potansiyelini farket . performansını yükselt

Bağış Yap Gönüllü Ol Sponsor Ol Yorum Yaz Lütfen Anketimizi Doldurur musunuz?
Toplanan Destek Miktarı: 0.00
Hedeflenen Destek Miktarı: 25000.00
Kutlu Pusula Eğitim ve Dayanışma Derneği
potansiyelini farket . performansını yükselt
Çankaya

Proje Konusu Az efor yüksek performansın açığa çıkmasını sağlamak. Proje Amacı Hedef kitlesi Yüksek performans kültürünün yaratılması, Savaş ve terör mağdurlarının gizli kalmış potansiyellerini, teorik ve pratik bir şekilde keşfetmelerini sağlarken nitelikli sonuca ulaşmalarına destek vermektir. Yetişkinlere yönelik hazırlanan bir projedir Proje Gerekçesi Sosyal ve ekonomi yapısı itibari ile ülke veya bölgelerinden savaş veya terör nedeni ile her şeyini arkalarında bırakarak göç eden bireylere, sıfırdan yepyeni bir hayata nasıl ve nereden başlanmasına katkı sağlayan, koçluk bakış açısını kazandırmada en etkili yol yine kendi sezgilerini güçlendiren, yeteneklerini keşfettirmek. Aynı zamanda potansiyelini yükselterek ülke ekonomisine kazandırmak. Proje Öngörülen Hedefleri Göçle gelen ve Türk vatandaşları arasından belirlenen bireylere, hem konuşma dillerini geliştirmelerini, hem de meslek edinmelerini kolaylaştıran becerilerini fark ettirmek, kaynaştırmak ve uyum sağlamak üzere hazırlanan bir projedir. 

Sosyal ve ekonomi yapısı itibari ile ülke veya bölgelerinden savaş veya terör nedeni ile her şeyini arkalarında bırakarak göç eden bireylere, sıfırdan yepyeni bir hayata nasıl ve nereden başlanmasına katkı sağlayan, koçluk bakış açısını kazandırmada en etkili yol yine kendi sezgilerini güçlendiren, yeteneklerini keşfettirmek. Aynı zamanda potansiyelini yükselterek ülke ekonomisine kazandırmak. Göçle gelen ve Türk vatandaşları arasından belirlenen bireylere, hem konuşma dillerini geliştirmelerini, hem de meslek edinmelerini kolaylaştıran becerilerini fark ettirmek, kaynaştırmak ve uyum sağlamak üzere hazırlanan bir projedir. Hedef kitlemiz: Göçle gelen savaş ve terör mağdurları ile Türk vatandaşları ve değerleri Suriyeli olmak üzere.

Proje Faaliyetleri Eğitimin içeriği: 1. Koçluk etik kuralları ve koçluk temel yetkinliklerinin tanımı 2. Koçluk nedir? Kimler hizmet alır? 3. Koçluk sürecinin yapısını oluşturmak, 4. Koçluk varlığı ne demek? 5. Beynin işleyişi – Duygusal zekânın önemi 6. Etkili iletişimin adımları (Aktif dinlemek, güçlü sorular sorma yöntemleri, direk iletişim) 7. Öğrenmeyi kolaylaştıran: farkındalık yaratma, hareketleri tasarlamak, planlama ve hedef koymak, gelişimi ve sorumluluğu yönetmek, 8. Bulunduğu yerde adaptasyonunu sağlayan koçluk bakış açısı nasıl yaratılır? 9. Değerler, inançlar, hedefler, endişelerin açığa çıkmasını sağlayan GROW (goal, reality, options, will) modelinin tanımı ve uygulanması 10. Güçlü ve zayıf yanların tespiti, Korkular nasıl fark edilir ve baş edilir, Değişime direnç gösteren etmenler ve everilmeyi (dönüşümü) sağlayan etkenler, 11. Bakış açısını genişletmek (zihnen önceden yaşamak), Algıyı esnetmenin yolları 12. Hayal kurmanın önemi, yaratıcı imgeleme teknikleri, Hayal edilen hedefe ulaşma teknikleri, Sıra dışı yaratıcılık nasıl aktif hale geçer? Mizahın ve oyunların gücünden yararlanmak( drama teknikleri), metaforik dil kalıpları (benzetmeler), Mantıksal algı boyutları, zaman yönetimi, vizyon yürüyüşü 13- Başarının yedi ruhsal adımı, Koçluk sistemi nasıl içselleştirilir? Özel ve iş alanında nasıl kullanılır? Kazanımları: 1. Yüksek performans kültürü tanımak, 2. Anlam ve amaç bütünlüğü kazanmak, 3. Kendisi ve yaşadığı topraklar için sorumluluk almanın önemini fark etmek, 4. Ruhsal gelişim ve Maneviyatın güçlenmesi, dengelenmek, 5. Kültürel değişim şekillenirken, bilerek yaşamanın hazına ulaşmak, 6. Duygusal zekâ gelişir ve yaratıcılık kanalları açılır. 7. Algı açılıp genişler esner. Olaylara pek çok açıdan bakılır 8. Zaman ve mekândan özgürleşmeyle idrak gelişir, 9. Fok uslanma artığından odaklanma derinleşir.Yorum Yazın

Ziyaretçi Sayısı : 943