Başarının Sırrı Öğrenmekten Geçer

Bağış Yap Gönüllü Ol Sponsor Ol Yorum Yaz Lütfen Anketimizi Doldurur musunuz?
Toplanan Destek Miktarı: 0.00
Hedeflenen Destek Miktarı: 5.00
Projemiz destek bulmuştur, teşekkürler.
Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
Başarının Sırrı Öğrenmekten Geçer
Etimesgut
Çocuklar / Gençler (40 kişi)

Özellikle devlet okullarında, yabancı dil olarak İngilizce öğretimine destek vermek, globalleşen dünyada çocukların uluslararası bir dil olan İngilizceyi akıcı konuşmalarını desteklemek, okul bünyesinde belli gün ve saatlerde eğitim almalarını sağlamak çocukların niteliklerinin arttırılmasında önemli olacaktır. Bu takviye kurslarda verilecek dil eğitiminde, oyun oynayarak bir eğitim faaliyeti düzenleneceği için çocukların İngilizceyi sevmeleri sağlanacak ve İngilizce öğrenme istekleri artacaktır. Böylece İngilizce öğrenme konusunda belli korkuları olan çocuk sayısında azalma meydana gelecektir. Çocukların dünya dili olan İngilizceyi, ana dilleri kadar kolay ve düzgün kullanabilmelerine katkıda bulunmak. Bu bağlamda İlkokul 2. 3. 4. sınıf öğrencilerine İngilizceyi unutmadan hafızalarında daha iyi kalmaları sağlanarak çocuklara belirli gün ve saatlerde verilecek takviye İngilizce eğitimlerle sağlanmaya çalışılacaktır. Böylece İngilizce öğrenim düzeyinin yükseltilmesi hedeflenmektedir.

Globalleşen dünyanın etkisiyle günümüzde en az bir yabancı dil bilmek önemlidir. Bu bağlamda Devlet okullarında verilen yabancı dil olarak İngilizce öğretimine katkıda bulunmak üzere İngilizce dili destek eğitimleri verilecektir.   

Üniversite Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümünden Maksimum 50 öğrencinin katılımı ile “İngilizce Öğretimi” konusunda yarım günlük bir “Fikir Kampı” yapılması yol gösterici olacaktır. Bu kampta stratejilerin belirlenmesi ve gönüllü üniversite öğrencileri ile “İngilizce Konuşma Kulübü” kapsamında faaliyetler planlanarak projenin gelişiminde önemli bir gösterge olacaktır. Çocukların çoğunluğu İngilizce öğrenmekte zorlanmaktadır. Bu çekingenlik dersin ciddiyetiyle bütünleşince de çocuklar İngilizce öğrenemiyorlar. Bu bağlamda üniversitelerin Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümünde okuyan öğrenciler çocuklara daha kolay ulaşabileceklerdir. Böylece çocuklar üniversite öğrencilerinden alacakları eğitim ile daha eğlenceli bir şekilde İngilizceyi öğreneceklerdir. Bu yaklaşım çocukların öğrenme dürtüsünün gelişmesinde etkili olacaktır.Yorum Yazın

Ziyaretçi Sayısı : 283