı derinden yaşadığımız üzüntü ile paylaşıyoruz. Ne yazık ki, 15 Mart 2019 Cuma Namazı sırasında Mescid Al Noor ve Linwood Mescidi'ne düzenlenen terörist saldırıda birçok insan hayatını kaybetti ve ve birçok kişi de yaralandı. 

Toplanan tüm fonlar NZIIC - Yeni Zelanda İslami Bilgi Merkezi'ne ulaştırılarak ailelere dağıtımı sağlanacaktır. Fonun teslim edildiğine dair resmi belgeler destekçiler ile paylaşılacaktır. 

Detek tutarı yas tutan ve tedavi gören ailelerin acil ve kısa vadeli ihtiyaçlarına yardımcı olacaktır.
Hiçbir parasal destek insanların sevdiklerini geri getirmez. Ancak bu destekle onların yanında olduğumuzu vurgulamak ve acılarını bir şekilde azaltmayı umuyoruz.

Hayatını kaybedenlerin bazıları ve hikayeleri...


Waseem Daraghmeh ve kızları, hayati tehlikesi devam ediyor. Waseem, Yeni Zelanda’ya kendisi ve ailesi için daha iyi bir hayat gibi görünen ve berber olarak çalışan Ürdünlü bir göçmendir.

Afganistanlı bir mülteci olan Haji-Daoud Nabi ve oğlu Omar Nabi. Saldırgandan korumak için namaz kılan birinin önüne atlayarak vuruldu.

 Yeni Zelanda'da Mescid Alnoor'un kurucusu Mohamed Ataa ile oğlu. Hem kendisi hem de oğlu kritik durumda. Mohamed, Kudüs'ten Filistin'den geliyor.

Naeem Rashid. İbadet edenlere ateş açan caninin elinden silahını almak isterken kendini feda etti . 21 yaşındaki oğlu Talha da ölenler arasında. 

Adeeb Sami, Yeni Zelanda'daki Christchurch'teki Noor Camii'ndeki yıkıcı terör saldırısı sırasında iki oğlunu korumaya çalışırken sırtından vuruldu. Ameliyat edildiği ve şimdi durumu stabil. Adeeb, bir mühendis ve Aecom Middle East'in operasyonlarını yöniyordu. Irak kökenli bir Yeni Zelandalıdır.

İmam Suhaib, Üç yaşındaydı ve dünkü saldırıda şehit olan yaşı en küçük kaybımızdı.  

ŞİMDİ SİZDE ONLARIN ACILRINA ORTAK OLARAK AZALMASINA YARDIMCI OLUN

TOPLANAN FONUN TAMAMI NZIIC (https://www.nziic.org/) HESAPLARINA (Kredi Kartı ile Ödeme Sistemleri giderleri hariç) AKTARILACAKTIR.

DESTEĞİNİZİN TESLİM EDİLDİĞİNE DAİR RESMİ BELGE SİZE GÖNDERİLECEKTİR. 

DESTEK OLAN KURUMSAL FİRMALARIN LOGOLARI İSTERLERSE PROJE SAYFASINA EKLENECEKTİR.

Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

 • Halil Tepedelen
  3 yıl önce
  10
  Destek
  10
 • Sevgi Kırmızı
  3 yıl önce
  10
  Destek
  10
 • Muhammed Enes Yılmaz
  3 yıl önce
  10
  Destek
  10
 • Gizli Destekçi
  3 yıl önce
  10
  Destek
  10
 • Muhammed Yakup Ay
  3 yıl önce
  10
  Destek
  10
 • Hakan Yıldız
  3 yıl önce
  50
  Destek
  50
 • Gizli Destekçi
  3 yıl önce
  20
  Destek
  20
 • fonbulucu.com İlk Destek
  3 yıl önce
  500
  Destek
  500


TAKIM


fonbulucu.com Sosyal Sorumluluk

YORUM YAP

GÖNDER

Projenin Ödülleri

 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin