Work and Travel ile Amerika'da yaşayıp kendimi her yönden geliştirmek istiyorum.

Merhaba, ben Serdar Fatih. Bu proje aslında kendi hayatım, gelişimim ve eğitimim için ve bu yüzden sizden destek talep ediyorum. Üniversite'ye başlamadan önce doğduğum ve büyüdüğüm şehir olan Sivas'tan başka bir yer görmemiş ve gitmemiştim. Üniversite'ye başladıktan sonra çok fazla şehre ve ülkeye gitme fırsatı buldum ama bu seyahatlerimin çoğu kısa süreliydi. Yurt dışına gitme planları yaparken work and travel projesini gördüm ve buna katılmaya karar verdim. Bu doğrultuda kendimce birikim yapmaya başladım ve belirli bir noktaya geldim. Değişen döviz kurları, çeşitli ekonomik sıkıntılar yüzünden bir türlü yeterli parayı toplayamadım ve vazgeçmek üzereydim. Bu siteyi gördükten sonra şansımı bir de burada denemek istiyorum ve desteklerinizi bekliyorum. Eğer yeterli miktarı toplayabilirsem hemen başvurularımı yapıp ilk fırsatta seyahatimi gerçekleştireceğim ve bana destek olan insanlara teşekkürümü ileteceğim. Neden bunu yapmak istiyorsun? diye soruyorsanız kendimi geliştirmek, çok farklı bir coğrafyada çalışmak ve yaşama fırsatı elde etmek istiyorum. Bu tecrübelerin sonraki hayatımda birçok faydası olacağına inanıyorum. Mezun olduğumda tam donanımlı sadece eğitim değil kültürel ve sosyal alanlarda da yetkin bir insan olmak istiyorum. Küçük ya da büyük demeden her türlü desteğe açığım ve şimdiden teşekkür ediyorum.


Work and Travel Nedir?

Work and Travel, Amerikan hükumetinin kontrolünde yapılan, dünyanın değişik yerlerinden üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca Amerika’da çalışıp İngilizcelerini geliştirme imkanları buldukları, dünyayı ve farklı kültürleri tanımalarını sağlayan bir öğrenci kültürel değişim programıdır. Work and Travel ile, Amerika’yı turist gibi değil, içinden biri gibi yaşamanızı ve anlamanızı sağlayan ve bunu yaparken de seyahat harcamalarınızı karşılayıp yanınızda bir miktar parayla dönebileceğiniz bir programdır.

Desteklerinizin Kullanılacağı Yerler

Program ücreti:  2500 $ .

Gidiş - Dönüş Uçak Bileti (500-800$)

 ABD Vize Başvuru Ücreti:  160$ 

 SEVIS(Student and Exchange Visitor Information System) Ücreti: 35$Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

  • Bu projeye ilk destek veren siz olun.


TAKIM


Serdar Fatih Karataş

YORUM YAP

GÖNDER

Projenin Ödülleri

 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin

Ankara Kalkınma Ajansı
0
gün kaldı
Gören Ellere Oyuncaklar İncele

Gören Ellere Oyuncaklar

FIRSAT EŞİTLİĞİ OYUNCAKLARLA BAŞLAR. İhtiyacına uygun oyuncak, her çocuğun hakkıdır.

DESTEK 17.600 HEDEF 30.000
Ankara Kalkınma Ajansı
1
gün kaldı
e-tercih Destek Ol

e-tercih

Ülkemizdeki üniversite/bölüm tercihlerini ücretsiz olarak ve herkesin kullanabileceği bir şekilde iyileştirmeyi amaçlayan sosyal girişim.

DESTEK 4.870 HEDEF 30.000
Ankara Kalkınma Ajansı
1
gün kaldı
Askıda Robotik Destek Ol

Askıda Robotik

Askıda Robotik, devlet okullarında STEM bazlı bir eğitim vererek 9-10 yaş grubunu teknoloji konusunda bilgilendirmeyi amaçlar.

DESTEK 2.700 HEDEF 27.000