KADINLARIMIZIN POTANSİYELLERİ EĞİTİMİ BAŞLADI


KADINLARIMIZIN POTANSİYELLERİ EĞİTİMİ  BAŞLADI

Ankara Kalkınma Ajansı tarafından organize edilen Sosyal Sorumluluk Platformu bünyesinde yer alan "Kadınlarımızın Potansiyelleri” projesi için sponsorluk sözleşmesi anlaşması AR-AZ Mimarlık İnş. Tah. Firması sahibi Emel USLU ATİK’in sponsorluğunda gerçekleştirilmişti. Proje uygulamaya geçmiş olup bu kapsamda ilk eğitim City Otel’de Girişimci Kadın Adaylarının katılımı ve Holistik Yaşam ve Gastronomi Derneği üyeleri Şengül Demir ve Yeşim Kaya eğitmenliğinde başladı.

Eğitimde kadınlara; özgüvenli, çözüm odaklı, kendi var oluşlarını ve potansiyellerini  fark etmelerinde farkındalık sağlanması olduğuna vurgu yapıldı. Bu bağlamda altı ay sürecek olan eğitimin ilk konusu “kadının rolleri ve iletişim becerileri” oldu. Girişimci adayı kadınlar  eğitim sonunda  keyifli bir gün geçirdiklerini, sabırsızlıkla gelecek eğitimi beklediklerine dikkat çektiler. Proje sponsoru Emel  Uslu Atik ise girişimci adayı kadınları böyle bir etkinlik vesilesi ile otellerinde ağırlamanın verdiği mutluluğu dile getirerek kadınların sorunlarını dinleyip her biri ile ayrı ayrı ilgilendi.

Sponsorluğunu AR-AZ Mimarlık İnş. Tah. firması sahibi Emel USLU ATİK’in üstlendiği "Kadınlarımızın Potansiyelleri“ projesi kapsamında Ankara’da yaşayan girişimci adayı kadınlara “kadının rolleri ve iletişim becerileri, kendi potansiyellerini fark etme atölyeleri, beslenmenin püf noktaları, hayaller ve hedefler çalışması, girişimcilik becerileri, kadın ve sevinci taze tutmak” başlıklarında eğitimler verilerek kadınların özgüvenli ve çözüm odaklı yaklaşımlarını sürdürmelerine katkıda bulunulması amaçlanıyor.

 

Ziyaretçi Sayısı : 171