Projemizin konusu, artırılmış gerçeklik teknolojisini fabrika ortamına entegre ederek insana bağlı hata oranını en aza indirmekle birlikte süreç hızlandırıp, aynı zamanda eğitim süresini kısaltıp etkisini artıran maliyet etkin bir çözüm sunmaktır.

Hayatımıza oyun ve film kategorisi kapsamında giren artırılmış gerçeklik teknolojisi, günümüzde hayatımızın her alanında kullanılabilmektedir. Fikrimiz artırılmış gerçeklik teknolojisini fabrika ortamında kullanmaktır. Eğitim, tasarım, montaj, bakım-onarım, kalite ve daha birçok alanda kullanıldığında fabrikaya her açıdan verim sağlayabilecek bu teknolojiyi eğitim ve montaj departmanlarında deneyimledik. 2 adet basit Arduino devresi tasarlayarak bir grup kişiden bu devreleri manuel olarak ve artırılmış gerçeklik kullanarak kurmalarını istedik. İşi yapmadan önce artırılmış gerçeklik ile alınan eğitimin daha etkili olduğunu, buna bağlı olarak işi yapma süresinin kısaldığı ve hata oranının ciddi anlamda azalmış olduğunu gözlemledik. Verilerimiz aşağıdaki gibidir;

  ‘Çabuk Öğren Hata Yapma’ mottosu yerine insanın üzerine düşen stresi azaltarak daha az iş gücüyle daha verimli iş düşüncesini baz almaktayız. Fabrika ortamında çalışan işçi mesai saatleri içerisinde maksimum iş stresi ve minimum ergonomi altında, robotlaşarak mesaisini gerçekleştiriyor. Robotlaşan ve insana ihtiyaç azalan yeni dünya düzeninde, robotların insanlara yardımcı olarak kaldığı, insan merkezli bir iyileştirmeyle birlikte hem insan değerini korumuş hem de robotlardan verimli bir şekilde yararlanmış olmayı amaçlıyoruz.

Sağlanan fon artırılmış gerçeklik gözlüğü ve unity programı için kullanılacaktır.

Bize destek olun! 

Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

  • fonbulucu.com İlk Destek
    2 yıl önce
    2.500
    Destek
    2.500


TAKIM


Şeyma Nur Ünsal
Zeynep İzel Yağız-14375

YORUM(2)

fonbulucu.com İlk Destek

2500 TL Eş finansman desteğiniz bizden... İki örnek Türk Gencine başarılar dileriz.

Şeyma Nur Ünsal
Şeyma Nur Ünsal 31 Ocak 2020

Destek verdiğiniz ve desteğinizle bizi motive ettiğiniz için çok teşekkür ederiz.

Muhammed Mustafa Göktaş

Bu harikülade fikir için tebrikler ve başarılar !

YORUM YAP

GÖNDER

Projenin Ödülleri

 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin

Ankara Kalkınma Ajansı
0
gün kaldı
Gören Ellere Oyuncaklar İncele

Gören Ellere Oyuncaklar

FIRSAT EŞİTLİĞİ OYUNCAKLARLA BAŞLAR. İhtiyacına uygun oyuncak, her çocuğun hakkıdır.

DESTEK 17.600 HEDEF 30.000
Ankara Kalkınma Ajansı
1
gün kaldı
e-tercih Destek Ol

e-tercih

Ülkemizdeki üniversite/bölüm tercihlerini ücretsiz olarak ve herkesin kullanabileceği bir şekilde iyileştirmeyi amaçlayan sosyal girişim.

DESTEK 4.870 HEDEF 30.000
Ankara Kalkınma Ajansı
1
gün kaldı
Askıda Robotik Destek Ol

Askıda Robotik

Askıda Robotik, devlet okullarında STEM bazlı bir eğitim vererek 9-10 yaş grubunu teknoloji konusunda bilgilendirmeyi amaçlar.

DESTEK 2.700 HEDEF 27.000