Komşun açken sen tok yatabilir misin?

Askıda Erzak Platformu

       Askıda Erzak projemiz bazı yerel marketlerde uygulanmaya başlanan askıda erzak uygulamasının tüm Türkiye'ye ulaşabilmesini sağlamak için düşünülmüş bir projedir. Maalesef ülkemizde yardıma muhtaç bir çok vatandaşımız vardır. Bazı yardım kuruluşları bu vatandaşlarımıza ulaşmaya çalışsa da her zaman başarı sağlanamamıştır. Ancak düşündüğüm bu proje diğerlerine göre biraz daha farklıdır. Çünkü ülkemizde yardıma muhtaç insanların olduğu gibi yardım etmek isteyen de çok vatandaşımız vardır ancak nereye yardım edeceklerini bilmemekte ya da yardım edebilecekleri vatandaşlarımıza ulaşmakta zorluk çekmektedirler. İşte tam da bu noktada devreye projemiz Askıda Erzak devreye girecektir. Peki Nasıl?
      Projemiz için bir web sitesi ve uygulama (ios-Android) gerekmektedir. Her ikisi üzerinden de tüm Türkiye'deki il ve ilçelere ulaşılabilecek ve yardım etmek isteyen kişi hangi ile ya da ilçedeki askıda erzak platformuna sahip bölgesel ya da yerel marketlere erzak alacaksa seçecek ve mobil ödeme ya da kredi kartı ile ödeme yaparak satın alacaktır. Bu vesile ile üye marketlerin akıllı telefon ya da tabletlerine bildirim düşecek ve satın alınan erzak askıda erzak standına eklenecektir. İhtiyacı olan vatandaşlarımız ise gidip o standlarda olan erzaklardan alabilecektir. 

Neden fonlama gereklidir?

  1. Web sitesi yapılması için bütçe
  2. Uygulama yapılması için bütçe
  3. Gerekli izin ve anlaşmaların (marketler ve bankalar altyapısı) yapılması için bütçe


Projenin işleyişi nasıl olacak?

  • Web sitesi kurulacak ve tüm alınabilecek erzak grubu yüklenecek. Aslında bir e-ticaret sitesi gibi olacak. Baklagiller, yağlar, kasap ürünleri, manav ürünleri, temel gıdalar, ekmek vs hepsi olacak. Yardım edecek kişi siteye girip öncelikle hangi şehir için yardımda bulunacağını seçecek ve ardından hangi erzağı alacağını seçecek ve satın alma işlemini yapacak. Aynı yöntem mobil uygulama üzerinden de rahatlıkla yapılabilecektir.
  • Satın alınan erzak bilgisi askıda erzak platformuna üye olmuş marketin yöneticisinin ekranına düşecek (Web'den ya da mobil uygulamadan) ve satın alınan erzak askıda erzak standına bırakılacak.
  • Tabi ki hepsinden önce üye olan marketler için hem web sitesinden hem de uygulama üzerinden üyelik oluşturulacak. Bayi ağı gibi bir ağ olacak. Gerekli sözleşmeler yapılacak.

Peki bu projeden proje sahibi ne kazanacaktır?

Hiç bir kâr amacı gütmeyen bir projedir. Sadece yapabilmenin mutluluğu ve huzurunu yaşamak ve insanlara dokunabilmenin sevincini yaşamak olacaktır kazancım. Şimdiden katkıda bulunan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

  • Bu projeye ilk destek veren siz olun.

TAKIM


Serkan Avcı

YORUM YAP

GÖNDER
 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin