Kitap Bankosu


Kitap Bankosu

Sosyal Sorumluluk Platformu’nda Gezici Kütüphane İmzası
Ankara Kalkınma Ajansı’nın organizatörlüğünde yürütülen Sosyal Sorumluluk Platformu kapsamındaki projelerden biri olan “Kitap Bankosu” projesinin destekçilik anlaşması imzalandı. Ankara Kalkınma Ajansında 1Şubat 2017 tarihinde gerçekleştirilen destekçilik imza törenine Sosyal Sorumluluk Platformu Yürütme Komisyonu BaşkanıMuhammed Seyid PEHLİVAN, Gazi Üniversitesi Kitap Bankosu TopluluğuAkademik LideriGn. Sek. Yrd. Yrd. Doç. Dr. Murat ÇETİNKAYAile proje destekçilerinden Nükleon Laboratuvar Medikal Ltd. Şti.Yönetim Kurulu Başkanı Metin ÇAYIR ve Diji-Tek Org. Paz. Rek. Ltd. Şti.Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali KAYA katıldı. Proje destekçilerinden Nükleon LaboratuarMedikal Ltd. Şti.Yönetim Kurulu Başkanı Metin ÇAYIR Gazi Üniversitesi tarafından tahsis edilen otobüsün gezici kütüphane olarak hizmet vermesi için otobüste yapılması gereken tüm değişiklikleri yapacaklarını ve otobüsü ziyaret eden çocukların okumakla beraber bilime de ilgi duymaları için otobüsün bir bölümüne mikroskop da koyacaklarını belirtti.Diğer destekçi Diji-Tek Org. Paz. Rek. Ltd. Şti.Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali KAYA da gezici kütüphaneye dönüştürülecek otobüsün dış giydirmesini üstlendiklerini, yapacakları dış giydirme tasarımı ile projenin görünürlüğünü en iyi şekilde sağlamaya destek olacaklarını ifade etti. 
Gazi Üniversitesi Kitap Bankosu TopluluğuSosyal Sorumluluk Platformu adına imza töreninde konuşan topluluğun kurucusu Mehmet Serdar Yetkin; Ankara’nın tüm ilçelerini ziyaret edecek olan gezici kütüphaneye desteklerinden dolayı hem destekçi firmalara hem de Sosyal Sorumluluk Platformu’na teşekkürlerini ifade etti. Gazi Üniversitesi Kitap Bankosu TopluluğuAkademik LideriGn. Sek. Yrd. Yrd. Doç. Dr. Murat ÇETİNKAYAise üniversite olarak eğitime her düzeyde destek olmaya devam edeceklerini ve tahsis ettikleri otobüsün gezici kütüphane olarak hizmet verecek olmasından duydukları memnuniyeti dile getirdi.
Bu destekçilik anlaşması ile birlikte platformdaki 28 projeden üçüne finansal destek bulunmuş olduğunu belirten Sosyal Sorumluluk Platformu Yürütme Komisyonu BaşkanıMuhammed Seyid PEHLİVAN, sivil toplum kuruluşlarının diğer 25 projesi için de www.sosyalsorumluluk.org.tr adresinden yayın yapmakta olan platformun internet sitesi üzerinden hem destekçi hem de gönüllü arayışlarına devam ettiklerini belirtti. 

Ziyaretçi Sayısı : 366