Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Kültür ve Yaşam Merkezi Projesi

Bağış YapGönüllü OlSponsor OlYorum YazLütfen Anketimizi Doldurur musunuz?
Bağış için Kalan Süre: 0 gün
Tamamlanan Bütçe: %0
Toplam Bütçe: 0
  • Paylaş :
ANKARA MUTLU YUVA MUTLU YAŞAM DERNEĞİ
Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Kültür ve Yaşam Merkezi Projesi
Çankaya|Etimesgut|Keçiören|Kızılcahamam

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI İLE ANKARA MUTLU YUVA MUTLU YAŞAM DERNEĞİ ARASINDA YAPILAN PROTOKOL KAPSAMINDA AÇILAN 10 EVDE KALAN 51 ÇOCUK VE AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜĞÜ BÜNYESİNDE BULUNAN ÇOCUK EVLERİNDE KALAN ÇOCUKLARIMIZDAN 50 ÇOCUK OLMAK ÜZERE BELİRLİ PERİYODLARLA TOPLAM 101 ÖKSÜZ, YETİM VE KORUNMAYA MUHTAÇ ÇOCUĞUN FAYDALANACAĞI BİR MEZKEZ OLUŞTURULMASI HEDEFLENMEKTEDİR. SÖZ KONUSU MERKEZDE; PSİKOLOJİK TERAPİ ODALARI, ETÜT SINIFLARI, SANAT ATÖLYELERİ VE SPOR SALONLARI BULUNMASI PLANLANMAKTADIR. AYRICA 2013 YILINDAN BU ZAMANA KADAR OLAN BİLGİ VE TECRÜBE BİRİKİMİ OLAN DERNEĞİMİZ TARAFINDAN DÜZENLENECEK BAKIM ELEMANI YETİŞTİRME KURSLARIYLA KADIN VE İŞSİZLERİN İSTİHDAMI HEDEFLENMEKTEDİR.

ANKARA MUTLU YUVA MUTLU YAŞAM DERNEĞİ OLARAK; ÇOCUK EVLERİNDE KALAN ÇOCUKLARIMIZIN; OKUL BAŞARILARININ YÜKSELTİLMESİ, YAPILAN SOSYAL, KÜLTÜREL, SPORTİF VE SANATSAL ETKİNLİKLERLE GEÇMİŞTE ALMIŞ OLDUĞU YARALARIN REHABİLİTASYONU NOKTASINDA ÇALIŞMALAR SÜRDÜRMEKTEYİZ. SÖZ KONUSU KORUNMA ALINTINDAKİ DEZAVANTAJLI ÇOCUKLARIMIZI PROFİL OLARAK DEĞERLENDİRDİĞİMİZDE; TRAVMA MAĞDURU, İSTİSMARA UĞRAMIŞ VE TERK EDİLMİŞLİK DUYGULARI İÇİNDE OLDUĞUNU YAPILAN AKADEMİK ÇALIŞMALAR ORTAYA KONMUŞTUR. ÇOCUK EVİ BAKIM MODELİ; MAHALLELERDE BULUNAN APARTMAN DAİRELERİNDE YERLEŞTİRİLEN, ÇOCUKLARIN EN YAKIN OKULLARDA EĞİTİM GÖRDÜĞÜ VE KAYNAŞTIRMA AÇISINDAN ŞÜPHESİZ EN VERİMLİ BAKIM YÖNTEMLERİNDEN BİRİDİR. ANCAK ÇOCUKLARIN NORMAL HAYATA ENTEGRASYONU İÇİN BUNDAN DAHA FAZLASI DA GEREKMEKTEDİR.

BU NEDENLE; ÇOCUKLARIN OKUL BAŞARILARININ YÜKSELTİLMESİ İÇİN GEREKLİ OLAN ETÜT İHTİYAÇLARININ KARŞILANMASI NOKTASINDA ETÜT SINIFLARI, RESİM, MÜZİK, DRAMA FOLKLÖR VE MASAL ATÖLYELERİNDE ÇOCUKLARIMIZIN SANATSAL GELİŞİMLERİNİN DESTEKLENDİĞİ SANAT ATÖLYELERİ,  OYUN TERAPİ, KUM TERAPİ VE SANAT ATÖLYELERİNDE YAPILAN RESİM V.B. ETKİNLİKLERİN İNCELEMELERİNİN DE YAPILACAĞI PSİKOLOJİK TERAPİ ODALARININ OLDUĞU VE ÇOCUKLARIN DIŞAVURUM OLARAK EN ÇOK BAŞARI SERGİLEDİĞİ SPOR SALONLARINI İÇİNE ALACAK MERKEZDE, ALANINDA UZMAN PSİKOLOG, EĞİTMEN, GÖNÜLLÜ VE DERNEK GÖREVLİLERİ FAALİYET GÖSTERECEKTİR.

AYRICA DERNEĞİMİZN ELDE ETMİŞ OLDUĞU BİLGİ VE TECRÜBE İLE HAZIRLANAN EĞİTİM MODÜLLERİ İLE KADIN VE İŞSİZLERE YÖNELİK İLERDE DERNEĞİMİZİN VE İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜN DE AÇACAĞI ÇOCUK EVLERİNDE İSTİHDAM EDİLEBİLİR, BAKIM ELEMANI YETİŞTİRME KURSLARI İLE SAHAYA DAHA HAKİM BAKIM ELEMANI YETİŞTİRLMESİ HEDEFLENMEKTEDİR.

YAPILAN AKADEMİK ÇALIŞMALAR İLE ÇOCUKLARIN OKUL BAŞARILARININ ARTTIRILMASI VE EN İYİ ŞEKİLDE EĞİTİM KARİYERLERİNE ULAŞMALARI, GEÇMİŞTE ALMIŞ OLDUKLARI MADDİ VE MANEVİ YARALARIN TEDAVİSİ İLE TOPLUM İLE ENTEGRASYONU VE BİREYLERLE SAĞLIKLI İLİŞKİLER KURMALARI, YAPILAN SANATSAL VE SPORTİF ETKİNLİKLERLE YATKINLIKLARININ TESPİTİ VE GEREKLİ REHBERLİK HİZMETLERİNİN SUNULMASI AYRICA YAPILAN GÖSTERİ VE SANAT SERGİLERİ İLE ÇOCUKLARIN BAŞARI DUYGUSUNA ULAŞMALARINI SAĞLAYARAK ÖZ GÜVENLERİNİN TEKRAR OLUŞTURULMASI AMAÇLANMAKTADIR. BUNUN SONUCUNDA MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİ OLAN VE TOPLUMA KAZANDIRILMIŞ BİREYLER OLARAK VATANINA MİLLETİNE HİZMET EDECEK YÜKSEK RUHA SAHİP BİREYLER YETİŞTİRİLECEKTİR.

AYRICA DÜZENLENECEK KURSLARDA KURS SÜRESİNCE ÖLÇME VE DEĞERLENDİRMELERDE BAŞARILI OLMUŞ, ALANINDA UZMAN VE NİTELİKLİ KADIN VE İŞSİZ İSTİHDAMI AMAÇLANMAKTADIR.Yorum Yazın

Ziyaretçi Sayısı : 168