Erzincan Sosyal Hizmet Kulübü Başkanlığım sırasında ekibim ile beraber toplam 64 projeyi hayata geçirdik. Bölümümüz gereği ana hedeflerimiz; kadınlar, çocuklar, yoksullar, engelliler, yaşlılar vb. gruplar olmuştur. 65. projemiz olan Ömre Vefa Ödülleri de kadınlarımızı kapsayan bir projemizdir.


İlkini 08.03.2019 Mart'ta düzenledik. Kısaca Ömre Vefa Ödüllerinden bahsedecek olursak, İsminden de anlaşılacağı üzere ömre vefa gösteren, atayan demektir. Buradan yola çıkarak 24 dalda belirli alanlarda ön plana çıkmış, güzel işler başarmış, gerek ev hayatında gerekse iş yaşamında kendini geliştirmiş kadınlarımızı onure etmek ve bu onure sırasında bizlerin göğüslerini böyle kadınlara sahip olmaktan dolayı kabartmak hedefimizdir. Ödül gecesini başlatırken güzel bir hayalimiz daha vardı. Türkiye geneli ismimizi duyurmak, Türkiye'ye bu alanda güzel bir proje bırakmak. Araştırmalarımız sonucu Türkiye de kadınlar ile ilgili geniş çapta ve en önemlisi 8 Mart Kadınlar Gününe özel bir ödül gecesi bulunmamaktadır. 


08.03.2020 Martta düzenleyeceğimiz 2. Ömre Vefa Ödüllerine siz değerli insanlar tarafından fon bulmayı amaçlamaktayız.

2. olan bu gecede konseptimiz bu yılda gündemde olan KADINA ŞİDDET teması işlenecektir. Bu konu üzerinden 8 Mart'a ödül gecesinin yanında Kadına Şiddet konulu  Kısa Film, Kadın Psikolojisi ve Şiddet konulu konferans, Kadın Hakları ve Ne Yapabilirim? konulu bröşür hazırlanması ve dağıtılması, bu zamana kadar Kadın Şiddetinden ölen kadınlarımız adına karanfil dağıtımı,  Kadın ve Şiddet Konulu Resim Sergisi, 1. Ömre Vefa Kadın dergisi gibi ek projeler ile bu konuyu gündeme daha sert bir biçimde getirmek ve çözüm arayışında hızlılığı arttırmak planlanmaktadır. 


İlkine seçimler dolayısı ile belediyeden fon bulmuştuk, fakat seçimler bitti koltuğa oturan oturduktan sonra desteklerini görmek bu sıralar pek mümkün olmuyor. Desteklerinizi bekliyoruz.


Bizleri İnstagram, Twitter, Facebook (ömrevefaödülleri) sayfalarından takip edebilirsiniz. 


Geceye yerel ve ulusal haber ajansları, gazeteciler davet edilecektir. Amaç temamızı tüm Türkiye'ye duyurmaktır. Bu yüzden diyoruz ki: Aydınlığa Adım Adım Çünkü Senin Adın Kadın!..

Proje Bütçesi:
1- Sahne Ekranlarının Kiralanması: 15.000 TL
2- Kongre Salonunu Kiralanması: 5.000 TL
3- Ödül Alacakların Ulaşım: 10.000 TL
4- Konaklamalar: 3.500 TL
5- Kokteyl: 2.500 TL
6- Ödüllerin Hazırlanması ( Adet fiyat; 125 - 175 TL ): 4.000 TL
7- Afiş, Bilboard, Pankart, Reklam, Yaka kartları, Davetiyeler, vb. : 3.000 TL
8- Kısa Film Çekimi: 5.000 TL
9- Bröşür, karanfil dağıtımı : 3.000 TL
10- Şehir içi Ulaşım ve gezi için (Vip) : 3.000 TL
11- İnternet Sitesi kurulumu, Koro tutulması, Dergi Basımı gibi acil işler için : 6.000 TL 

Bu ödül gecesi sadece bizim değil bizlerle iş birliği yapan herkesindir. Fon sağlayan kişilerin, kurumların reklamları en iyi şekilde yapılacaktır. Kısa Filmden sonra Sponsorlar gösteriminde, dış kapı için hazırlanacak 3*2 boyutunda ki pankartta, Basılacak Bröşür, Afiş ve bilboardlarda. Kurulacak İnternet sitesi sponsorlar bölümünde ve Hazırlayacağımız 1. Ömre Vefa Dergisindeki sponsorlar bölümünde reklamları yapılacaktır. Hazırlanan Dergiler Sponsorlara özel gönderilecektir.  


Önemli olan kadınlarımıza olan desteği göstermektir. Madem bir gece yapıyoruz neden en iyisini yapmayalım. Siz değerli insanları da ödül gecemize bekliyoruz. 


Başka nasıl sana destek olunabilir?

 Projemize finansal destek olamayan abilerimiz, ablalarımız ve kardeşlerimizde bu gece bizlerin yanında olduğunu hissettirecek kısa videolar çekmelerini ve sloganımız olan Aydınlığa Adım Adım Çünkü Senin Adın Kadın sözünü videolarında geçirmelerini bekliyoruz. Sosyal sayfalarımızı takip etmelerini ve çevrelerine yaymalarını rica ediyoruz. Biz birlikte güçlüyüz birlikte anlayış, saygı ve hoşgörüden gelir. Bu değerlerimizi kaybetmemek dileği ile hepinizi Ömre Vefa Ödüllerine bekliyoruz. Gerekli bilgiyi yukarıda ki irtibat numarasından alabilirsiniz. 

Fotoğraf Galerisi

Video Galeri

  • fonbulucu.com İlk Destek
    3 yıl önce
    100
    Destek
    100


TAKIM


Lokman Albayrak

YORUM YAP

GÖNDER
 Diğer Projeleri İnceleyebilirsin