TNT Robotic olarak projemizin amacı teknolojiye ilgisi olup imkânı yeterli olmayan ilkokul yaş grubundaki çocuklara STEM kitleri kullanarak STEM bazlı bir eğitim imkânı sağlamaktır.

Takımımız TNT Robotics bir FRC (First Robotics Competition) takımıdır. Takımımızda 14 üye, 1 mentör bulunmaktadır. 2021 FRC sezonunda çaylak takım olarak katıldığımız turnuvada “Rookie Design Award” ödülünü almaya hak kazandık. Katıldığımız sezon sayısını arttırmakla birlikte başarılarımızı arttırmayı ve takımımızı daha da geliştirmeyi, sürdürülebilir bir takım haline gelmeyi hedefliyoruz.

TNT Robotics takımı olarak bu yarışma kapsamında sosyal sorumluluk projesi olarak robotik ve teknoloji alanlarına çocukları yönlendirmek istiyoruz. Bu sebeple Askıda Robotik adlı bir proje başlattık. Askıda Robotik nedir biraz ondan bahsedeyim. Askıda Robotik, devlet okullarındaki teknolojiye yeteri kadar erişimi bulunmayan çocukları STEM bazlı bir eğitim öğrencileri vererek bilgilendirmeyi ve geliştirmeyi amaçlar. Bu proje, temel olarak 9-10 yaş grubu olmak üzere ilkokul öğrencileri için düzenlenir. Verilen bu eğitim devlet okullarını kapsar ve planlanan eğitim süresi bir aydır. Temel blok tabanlı kodlama eğitimi, devre elemanları tanıtımı veya genel teknoloji bilgisi gibi konularda öğrencilere eğlenceli bir eğitim sunmayı amaçlar. Ayrıca eğitimlerde STEM kitleri de kullanılır. Kısacası, takım olarak planladığımız bu projedeki amacımız; teknolojiye ilgisi olup imkânı yeterli olmayan ilkokul yaş grubundaki çocuklara bu imkânı sağlamaktır.

Fakat projemizi hayata geçirmek için desteğinize ihtiyacımız var. Maddi konularda sizlerden destek almak ve projemizi herkese duyurmak için sosyalsorumluluk.org‘a başvurduk. Biz de takım olarak teşekkür etmek ve desteklerinizi karşılıksız bırakmamak için destek miktarlarına göre planlanmış birkaç ödül hazırladık. Her 100, 250, 500, 750 ve 1000 TL’lik desteklere göre kararlaştırdığımız katılım sertifikası, rozet, STEM kiti ve eğitim verilecek okulu seçme hakkı sağlayan ödüllerimiz mevcut.

Eğitim planımız şu şekildedir:

Eğitimin 1. haftası: Doc adlı bir robot seti ile kodlamanın temellerini anlatacağız. Bu kitten çıkan robotun üstünde bulunan yön okları ile robotu kontrol edip yine kitten çıkan alanda öğrencilerin robotları belirli bir yere yönlendirmelerini sağlayacağız.

Eğitimin 2. haftası: Snap Circuit adlı bir set ile devam edeceğiz. Bu sette belli devre elemanları bulunmaktadır.  Devre elemanlarını tanıtıp görevlerini açıkladıktan sonra öğrencilerin bir tahta üzerinde bu devre elemanlarını birleştirecekleri projeleri yapmalarını isteyeceğiz.

Eğitimin 3. haftası: biraz daha uğraştırıcı bir kit olan Lego We Do kiti ile blok tabanlı kodlamayı anlatıp kitteki lego parçaları ile yaptıkları robotu kodlamalarını bekleyeceğiz.

Eğitimin 4. haftası: Eğitimin son haftası olan bu haftada öğrencilerin proje tasarım yetkinliklerini geliştirmek amacı ile bu kitleri kullanarak öğrencilerin kendi projelerini çıkarmalarını ve bu projeleri bize anlatmalarını isteyeceğiz. Eğitim sonunda ise öğrencilere katılım sertifikalarını vereceğiz.


Şimdiden projemize olan ilginiz ve desteğiniz için teşekkür ederiz.

Fotoğraf Galerisi
Henüz proje için resim eklenmemiştir.

Video Galeri

 • Kenan Kürekli
  6 ay önce
  250
  Destek
  250
 • Yasemin Kaya
  6 ay önce
  100
  Destek
  100
 • Çağla Irmak RUMELİLİ KÖKSAL
  7 ay önce
  100
  Destek
  100
 • Fatih Harmankaya
  7 ay önce
  100
  Destek
  100
 • Esra Olgun
  7 ay önce
  250
  Destek
  250
 • Serpil Atmaca
  7 ay önce
  100
  Destek
  100
 • Esra bayük
  7 ay önce
  100
  Destek
  100
 • Emine Çiğdem Akyıldız
  7 ay önce
  100
  Destek
  100
 • Hasan hüseyin güven
  7 ay önce
  750
  Destek
  750
 • Fulya ağırnas
  7 ay önce
  100
  Destek
  100
 • Emine Özer Türkay
  7 ay önce
  750
  Destek
  750


TAKIM


Ayberk Kundakçı
Eda Türkay-24710
Olgun Ateş-24709
Atakan Batu Akat-24711

YORUM YAP

GÖNDER

Projenin Ödülleri

 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin